Kā saglabāt atšķirīgas identitātes un kā tās var tikt atklātas

[ware_item id=33][/ware_item]

Lai tiešsaistes identitāti nošķirtu no juridiskās identitātes un nesaistītu ar to, ir svarīgi saprast, kādus identifikatorus parasti izmanto personas anonimizēšanai.


Pseidonīmi ir lieliski privātuma rīki, taču to aizsardzībai nepieciešamās darbības - un jūsu anonimitāte - atšķiras.

Pāriet uz…

 • IP adreses
 • Sīkdatnes
 • Pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana
 • Metadati dokumentos un attēlos
 • Ierīces ID
 • URL saīsinātāji
 • Starppersonu attiecības
 • Spraudņi, papildinājumi, paplašinājumi, lietotnes
 • Rakstīšanas stils
 • Pikšķerēšana, ļaunprātīga programmatūra, uzlaušana
 • Īsziņas pārbaude
 • Maksājumu veikšana tiešsaistē
 • Piegādes produkti, kas iegādāti tiešsaistē
 • Tiešsaistes maksājumu saņemšana
 • Publiskie ieraksti
 • Kā nosargāt savu slepeno identitāti
 • Droši meklējiet palīdzību

ExpressVPN ir izveidojis sarakstu ar vietām, kur var tikt atklāti tiešsaistes pseidonīmi. Krāsainie novērtējumi attiecas uz risku, ka vidēji finansēts un prasmīgs indivīds varētu izmantot metodi, lai jūs anonimizētu..

IP adreses

Risks: AUGSTS
Jūsu mājām, mobilajam tālrunim un birojam visus interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) ir piešķīris unikālus identifikatorus. Jūsu ISP laiku pa laikam var piešķirt jaunu, taču īsā laika posmā divi pieprasījumi no atsevišķiem kontiem ar to pašu IP adresi ir labs rādītājs tam, ka konti ir saistīti.

 • Katrā tiešsaistes pakalpojumā, ar kuru sazināties, būs redzama jūsu IP adrese

Risinājums

Aizsargājiet sevi ar VPN un mainiet kontu atrašanās vietas. Alternatīvi (vai pat papildus) izmantojiet Tor pārlūku un katram kontam ierosiniet jaunu shēmu.

Sīkdatnes

Risks: VIDĒJS
Sīkfails ir fails, kuru jūsu datorā glabā vietnes, kuras apmeklējat. Sīkfaili identificē jūs vietnēs, ļaujot tām apmeklēt, nepiesakoties katru reizi, palaižot datoru.

 • Reklāmas kanāli izmanto sīkfailus, lai izsekotu jūsu tīmekļa vēsturi un pabarotu jūs ar speciālu reklāmu

Risinājums

Pirms kontu maiņas notīriet visus sīkfailus vai atveriet inkognito logu. Vēl labāk, katrai identitātei izmantojiet dažādus pārlūkus. Ja izmantojat pārlūku Tor, varat vienkārši aizvērt un atkārtoti atvērt pārlūku, lai, mainot kontus, iztīrītu kešatmiņu..

Pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana

Risks: ZEMA
Daži reklāmas un izsekošanas tīkli neaprobežojas tikai ar sīkdatnēm, lai identificētu lietotājus. Metode, ko sauc par pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu, ļaus personu identificēt dažādās vietnēs, pat ja sīkdatnes tiek izdzēstas.

Risinājums

Pielāgojiet nevienu pārlūku, kas tiek izmantots vairākām identitātēm, piemēram, ar papildinājumiem vai mainot ekrāna lielumu. Apsveriet dažādu kontu izmantošanu atsevišķiem pārlūkiem vai Tor Browser, kas apzinās privātumu.

Metadati dokumentos un attēlos

Risks: AUGSTS
Microsoft Word, kameras un lielākā daļa citas programmatūras failos atstāj ievērojamu informācijas daudzumu, ko sauc par metadatiem. Metadati var jūs viegli identificēt, un tajā varētu būt tāda informācija kā operētājsistēmas versija, GPS koordinātas vai pat jūsu vārds..

