Kas ir reklāmprogrammatūra?

Ja pēdējo desmit gadu laikā kādreiz esat bijis personālajā datorā, jūs, iespējams, esat dzirdējis ziņās izmantoto terminu “reklāmprogrammatūra” vai ironiski to redzējis tiešsaistes reklāmās.

Termins “reklāmprogrammatūra” ir atvasināts no frāzes “reklāmas atbalstīta programmatūra” - līdzīgi kā bezmaksas videoklipi, kuriem mums ir tūlītēja piekļuve tiešsaistē caur YouTube, un citi programmatūras pakalpojumi, kas tiek piedāvāti mākonī.

Būtībā reklāmprogrammatūra kompensē programmatūras daļas izmaksas, vienlaikus ļaujot programmatūras izstrādātājiem gūt peļņu - protams, pateicoties reklāmām. Bet daudziem lietotājiem reklāmas programmatūra labākajā gadījumā ir kairinājums. Sliktākajā gadījumā tā var būt uzmācīga pieredze un potenciāls drošības drauds.

Daži reklāmprogrammatūras darbojas kā jūsu sērfošanas vēstures apkopotājs - apkopo informāciju par jūsu interneta lietošanas paradumiem, cenšoties parādīt “pielāgotas” reklāmas, kuras, visticamāk, jums pievilina, pamatojoties uz jūsu pārlūkošanas vēsturi.

Lai arī šāda veida reklāmas var būt patiešām kaitinošas, tās pasliktinās. Dažās reklāmprogrammatūras programmās var būt papildu programmatūra, ko sauc par spiegprogrammatūru un kuras mērķis ir iegūt vairāk personiskas informācijas, kas pārsniedz jūsu pārlūkošanas vēsturi, un nosūtīt to atpakaļ noziedzniekiem un / vai hakeriem..

Vienkārša reklāmprogrammatūra, kas nesatur spiegprogrammatūru, šos datus neuztver un nepārsūta. Tomēr gan reklāmprogrammatūra, gan spiegprogrammatūra samazina datora resursus, un, ja ir pietiekami daudz reklāmprogrammatūru, tas var izraisīt datora darbību ļoti lēni.

Jūs to esat saņēmis. Tagad kā atbrīvoties no reklāmprogrammatūras

Cienījamas reklāmprogrammatūru atbalstītās programmas ļauj jums tos viegli atinstalēt. Uz reklāmprogrammatūru balstītas programmas, kas nav tik cienījamas, neatvieglo to noņemšanu. Tie datorā bieži darbojas kā vīrusi, un, tā kā jūs piekritāt ļaut viņiem darboties, pieņemot programmatūras noteikumus, pretvīrusu programmas bieži nespēj atklāt un / vai noņemt daudzas reklāmprogrammatūras programmas..

Bet daži pretvīrusu izstrādātāji uzlabo savus piedāvājumus, dodot jums iespēju atklāt reklāmprogrammatūru neatkarīgi no tā, kā tā vispirms nonāca jūsu datorā.

Ja pretvīrusu programmatūra jūsu datorā atrod reklāmprogrammatūru, pastāv liela iespēja, ka tā var tikt noņemta vai vismaz karantīnā novietota no pārējās programmatūras un datiem.. Ja jums ir pretvīrusu programmatūra, kas ļauj atklāt reklāmprogrammatūru, ir svarīgi to iespējot. Tā kā jūsu pretvīrusu programmatūra atrod šīs programmas, varat izvēlēties ignorēt uzticamās reklāmprogrammatūras programmas, vienlaikus novēršot un noņemot reklāmprogrammatūru, kas, jūsuprāt, var radīt draudus jūsu sistēmai.

Apsveriet jaunināšanu, lai izvairītos no reklāmprogrammatūras

Tā kā daudzas reklāmprogrammatūru atbalstītās programmas piedāvā maksas versijas, kurās nav reklāmu, ieteicams apsvērt jaunināšanu uz šīm versijām, lai izvairītos no reklāmām un jebkādām drošības vai kaitinošām problēmām, ko tās var izraisīt. Jūsu labākais solis ir uzzināt pēc iespējas vairāk par reklāmprogrammatūru atbalstīto programmatūru, pirms lejupielādējat un piekrītat tās noteikumiem.

Bieži vien par reklāmām reklāmprogrammatūrās ir atbildīgas trešās puses, un piekrišana to noteikumiem, iespējams, nav tā labākā, ņemot vērā jūsu lietotāja pieredzi. Piemēram, pat ja izdzēšat uz reklāmprogrammatūru balstītu programmatūru, trešās puses reklāmu rādīšanas programmatūra var palikt jūsu datorā neatklāta. Tas var notikt arī tad, ja jaunināt un iegādāties tādas programmas versiju, kas netiek atbalstīta ar reklāmām.

Reklāmprogrammatūras būtība: aizsargājiet un izglītojiet sevi

Vislabākā aizsardzība pret ļaunprātīgas reklāmas un spiegprogrammatūras iespējamību ir pretvīrusu programmatūras un izglītības apvienojums. Pirmais solis draudu mazināšanā ir zināt, kuras programmas ir un kas nav uzticamas. Un pat ja jums izdodas lejupielādēt ļaunprātīgu reklāmprogrammatūru, labs pretvīrusu risinājums jūs brīdinās un ļaus gandrīz nekavējoties noņemt reklāmprogrammatūru..

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu pilnīgāku ceļvedi, kā atbrīvoties no reklāmprogrammatūras.

Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos ExpressVPN interneta privātuma ceļvežos

Kas ir reklāmprogrammatūra?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.