Kā droši uzglabāt lietas mākonī

Tiešsaistes krātuve - vai, metaforiski runājot, “mākonis ” - ir daudzos veidos no daudziem dažādiem piegādātājiem. Daži no populārākajiem ir Google Drive, Dropbox un Microsoft OneDrive. Kaut arī viņu piedāvātie pakalpojumi atšķiras, pamata piķis ir vienāds: Mēs glabāsim jūsu failus savos serveros, lai jūs varētu tiem piekļūt no jebkuras ierīces, pat no tādas, kas jums nepieder.

Tam ir daudz priekšrocību salīdzinājumā ar tradicionālo failu glabāšanas metodi vietējā datorā vai ierīcē, kuru tajā laikā izmantojat.

Mākoņa priekšrocības

  • Dublējums: Daudzi lietotāji mākoņu krātuvi izmanto kā rezerves kopiju gadījumam, ja viņi vietēji zaudē datus. Ja klēpjdators tiek nozagts, jūs nezaudēsit svarīgos failus.
  • Sinhronizācija: Daudzi mākoņa pakalpojumi piedāvā arī failu un iestatījumu sinhronizēšanu starp ierīcēm. Ja maināt failu vienā ierīcē, attiecīgi tiks atjauninātas citas ierīces.
  • Glabāšana: Daži lietotāji dod priekšroku dažu failu glabāšanai tikai mākonī, lai atbrīvotu vietu personīgajās ierīcēs.
  • Dalīšanās: Mākonis glabāšanu atvieglo failu koplietošanu. Tā vietā, lai sūtītu lielgabarīta failus saviem draugiem un kolēģiem, varat viņiem nosūtīt saiti, lai lejupielādētu failu no mākoņa krātuves.

Tas viss ir ļoti ērti, bet, nododot savus personiskos datus kāda cita serverī, skaidri rodas zināmas bažas par privātumu. Šeit mēs esam organizējuši dažus pasākumus, kurus varat veikt, lai uzlabotu tiešsaistes krātuves drošību:

Galapunkta drošība

Acīmredzamākais mākoņu krātuves trūkums ir tas, ka kvalificētam hakeram, kam ir piekļuve jūsu interneta savienojumam, nav nepieciešams pārraidīt savus privātos failus no jebkuras vietas pasaulē. Viss, kas nepieciešams, ir jūsu parole.

Izmantojiet spēcīgas paroles

Tāpēc ir svarīgi spēcīga parole ka tikai tu zini nevar pārspīlēt. Ja nevarat nākt klajā ar stingrāku par 12345678 paroli, skatieties šo Ed Snowden klipu pagājušajā nedēļā šovakar kopā ar Jāni Oliveru avārijas kursam, lai izveidotu nesaraujamas, neaizmirstamas paroles. Varat arī izveidot īpaši spēcīgu paroli, izmantojot ExpressVPN Random Password Generator.

Izmantojiet paroļu pārvaldnieku

Ja jums ir grūtības atcerēties visas paroles, mēģiniet a paroļu pārvaldnieks. Paroļu pārvaldnieks saglabā visas jūsu paroles un “bloķē” tās aiz galvenā paroles. Jums ir jāatceras tikai viena parole - galvenā parole -, lai paroļu pārvaldnieks automātiski ievadītu jūsu lietotāja akreditācijas vietnēs un lietojumprogrammās, kuras katru dienu izmantojat ar paroli..

Izmantojiet divpakāpju autentifikāciju

Izmantojiet milzīgu drošības palielinājumu divpakāpju autentifikācija (dažreiz to sauc par divu faktoru pārbaudi). Šis divpakāpju pieteikšanās process jūsu mākoņa kontam piešķir papildu drošības pakāpi. Pirmajā solī ievadāt paroli. Veicot 2. darbību, kods tiek nosūtīts uz jūsu tālruni, izmantojot īsziņu vai balss ziņojumu, kuru jūs pēc tam ievadāt vietnē, lai pieteiktos. Šo kodu var izmantot tikai vienu reizi, pat ja kāds saņem jūsu paroli un kodu. jūs jau esat to izmantojis, tie tiks izslēgti no jūsu konta.

Izmantojot divu faktoru autentifikāciju, uzbrucējs ar jūsu paroli nevarēs pieteikties jūsu mākoņa kontā, ja vien viņi kaut kā nav arī nozaguši jūsu tālruni. Pārbaudiet šo mākoņa krātuves pakalpojumu sarakstu, kas piedāvā divpakāpju verifikāciju. Ja jūsu pakalpojumu sniedzējs nav iekļauts sarakstā, apsveriet iespēju mainīt.