Risinājums

Izmantojiet šeit aprakstītos metadatu noņemšanas rīkus, lai pirms dokumentu augšupielādes vai kopīgošanas berzētu metadatus no dokumentiem un failiem.

Pro padoms: iepriekš minētos risinājumus var arī viegli izmantot, datorā iestatot dažādus lietotāja kontus vai pat izmantojot atsevišķas mašīnas - vienu katram kontam.

Ierīces ID

Risks: ZEMA
Lielākā daļa ierīču, bet jo īpaši mobilās, ir unikāli identificējamas, izmantojot ierīces ID. Vairāku lietotņu izstrādātājiem būs piekļuve ID, un viņu nodomi bieži nav zināmi.

Turklāt katrai tīkla kartei ir savs identifikators - MAC adrese. Kad piesakāties Wi-Fi tīklā, jūsu MAC adrese tiks paziņota maršrutētājam un to varētu izmantot vairāku kontu saistīšanai..

Risinājums

Dažas operētājsistēmas, piemēram, iOS un TAILS, nejauši izvēlas MAC adresi. Nelejuplādējiet lietotnes no nezināmiem avotiem, jo ​​tās varētu izmantot ierīces ID iegūšanai.

URL saīsinātāji

Risks: AUGSTS
URL saīsinātājs, izmantojot vienkāršu novirzīšanu, pārvērš garu un apjomīgu tīmekļa adresi īsā adresē. Trešās puses parasti vada URL saīsinātājus, un ikvienam ir samērā viegli iestatīt šādu pakalpojumu.

Kaut arī ne katrs saīsināšanas pakalpojums vai saite nav ļaunprātīga, cilvēki izmanto saīsinātus URL, lai jūs novirzītu uz skicētām vietnēm, veiktu pikšķerēšanas uzbrukumus, ievietotu sīkdatnes datorā un iegūtu personisku informāciju (piemēram, jūsu pārlūkprogrammas versiju, operētājsistēmu un jūsu IP adrese).

 • URL saīsinātāji bieži pārkāpj mērķus bez aizdomām, jo ​​pēc uzbrukuma veikšanas viņi novirza uz likumīgu vietni

Risinājums

Neklikšķiniet uz saīsinātām saitēm bez pamatota iemesla. Izmantojiet tādus pakalpojumus kā unshorten.it, lai redzētu, kur novirzīts saīsināts URL.

Ja saite nav īsa, oriģinālās saites veidotājs redzēs tikai jūsu informāciju, kas iegūta no īsināšanas pakalpojuma, nevis jūsu informāciju. Viņi tomēr redzēs, kad jūs saīsinātu saiti.

Starppersonu attiecības

Risks: VIDĒJS
Tas, ko jūs zināt, ir rādītājs tam, kas jūs esat.

Kad tiek izveidoti vairāki tērzēšanas pakalpojuma konti un tiem tiek piešķirta piekļuve kontaktu sarakstam, pakalpojums ir viegli savienojams kontus pat tad, ja ierīces ID un IP adrese ir atšķirīga.

Dažas platformas, piemēram, Twitter un Facebook, padarīs jūsu konta informāciju pieejamu citiem. Ja sekojat ļoti līdzīgām plūsmām ar diviem Twitter kontiem, iespējams, kāds varētu tos sasaistīt.

Risinājums

Esiet informēts par piekļuvi, kuru jūs atļaujat lietotnēm. Nekad nejauciet atsevišķu identitāšu kontaktus kopā un neļaujiet tos padarīt pieejamus trešo personu pakalpojumiem.

Spraudņi, papildinājumi, paplašinājumi, lietotnes

Risks: AUGSTS
Esiet piesardzīgs, izmantojot pārlūkprogrammu vai e-pasta klientu spraudņus, kā arī visas lietotnes, kas izveidotas uz jutīgām platformām. Kaut arī daži paplašinājumi, piemēram, konfidencialitātes Badger, uBlock Origin vai https visur, var palīdzēt jūs aizsargāt, dažus var izmantot pret jums.

