Kā izmantot Tor, lai aizsargātu jūsu privātumu

Šis visaptverošais ceļvedis iemācīs jums visu, kas jums jāzina par Tor lietošanu, ieskaitot starpniekservera iestatīšanu, failu koplietošanu un daudz ko citu.

kā izmantot tor

Izmantojot šo parocīgo ceļvedi, jūs nekavējoties izmantosit Tor!

Pāriet uz…

Izveidojiet savienojumu ar tumšo Web, izmantojot pārlūku Tor
Praksē drošas pārlūkošanas paradumus
Iestatīt Tor kā starpnieku
Kad Tor tiek bloķēts, izveidojiet savienojumu ar Tor caur tiltiem un VPN
Kā droši koplietot failus, izmantojot
Drīzumā: privāta ziņojumapmaiņa, izmantojot Tor Messenger
Droši rīki trauksmes cēlējiem
Tor Android ierīcēm
Tor operētājsistēmai iOS
Tor astes
Pat ar Tor jūs joprojām esat pakļauts riskam
Kā dot ieguldījumu Tor
Tor pārlūka alternatīvas

Pievienojieties Dark Web ar Tor pārlūku

Visbiežākais veids, kā piekļūt tumšajam tīmeklim vai izmantot Tor tīklu, ir Tor pārlūks. Pārlūkprogramma izskatās un jūtas kā Firefox, taču ir optimizēta drošībai un privātumam. Tam ir iepriekš instalēti paplašinājumi NoScript un HTTPS visur, lai pasargātu jūs no ļaunprātīgas Flash vai Javascript izmantošanas. Tas arī nodrošina, ka sīkdatnes tiek izdzēstas palaišanas laikā, un vietnēm nav piekļuves informācijai, kuru var izmantot jūsu identificēšanai.

Tor pārlūku ir viegli palaist. Faktiski tam vispār nav nepieciešama instalēšana, un jūs varat vienkārši palaist .exe vai .dmg failus tieši no USB atmiņas kartes. Tas ļauj pārlūku novest vidē, kurā nevar instalēt programmatūru, piemēram, jūsu skolā vai birojā.

Pēc pārlūka palaišanas tas jautās jums par jūsu tīklu. Ja jūsu tīklā nav skaidrības par cenzūru, varat nekavējoties sākt sērfot internetā. Pretējā gadījumā jums tiks lūgts sniegt vairāk informācijas, piemēram, vietējā starpniekservera pakalpojums, kas palīdzēs pārlūkprogrammai apiet cenzūru..

Vietnēs var pārvietoties tāpat kā pierasts. Turklāt jūs varat atrisināt adreses tumšajā tīmeklī. Tās ir adreses, kas beidzas ar .onion un kurās serveri nav viegli identificēt, cenzēt vai atsavināt. Tiešsaistes publikācija ProPublica (http://propub3r6espa33w.onion/) un Facebook (https://facebookcorewwwi.onion) gan darbojas šādus serverus, piemēram,.

Ar Tor pārlūku ir viegli būt drošam un privātam, taču mums joprojām jāpārliecinās, ka mēs brīvprātīgi nenododam informāciju, kas mūs varētu apdraudēt.

Praksē drošas pārlūkošanas paradumus

Tor pārlūks nedarīs visu, ko var jūsu parastais pārlūks, bet tas ir pamatota iemesla dēļ. Neveiciet kārdinājumu instalēt spraudņus vai papildinājumus, jo tie var izveidot savienojumu ar serveriem ārpus Tor tīkla, atklājot jūsu IP adresi un citu informāciju par jūsu pārlūkošanas vēsturi..

