Kā iestatīt ugunsmūri

Tas ir bīstams un traucējošs internets. Hakeri ir drauds mums visiem, ne tikai lielām korporācijām un valdības tīkliem. Un tīmeklis piedāvā šķietami neierobežotu kaitīga un laikietilpīga satura piedāvājumu, kuru jūs, iespējams, nevēlaties redzēt tīkla lietotājiem.

Ugunsmūris ir patiešām efektīva atbilde uz šīm problēmām. Un par laimi jums, iespējams, jau ir iebūvēts operētājsistēmā vai interneta maršrutētājā. To var iestatīt šādi.

Aparatūras un programmatūras ugunsmūri

Vispārīgi runājot, jūsu rīcībā ir divu veidu ugunsmūri.

Aparatūras ugunsmūri / maršrutētāja bāzes ugunsmūris – Ugunsmūris jūsu interneta maršrutētājā ir aparatūras ugunsmūris: tā ir paredzēta ierīce. Tā kā tas atrodas uz vārtiem starp internetu un visu jūsu tīklu, tā filtrētā trafiks parasti tiek bloķēts visiem. Tas padara to par ideālu, lai iestatītu tīkla filtra noteikumus. Pārvaldīt to ir daudz efektīvāk un vieglāk, nekā katram datoram izmantot arī atsevišķus ugunsmūrus. Izmantojot vienu ierīci, kas filtrē trafiku pie jūsu galvenā vārteja, jūs varat ietaupīt skaitļošanas jaudu un vienkāršot drošības politiku.

Programmatūras ugunsmūri – Windows un OS X iebūvētie ugunsmūri, protams, ir programmatūra. Varat arī iegūt trešo personu ugunsmūra programmatūru, piemēram, Comodo un Firewall. Šie ugunsmūri var filtrēt trafiku tikai uz datoru, kurā tie ir instalēti.

Izmantojot katras tīkla vārtejas aparatūras un programmatūras ugunsmūru kombināciju, varat izveidot drošības politiku, kas rūpējas par visu jūsu tīklu un konkrētiem datoriem..

Maršrutētāja ugunsmūra iestatīšana

Maršrutētāja ugunsmūri parasti kontrolē jūsu pārlūkprogramma, izmantojot tīmekļa saskarni. Pārbaudiet maršrutētāja dokumentāciju, kā tam piekļūt.

Tipiskās funkcijas, kuras jūs varētu vēlēties izmantot, ir šādas:

Drošības līmeņu iestatīšana – Lielākajai daļai maršrutētāju ugunsmūri ir dažādi drošības līmeņi. Parasti ugunsmūris var bloķēt visus nelūgtos ienākošos savienojumus, jo tie, iespējams, ir ļaunprātīgi. Jūs varat izvēlēties augstāku vai zemāku drošības līmeni atbilstoši savām vajadzībām un pēc tam pielāgot tos ar papildu noteikumiem.

Ostas ekspedīcija – Ja jūs izmantojat interneta pakalpojumus, kas veido ienākošos savienojumus, jums būs jānoskaidro šo pakalpojumu izmantotie portu numuri un “jānosūta uz tiem”. Tipiski piemēri ir tiešsaistes spēles un p2p koplietošanas pakalpojumi.

Adrešu filtrēšana – bloķējiet piekļuvi noteiktām vietnēm visiem tīkla lietotājiem, izveidojot filtrējamo domēna vārdu sarakstu.

DMZ – “demilitarizētā zona” ir zona ārpus ugunsmūra, kurai var piešķirt vienu vai vairākas ierīces. Viss, kas atrodas DMZ, tīklā var nosūtīt un saņemt jebko.

Datora ugunsmūra iestatīšana

Windows, Mac OS X un citas mūsdienu darbvirsmas operētājsistēmas ir aprīkotas ar lietojumprogrammu slāņa programmatūras ugunsmūriem. Tāpat kā aparatūras ugunsmūri, tie ietver standarta drošības iestatījumus, kas piedāvā pamata aizsardzību pret hakeriem un vīrusiem.

Tā kā šie ir lietojumprogrammu slāņa ugunsmūri, varat arī tos izmantot, lai iestatītu noteikumus konkrētām datora programmām. Kad jauna programma pirmo reizi mēģina izmantot internetu, jūsu OS ugunsmūris var pamudināt atļaut vai liegt piekļuvi.

Tomēr pamata lietotājiem vajadzētu atcerēties, ka jums nav jāmaina iestatījumi!

Windows ugunsmūra konfigurēšana

  1.   Pārvelciet pa labi vai pa labi augšējā labajā stūrī un meklējiet “ugunsmūris”, pēc tam atveriet Windows ugunsmūris
  2.   Izmantojiet kreisajā pusē esošo opciju, lai ieslēgtu vai izslēgtu Windows ugunsmūri
  3.   Iestatiet atļaujas konkrētām programmām ar iespēju “Atļaut lietotnei vai funkcijai, izmantojot Windows ugunsmūri,”Atkal kreisajā pusē
  4.   Lai atvērtu ostas un iestatītu noteikumus, izvēlieties Papildu iestatījumi, tad Ienākošie vai izejošie noteikumi, tad labajā rūtī “Jauns noteikums…”. Vednis vedīs jūs cauri procesam.

OS X lietojumprogrammu ugunsmūra konfigurēšana

  1.   Izvēlieties Sistēmas preferences no Apple izvēlnes Drošība. Noklikšķiniet uz Ugunsmūris un pēc tam “Ieslēgt ugunsmūri”, lai iespējotu ugunsmūri.
  2.   Klikšķis Papildu iestatījumi lai pielāgotu ugunsmūri
  3.   Izvēlieties “Bloķējiet visus ienākošos savienojumus”, Lai liegtu koplietošanas pakalpojumiem saņemt ienākošos savienojumus
  4.   Noklikšķiniet uz Pievienot lietojumprogrammu (+) poga, lai atļautu ienākošos savienojumus konkrētām lietojumprogrammām. Lietotnēm var liegt piekļuvi, izmantojot Noņemt lietotni (-) pogu.

Tagad esat gatavs iestatīt ugunsmūri (-us), lai novērstu ļaunprātīgus savienojumus, bloķētu piekļuvi tīklam kaitīgām vietnēm, atvērtu portus, kas nepieciešami jūsu iecienītākajiem pakalpojumiem, un kontrolētu atsevišķu lietojumprogrammu piekļuvi internetam. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet ugunsmūra dokumentāciju vai palīdzības lapas.

Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos ExpressVPN interneta privātuma ceļvežos

Kā iestatīt ugunsmūri
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.