Spraudņi atrodas tieši uz e-pasta klientiem un pārlūkprogrammām un var lasīt jūsu e-pastus, redzēt, ko pārlūkojat, un pat mainīt tīmekļa saturu.

Risinājums

Nekad neinstalējiet lietojumprogrammas no nezināmiem avotiem un izmantojiet tikai labi zināmas sākotnējā uzturētāja programmas. Atstājiet beta testēšanu kādam citam!

Rakstīšanas stils

Risks: VIDĒJS
Rakstīšanas stilu var izmantot, lai jūs identificētu. Biežums, kādā izmantojat noteiktus vārdus, emocijzīmes vai pareizrakstības kļūdas, var jūsu lasītājiem signalizēt, kas jūs esat.

Lai arī nav noteikta paņēmiena, kā pierādīt, ka divi teksti nāk no vienas un tās pašas personas tikai stila dēļ, tas, iespējams, sniedz pietiekami daudz nepieciešamo padomu, lai pamudinātājs varētu veikt rūpīgāku izmeklēšanu.

Risinājums

Rakstiet skaidrā, konsekventā valodā un izmantojiet pareizrakstības pārbaudītāju, izvairieties no slenga.

Pikšķerēšana, ļaunprātīga programmatūra, uzlaušana

Risks: AUGSTS
Sabiedrības darbinieks vai personas, kurām ir personīgi ienaidnieki, iespējams, saskarsies ar lielākiem pikšķerēšanas un ļaunprātīgas programmatūras draudiem.

Ļaunprātīgas programmatūras rīkus ikviens var iegādāties internetā un pielāgot dažādiem lietojumiem. Ļaunprātīgas programmatūras rīki ir viegli izvietoti, un, jo mērķtiecīgāki tie ir, jo efektīvāki tie kļūst.

Risinājums

Uzlieciet kamerai uzlīmi un piestipriniet mirušā kabeli mikrofona ligzdā, kā to dara Marks Zuckerbergs. Vienmēr atjauniniet programmatūru un esiet piesardzīgs, ievadot paroles un kādas saites noklikšķināt.

3 lietas par šo Zaka fotoattēlu:

Kamera pārklāta ar lenti
Mic ligzda pārklāta ar lenti
E-pasta klients ir Thunderbird pic.twitter.com/vdQlF7RjQt

- Kriss Olsons (@topherolson) 2016. gada 21. jūnijs

Īsziņas pārbaude

Risks: AUGSTS
Ir kļuvis neticami bieži, ka dienesti pieprasa tālruņu numurus no saviem klientiem. Tālruņa numuri var būt noderīgi tādām funkcijām kā divu faktoru autentifikācija, bet arī atvieglos identitāšu sasaisti, jo īpaši tāpēc, ka daudzi pakalpojumi ļauj meklēt tālruņa numuru, vai arī drīzumā plāno ieviest šādu funkciju.

Risinājums

Visiem pseidonīmiem izmantojiet anonīmu, priekšapmaksas SIM karti. Pārliecinieties, ka tam ir pietiekami daudz līdzsvara, lai novērstu tā derīguma termiņa beigām.

Maksājumu veikšana tiešsaistē

Risks: VIDĒJS
Daudzi pakalpojumi, piemēram, mitināšanas platformas, ārštata portāli vai veikali, prasa samaksu. Katru reizi, kad izmantojat savu kredītkarti vai debetkarti, tirgotājs var redzēt gan jūsu vārdu, gan kartes numuru.

Risinājums

Iegādājieties priekšapmaksas debetkarti, kurā varat papildināt skaidru naudu. Katrai no jūsu identitātēm būs nepieciešama atsevišķa karte, jo vienas kartes izmantošana vairākiem kontiem padarīs jūs identificējamu. Alternatīvi, maksājiet par lietām tiešsaistē ar kriptovalūtu.