Pārlūkprogrammā Tor pārlūks nekā parasti ir jāpārliecinās, ka jūs izveidojat savienojumu ar vietnēm, izmantojot HTTPS. Tāpat kā publiskajā Wi-Fi, nav arī iespēju uzzināt, kurš vada izejas mezglu, vai tas ir drošs. Nav arī iespējas pateikt, ko mezgls dara. Tas varētu būt jūsu informācijas lasīšana, pārtveršana vai pat mainīšana. Izejas mezgls varētu pat mēģināt pilnībā noņemt transporta slāņa drošību (TLS) no vietnes, tāpēc vienmēr pārbaudiet, vai adreses joslā ir redzama atslēga! Pretējā gadījumā ļaunprātīgs izejas mezgls var izveidot šifrētu savienojumu starp sevi un serveri, ar kuru izveidojat savienojumu, kas nozīmē, ka izejas mezgls var nolasīt trafiku starp jums un jūsu serveri.

Kamēr Tor pārlūks izdzēš jūsu sīkfailus un vēsturi pēc katras palaišanas, sērfošana tīmeklī var izraisīt kompromitējošus sīkfailus, kas jāielādē jūsu datorā. Piemēram, piesakoties Facebook vienā cilnē, tiks iestatīti sīkfaili, kas var identificēt jūs citās lapās kā noteiktu Facebook lietotāju.

Ņemiet vērā arī jebkuru lejupielādēto saturu. Pat PDF un Word dokumentos varētu būt maz koda fragmentu, kas varētu atklāt jūsu personīgā interneta protokola (IP) adresi. Drošākais, kas jādara, ir atvērt šādus dokumentus virtuālā mašīnā vai tad, kad jūsu dators ir bezsaistē.

Tor tīkls aizsargā jūsu metadatus, paslēpjot tos starp visu pārējo trafiku. Ja jūsu slodze Tor tīklā ir ļoti liela (t.i., jūs izmantojat ļoti populāru tumšo vietni), iespējams, ka jūs esat identificējams intensīvas satiksmes dēļ.

Iestatiet Tor kā starpniekserveri

Pārlūkošana nav vienīgais, ko varat darīt ar Tor. To var arī iestatīt kā starpniekserveri, lai visi dati, uz kuriem norādāt, tiktu novirzīti caur tīklu.

Daudzas lietojumprogrammas atbalsta SOCKS5 starpniekserveri, kuru izmanto Tor. Pidgin, Adium, Dropbox un Bitcoin maki, piemēram, Core un Electrum, ļauj jums novirzīt trafiku caur Tor tīklu, lai jūs varētu palikt anonīmi. Lai iegūtu patiesi anonīmu risinājumu, jums noteikti jāpierakstās uz visiem saviem kontiem, kad ir izveidots savienojums ar Tor, lejupielādējiet visu programmatūru caur Tor un nekad nepieslēdzieties šiem pakalpojumiem caur parasto internetu..

Varat arī izmantot Tor citā veidā (apgrieztu starpniekserveri), t.i., padarīt jūsu tīmekļa servera pakalpojumus pieejamus, piemēram, izmantojot .onion adresi. Tas aizsargā jūs un jūsu lietotājus no sliktiem izejas mezgliem un nevēlama servera atrašanās vieta atklāj.

Nav ieteicams straumēt caur Tor tīklu. Mūsdienu bittorrent klienti izmanto UDP kā protokolu, kas nedarbojas virs Tor. Rezultātā jūsu dati netiks pārsūtīti vispār vai pārsūtīti ārpus Tor, atklājot jūsu IP adresi šajā procesā.

Kad Tor ir bloķēts, izveidojiet savienojumu ar Tor caur tiltiem un VPN

Daudzi tīkli caur savām sistēmām aizliedz jebkāda veida Tor satiksmi, melnajā sarakstā iekļaujot visus zināmos ieejas mezglus. Lai apietu šo aizliegumu, varat izveidot savienojumu ar tiltu. Tilts darbojas līdzīgi ieejas mezglam, izņemot to, ka jums IP adreses ir jāiegūst manuāli. Tilta izmantošanai, lai izveidotu savienojumu ar Tor tīklu, nav būtisku trūkumu, taču daudzās situācijās Tor šķēršļus nevarēs apiet. Lai iegūtu labākus rezultātus, vispirms izveidojiet savienojumu ar savu VPN, pēc tam ar Tor tīklu.