Krātuve un sinhronizācija

Uzglabāšana un sinhronizēt ir divas ļoti noderīgas mākoņa funkcijas, taču tās sajaukt ir bīstami. Ja failus glabājat mākonī, lai tos varētu izdzēst no lokālās ierīces (t.i., lai ietaupītu vietu), pārliecinieties, vai visas pakalpojuma “sinhronizācijas” funkcijas ir izslēgtas. Pretējā gadījumā, izdzēšot failus no lokālā datora (vai tālruņa, vai planšetdatora), iespējams, tie tiks izdzēsti visur!

nejauša sinhronizācija

#&$ @! Kalvins nejauši izdzēsa visu!

Šī nav drošības ievainojamība, taču ir svarīgi zināt, lai jūsu personīgie dati būtu drošībā. Pirms failu dzēšanas no lokālās ierīces pārbaudiet sīkāku informāciju par pakalpojumu sniedzēja funkciju “sinhronizācija”.

Cik drošs ir jūsu krātuves nodrošinātājs?

Pat ja jūsu parole ir pilnīgi droša, tiešsaistes krātuve ir tikpat droša kā uzņēmums, kas to pārvalda. Google, Microsoft un Dropbox tiek labi ievēroti tehnoloģiju aprindās, un, lai arī viņi ir publiski pauduši jebkādu valdības politiku, kas atļauj piekļuvi viņu durvīm durvīm, ar to var nepietikt, lai mazinātu ikviena bažas.

Patiesi domājošiem par drošību, šo pakalpojumu galvenais pielipšanas punkts ir viņu dalītas atslēgas šifrēšana. Faili var būt šifrēti tranzītā, bet tos atšifrē koplietojami serveri, kas nozīmē, ka šo serveru administratori varēja piekļūt šiem failiem, ja tie būtu tik spiesti. Tas ir labi, ja uzticaties ikvienam Google, Microsoft un Dropbox darbiniekam morālajai integritātei, bet, ja jūs… neapsverat citu krātuves modeli ar nosaukumu nulles zināšanas.

Zero zināšanas ir termins, kuru atbalsta SpiderOak, mazāks mākoņu pakalpojums, kurš saņēma Edward Snowden pateicību par to, ka tas vairāk apzinās privātumu nekā Dropbox. Atšķirībā no vairuma citu pakalpojumu sniedzēju, SpiderOak nepieder šifrēšanas atslēgas, kas aizsargā tā lietotāju failus, kas nozīmē, ka neviens uzņēmums uzņēmumā nevar piekļūt nevienam no tiem pat ja viņi gribētu. Citi ar drošību saistīti mākoņu krātuvju nodrošinātāji, kuriem ir filozofija bez zināšanām, ir Tresorit un Wuala.

Alternatīvi risinājumi

Ko darīt, ja jums patīk ideja par nulli, bet neuzticaties uzņēmumam, kas apgalvo, ka to īsteno? Tas nonāk nopietnas paranojas teritorijā, bet, ja jūs esat tik noskaņots, jebkurš mākoņu krātuves pakalpojums ir alternatīvs risinājums šifrējiet visus savus failus manuāli pirms tam augšupielāde. Izmantojiet diska utilītu operētājsistēmā Mac, BitLocker operētājsistēmā Windows vai trešās puses VeraCrypt vairākās platformās. Tas prasa no jūsu puses papildu laiku, tāpēc jūs zaudēsit dažas no mākoņdatošanas pakalpojuma ērtības, taču tas ir svarīgi, ja vēlaties būt pilnīgi pārliecināts, ka esat vienīgais, kurš spēj lai atšifrētu failus.

Visbeidzot, ja jūs esat mazliet tehniski noskaņotāks, varat arī to izdarīt mitināt savu mākoņa serveri. OwnCloud ir atvērtā koda programmatūra, kas jebkuru serveri pārvērš mākoņu krātuves pakalpojumā, t.i., tādā, kurai jūs varat piekļūt ar vizuālo interfeisu no jebkuras vietas. Tas ir noderīgi, lai izveidotu pilnīgi drošu koplietotu failu pakalpojumu tikai jums un draugiem vai jūsu uzņēmumam.

Piedāvātie attēli: (1) bewolf / Dollar Photo Club, (2) BillionPhotos.com / Dollar Photo Club

Kā droši uzglabāt lietas mākonī
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.