Piegādes produkti, kas iegādāti tiešsaistē

Risks: ZEMA
Ja vēlaties saglabāt savu atrašanās vietu, slepena iepirkšanās tiešsaistē kļūst sarežģīta, īpaši, ja sliktā informācijas drošības ieraksta dēļ nevar uzticēties tiešsaistes tirgotājam..

Risinājums

Izmantojiet pārsūtītājus, lai slēptu informāciju no mazumtirgotājiem, vai arī lai preces tiktu piegādātas ar viltus vārdu. Ērti glabājiet atļauju, lai saņemtu pakas šī viltotā vārda vārdā, tikai gadījumā, ja kāds to prasa.

Tiešsaistes maksājumu saņemšana

Risks: VIDĒJS
Jūs, iespējams, būsit atkarīgs no maksājumu un ziedojumu saņemšanas, izmantojot savus pseidonīmos kontus.

Pseidonīmu finanšu kontu uzturēšana var būt sarežģīta, un, kaut arī daži pakalpojumu sniedzēji ļaus jums atvērt kontus bez lielas identifikācijas, viņi nākotnē jebkurā brīdī var iesaldēt jūsu līdzekļus.

Risinājums

Diemžēl tādas kriptovalūtas kā Bitcoin ir jūsu vienīgā iespēja saņemt ziedojumus un maksājumus pseidonīmi.

Publiskie ieraksti

Risks: Zems līdz augsts
Piekļuve ierakstiem ir ļoti atšķirīga. Atkarībā no tā, kurā valstī un valstī atrodaties, vēlētājs, mājas vai transportlīdzekļa reģistrācija vai varētu būt publiski pieejama.

Iesniedzot policijas ziņojumu, tas var kļūt par publisku dokumentu, tajā iekļaujot jūsu vārdu un adresi. Neriskējiet atteikties no sava “seguma” - pat tiesībaizsardzības nolūkos - un izmantojiet PO kastes vai pārsūtītājus, kad vien varat.

Risinājums

Uzņēmuma iekļaušana ir lēta un dažās valstīs, un tā aizsargās tā akcionāru un direktoru (jūs) identitāti. Jūs varat iekļaut uzņēmumu, lai juridiski paslēptu savas mājas vai automašīnas īpašumtiesības no gandrīz visiem, izņemot vietējo nodokļu iestādi.

Kā nosargāt savu slepeno identitāti

 1. Atsevišķi savus kontus: Otra lietotāja konta iestatīšana datorā novērsīs nejaušu failu, sīkfailu un citu darbību sajaukšanu..
 2. Neuzglabājiet vairākas identitātes vienlaikus. Lai nodrošinātu vēl spēcīgāku aizsardzību, uzstādiet katru identitāti uz atsevišķas TAILS nūjas un pārvaldiet to no turienes.
 3. Atjauniniet savas sistēmas un instalējiet tikai uzticamas un populāras programmas tikai no oficiāliem avotiem.
 4. Tor pārlūkā atveriet tikai aizdomīgas saites. Cik vien iespējams, izmantojiet Tor regulārai pārlūkošanai. Turklāt vienmēr uzturiet savienojumu ar savu VPN.
 5. Jāapzinās, kādu identificējošo informāciju jūs iesniedzat. Padomājiet, kā datus varētu izmantot pret jums.

Droši meklējiet palīdzību

 1. Jāapzinās, ka organizācijas, kas specializējas palīdzības sniegšanā uzmākšanās upuriem, ne vienmēr ir eksperti informācijas drošības jomā.
 2. Sazinoties ar palīdzību, saglabājiet pseidonīmu. Lai efektīvi palīdzētu, nevienam nav jāzina, kas ir jūsu patiesā identitāte.
 3. Jāapzinās, ka daži saziņas kanāli ir privātāki nekā citi. Veicot zvanus, izmantojiet priekšapmaksas SIM kartes un tiešsaistes VoIP pakalpojumu sniedzējus.
Kā saglabāt atšķirīgas identitātes un kā tās var tikt atklātas
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.