Kad esat izveidojis savienojumu ar VPN, ne apmeklētās vietnes, ne Tor ieejas mezgli nezina jūsu patieso atrašanās vietu, lai gan VPN uzņēmums to darīs. Tomēr VPN uzņēmums nevar redzēt jūsu trafika saturu, pat ja viņi to mēģināja, jo trafiks ir šifrēts starp jums un Tor ieejas mezglu.

Teorētiski ir arī iespēja vispirms pieslēgties Tor tīklam, pēc tam caur to tunelēt VPN. Tas jūsu VPN pakalpojumu sniedzējam padara neiespējamu informāciju par jūsu atrašanās vietu un nodrošina, ka izejas mezgli nevar nolasīt vai mainīt jūsu trafiku. Diemžēl vairums VPN pakalpojumu sniedzēju neatbalsta šo funkciju.

Atkarībā no tā, vai izmantojat Tor, VPN vai abu kombināciju, vietnes un tīkli var redzēt atšķirīgu informāciju par jums. Pārbaudiet zemāk esošo tabulu, lai atrastu risinājumu, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Tikai Tor Vispirms Tor, pēc tam VPN Vispirms VPN, pēc tam Tor Tikai VPN
Vietējais tīkls vai ISP var nolasīt jūsu trafiku
Vietējais tīkls zina jūsu atrašanās vietu
Vietējais tīkls vai ISP redz, ka esat Tor lietotājs Nav
Tor ievades mezgli var redzēt jūsu atrašanās vietu Nav
Tor izejas mezgli var nolasīt jūsu satiksmi Nav
VPN var nolasīt jūsu trafiku Nav Jā*
VPN zina jūsu atrašanās vietu Nav Jā*

* Piezīme. Uzticams VPN pakalpojumu sniedzējs nekad neuzglabā nekādu informāciju par jūsu trafiku. Lai uzzinātu, vai VPN pakalpojumu sniedzējs reģistrē jūsu datus, izlasiet viņu pakalpojumu līguma nosacījumus.

Kā droši koplietot failus, izmantojot Tor

Lai gan jūs nedrīkstat (un bieži vien nevarat) izmantot Tor tīklu, lai paslēptu straumētu trafiku, Tor tīkls piedāvā jums vienu no ērtākajiem veidiem, kā koplietot failus ar citiem cilvēkiem. To sauc par OnionShare, un to izstrādāja Miha Lī. Tas ir ļoti drošs un daudz ērtāks nekā e-pasta pielikumu sūtīšana un vai Dropbox lietošana.

Izmantojot Onionshare, jūs vienkārši atlasāt failu savā datorā, un tiek ģenerēta saite uz to. Pēc tam, izmantojot jebkuru lietojumprogrammu, jūs varat koplietot šo saiti ar paredzēto adresātu. Jums un saņēmējam visa procesa laikā būs jāatstāj atvērts Tor pārlūks. Failu koplietošana, izmantojot Tor, nodrošina, ka sūtītājs un saņēmējs nekad nezina viens otra atrašanās vietas.

Onionshare ir viena patiesi anonīma failu apmaiņas metode. Tomēr ņemiet vērā, ka ikviens, kam ir saite, varēs lejupielādēt failu, tāpēc jums šī saite ir jādalās šifrētā veidā, piemēram, ar OTR (ārpus ieraksta).

Ir arī veikls variants, kas ļauj aizvērt serveri pēc vienuma lejupielādes. Tādā veidā jūs varat būt pilnīgi pārliecināts, ka precei piekļūst tikai vienreiz. Ja jūsu kontaktpersona to ir saņēmusi, varat būt pārliecināti, ka neviens cits to nedarīja.

Drīzumā: privāta ziņojumapmaiņa, izmantojot Tor Messenger

Tor Messenger joprojām ir beta versija un vēl nesolās pilnīgu drošību. Tas ir veidots uz Mozilla Instantbird un kalpo tikai kā klients jūsu esošajiem tērzēšanas kontiem, piemēram, Jabber, Twitter, IRC un Yahoo.

