Kā aizsargāties pret tiešsaistes izsekošanu un doksingu

Šī rokasgrāmata palīdzēs cilvēkiem droši, bez bailēm paust savu viedokli tiešsaistē.

Papildinformāciju par palikšanu anonīmi tiešsaistē skatiet sadaļā Kā saglabāt vairākas identitātes un kā tās var tikt atklātas

Aizsargājiet savu identitāti no tiešsaistes stalkeriem

Neviens nezina, kas izraisa uzmākšanos tiešsaistē, un neviens nezina, kā to apturēt. Tomēr mēs zinām, ka tiešsaistes uzmācīgie un uzmākšanās izdarītāji vēlas iet tālu, lai pakļautu savus upurus – darbību, kas pazīstama kā doksings vai doxxing. Stāvēšana bieži kļūst par fizisku draudu interneta lietotājiem, pārsniedzot psiholoģisko kaitējumu un bezpalīdzības sajūtu.

Bet ir veidi, kā pasargāties no uzmākšanās tiešsaistē, un nodrošināt, ka slepkavība vai izsekošana nekļūst par fizisku draudu jums vai jūsu ģimenei.

Šī rokasgrāmata kalpo kā palīdzība tiem, kas vēlas sevi pasargāt, izmantojot tehnoloģiskos līdzekļus. Varētu baidīties vai piedzīvot uzmākšanos tiešsaistē dēļ tā, kas jūs esat vai par ko rakstāt. Varbūt jūs jau agrāk esat kļuvis par vardarbības upuri vai pastāvīgi piedzīvojat draudus savai dzīvībai un drošībai. Ja tā, tad šis direktorijs var jums palīdzēt.

Papildus tehnoloģijai ir arī daudzas citas iespējas uzmākšanās apkarošanai, piemēram, psiholoģiskā palīdzība un tiesiska rīcība. Svarīgi ir tas, ka jūs droši meklējat un saņemat palīdzību.

Ir izrādījušies, ka tiesiskie preventīvie līdzekļi ir nepietiekami, lai novērstu uzmākšanos tiešsaistē. Diemžēl tas nozīmē, ka mums ir jāveic pasākumi, lai aizsargātu sevi un mums tuvos cilvēkus. Joprojām pastāv cerība, ka piesardzības pasākumi pret uzmākšanos tiešsaistē neprasa padziļinātas zināšanas par tehnoloģijām. Risinājumi ir lēti un viegli iemācāmi.

Pseidonimitāte

Jūsu labākā aizsardzība pret uzmākšanos un tiešsaistes izsekošanu ir jūsu juridiskās identitātes atdalīšana no interneta roktura.

  Kā neatgriezeniski izdzēst savu Gmail kontu

Ja tiešsaistes pseidonīms nav saistīts ar jūsu juridisko identitāti, ir nepieciešams mazāk resursu, lai aizstāvētu savu fizisko telpu un aizsargātu apkārtējos.

Tomēr pseidonimitāte ne vienmēr ir iespēja. Jūs ideoloģisku vai galveno iemeslu dēļ jūs varētu izvēlēties “neslēpties” aiz pseidonīma. Varbūt jūs jau esat izveidojis zīmolu ap savu juridisko vārdu vai pārstāvat iestādi, kas pieprasa izmantot jūsu faktisko identitāti.

Pseidonīma lietošana reti šķiet taisnīgs risinājums. Kāpēc mums būtu jāslēpjas aiz viltus vārdiem, kamēr uzmākšanās izdarītāji brīvi un bez jebkādas ietekmes izmanto savus dzimšanas vārdus?

Ievērojama šīs rokasgrāmatas daļa attiecas uz to, kā noteikt un saglabāt savu pseidonīmu. Šī informācija ir atkarīga no tā, kā saglabāt jūsu slepenos personas datus un fizisko atrašanās vietu privātu, kas ir ārkārtīgi svarīgi, ja tiešsaistē izmantojat savu juridisko identitāti..

Juridiskā identitāte

Izmantojot publiskos ierakstus, bieži vien ir pārsteidzoši viegli uzzināt daudz par personu tikai ar savu likumīgo vārdu. Dažās pasaules vietās balsošanas ieraksti ir publiski pieejami, un informāciju par transportlīdzekļu īpašumtiesībām var iegūt apdrošināšanas sabiedrībās vai valdības departamentos.

Tāpat profesionālajām licencēm un tiesas ierakstiem bieži ir viegli meklēt un tie var atklāt personisko informāciju.

Izvairīšanās no atklāšanas

Zinot, kura jūsu informācija ir publiski pieejama, var palīdzēt paredzēt un novērst uzbrukumus, kas veido tiešsaistes izsekotājus. Regulāri meklējiet savu vārdu tiešsaistē vai pat nolīgiet privātu izmeklētāju, lai apkopotu informāciju, ko viņi var atrast par jums.

Jūs varat likumīgi slēpt privātus ierakstus pie advokātiem un čaulas uzņēmumiem. Līdzīgi, transportlīdzekļu reģistrāciju vai īpašumtiesības uz mājām var reģistrēt uzņēmumos, kas atrodas privātumam labvēlīgās jurisdikcijās.

Palieciet anonīmi internetā, kad vien iespējams, un esiet piesardzīgs pret anonimizācijas metodēm. Juridiskā vārda atklāšanai vajadzētu būt apzinātai rīcībai, nevis kādam citam kontrolētam. Tiešsaistes aktivitātes nodalīšana starp anonīmu pārlūkošanu, pseidonīmiem un juridisko vārdu ir laba prakse, lai izvairītos no briesmām un neapmierinātības..

  Maz ticams, ka Tor
Kā aizsargāties pret tiešsaistes izsekošanu un doksingu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.