Tor Messenger ietver OTR šifrēšanas protokolu un droši slēpīs jūsu ziņojumu saturu no pat vismodernākajiem hakeriem. Tas ir iepriekš konfigurēts, lai visu jūsu trafiku maršrutētu caur Tor tīklu, slēpjot jūsu atrašanās vietu no servera. Tomēr esiet piesardzīgs, jo serveris joprojām var vākt metadatus un to, iespējams, var izmantot, lai mēģinātu uzbrukt vidusdaļā.

Droši rīki trauksmes cēlējiem

SecureDrop (sākotnēji saukts par DeadDrop) ir programmatūra, kas atvieglo informācijas drošu noplūdi presē Tor tīklā. To sākotnēji izstrādāja Ārons Svērts, un to pašlaik uztur Preses brīvības fonds. To cita starpā ir pieņēmušas ProPublica, The Intercept un The Guardian.

SecureDrop darbojas uz servera, kas pieder žurnālistam vai ziņu organizācijai un ir sasniedzams tikai caur Tor. Trauksmes cēlējs šajā serverī var augšupielādēt jebkāda veida dokumentus, kuriem viņi saņem kodu. Šo unikālo kodu vēlāk var izmantot, lai iesniegtu vairāk informācijas vai droši un anonīmi sazinātos ar žurnālistiem.

Tor Android ierīcēm

Orbot, Tor pārlūku operētājsistēmai Android, var atrast Google Play veikalā un Guardian Project oficiālajā lietotņu krātuvē. Varat arī izmantot Orbot kā starpniekserveri, lai konfigurētu citas lietotnes, piemēram, Chat Secure, lai maršrutētu satiksmi caur Tor tīklu. Šī kombinācija sniedz jums līdzīgas aizsardzības iespējas, kā izmantojot Tor Messenger darbvirsmā.

Tor operētājsistēmai iOS

Tor nav oficiāli pieejams iOS ierīcēs, lai gan tagad visas Tor lietojumprogrammas varētu kļūt iespējamas ar jaunām funkcijām, kas ieviestas iOS 9.

Tor astes

Amnesic Incognito Live sistēma ir uz Linux balstīta operētājsistēma, kuru var palaist no DVD vai USB atmiņas kartes. Tas ir iepriekš instalēts ar vissvarīgāko šifrēšanas programmatūru, piemēram, Pretty Good Privacy (PGP) un OTR. Pēc noklusējuma tas visu jūsu satiksmi maršrutēs caur Tor tīklu. Tas ļauj daudz vieglāk palikt patiesi anonīmam, kā arī mazina kļūdu vai uzbrukumu draudus.

To var viegli nēsāt līdzi, un tas nav jāinstalē datorā, kuru izmantojat. Amnesic Incognito Live sistēma ļauj droši un ērti uzturēt atsevišķu identitāti uz sava datora vai publiskas ierīces.

Pat ar Toru jūs joprojām esat pakļauts riskam

Lai gan Tor tīkls parasti tiek uzskatīts par drošu, to nevajadzētu pārvērtēt attiecībā uz tā darbību. Tādas lietojumprogrammas kā Tor pārlūks un Tor Messenger ir iepriekš konfigurētas, lai maršrutētu jūsu satiksmi caur Tor tīklu un samazinātu personiskās informācijas noplūdes risku, taču joprojām pastāv daudzi veidi, kā ļaunprātīga trešās puses vienība var apdraudēt jūsu identitāti..

Agrāk uzbrukumi ir pievilinājuši lietotājus uz kompromitētām vietnēm, kurās javascript izmantošana apiet Tor tīklu un atklāj lietotāja IP adresi.

Ja uzbrucējs spēj iegūt kontroli pār lielu tīkla daļu, viņi varētu veikt tīkla analīzi, lai koriģētu trafiku ieejas mezglos ar trafiku izejas mezglos. Pēc tam uzbrucējs varētu noskaidrot, kurš skata kādu saturu.

Tas ir īpaši riskanti lielu un populāru tumšā tīmekļa vietņu operatoriem, kuri vēlas saglabāt savu atrašanās vietu anonīmi. Jo vairāk trafika viņi piesaista, jo pretiniekam vieglāk saprast, kur notiek viņu satiksme.

Kā dot savu ieguldījumu Tor

Lai gan Toro tīklu joprojām galvenokārt finansē Amerikas Savienoto Valstu valdība, tas paļaujas uz aktīvistu un brīvprātīgo centieniem saglabāt drošību. Papildu resursi projektam padarīs to līdzsvarotāku un mazāk atkarīgu no valdības un militārā atbalsta. Jūs varat palīdzēt, veicot kādu no šīm darbībām.

 • Izmantojiet Tor. Jūs pats iegūsit interneta privātumu un palīdzēsit izveidot tīklu kā svarīgu rīku ikdienas lietotājiem.
 • Kļūsti par Tor izstrādātāju. Ir vērts lielu ielu kredītu izveidot, balstoties uz vadošo anonimitātes tīklu! Jūs varat palīdzēt iegūt visas nepieciešamās prasmes, lai palielinātu Tor Project drošību, dokumentāciju un funkcijas.
 • Ziedo Tor projektam. Tor projekts pieņem Paypal, Dwolla un Bitcoins. Joprojām ir tik daudz darāmā!
 • Ziedo mezglu nodrošinātājam.
 • Palaist stafeti. Ja jums ir pieejams papildu joslas platums, varat palaist releju no mājām vai savu serveri.

Tor pārlūka alternatīvas

Tor nav vienīgais projekts, kas mēģina padarīt internetu drošāku un anonīmāku telpu, kaut arī tas līdz šim ir visvairāk pārbaudīts un izmantots.

Šeit ir citi projekti, kas apņēmušies saglabāt jūsu interneta privātumu, drošību un brīvību:

 • Ultrasurf ir Windows starpniekservera sistēma. To galvenokārt izmanto, lai izvairītos no cenzūras, lai gan tas arī piedāvā zināmu privātuma aizsardzību, izmantojot šifrēšanu. Tāpat kā Tor, to arī lielā mērā finansē Amerikas Savienoto Valstu valdība. Atšķirībā no Tor avota kods nav atvērts.
 • Bezmaksas vārti ir vēl viena Windows starpniekservera sistēma, ko izmanto, lai izvairītos no cenzūras. Freegate tīkla nosaukums ir Dynaweb, un to finansē arī ASV valdība.
 • Java Anon Starpniekserveris ir atvērtā koda starpniekservera tīkls, kas rakstīts Java. To izstrādāja pētnieku grupa Vācijas universitātēs. Lietotājiem to vajadzētu izmantot piesardzīgi. Java Anon Proxy satur funkciju, kas ļauj tiesībaizsardzības iestādēm izdot uzraudzības rīkojumus noteiktiem serveriem. Šādām funkcijām piemīt ļaunprātīgas izmantošanas risks, kas līdzīgs iespējamajam nenodrošinātos tīklos, un tās apšauba reklamētās anonimitātes pazīmes..
 • GTunnel ir Kanādas nevalstiskās organizācijas Garden Networks produkts. Tā mērķis ir cenzūras apiešana, nevis jūsu interneta privātuma aizsardzība. Diemžēl GTunnel vairs netiek aktīvi attīstīts.

Turpmāka lasīšana

Uzziniet vairāk par Tor ar šiem rakstiem:

 • Iesācēja ceļvedis Torā
 • Neiespējamā Tor vēsture
 • Kā Tor patiešām darbojas
 • Ātrs sākums Tor

Piedāvātais attēls: denisk999 / Dollar Photo Club

Kā izmantot Tor, lai aizsargātu jūsu privātumu
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.