Kas ir spiegprogrammatūra?

Spiegprogrammatūra varētu būt visatbilstošāk nosauktais programmatūras veids skaitļošanā. Tā ir jebkura programma, kas slepeni nokļūst jūsu datorā un snoop jūsu privāto informāciju, jūs to nezinot. Tāpat kā reālās dzīves spiegs.

Tomēr tipiska spiegprogrammatūra neveic Džeimsa Bonda stila spiegošanu. Tas ir tur, lai nozagtu jūsu informāciju, lai iegūtu autora nelikumīgu ieguvumu.

Jūs savā dzīvē nevēlaties spiegprogrammatūru. Tāpēc ir vērts uzzināt, kas ir spiegprogrammatūra, kas var notikt, ja jūsu dators ir inficēts, un kā to noņemt.

Spiegprogrammatūra ir daudzās šķirnēs

Tā kā termins “spiegprogrammatūra” attiecas uz visām programmām, kas slepeni nozog jūsu informāciju, to sekas ir dažādas un daudzas. Bieži sastopami piemēri:

Personiskas informācijas zādzība – Ir zināms, ka spiegprogrammatūra izseko un pārsūta visu, sākot no kredītkartes un pieteikšanās akreditācijas datiem līdz tērzēšanas sesijām. Pēc tam informāciju var izmantot identitātes zādzībās un krāpšanā.

Mērķtiecīga reklāma – Programmatūra izseko jūsu apmeklētās vietnes un sniedz informāciju atpakaļ trešajai pusei, kura datus izmanto, lai nodrošinātu atbilstošus reklāmas seansus. Ja šīs funkcijas ir iekļautas reklāmprogrammatūrā, pati programmatūra var parādīt nevēlamas uznirstošās reklāmas jūsu ekrānā.

Filiāļu krāpšana – Filiāļu tirgotāji un tīkli ir cietuši no spiegprogrammatūras uzbrukumiem, kas oriģinālo filiāļu ID aizstāja ar spiegprogrammatūras īpašniekam piederošajiem ID. Rezultātā spiegprogrammatūras īpašnieks saņem ieņēmumus par filiāles tirgotāja smago darbu.

Kā spiegprogrammatūra var inficēt jūsu datoru

Spiegprogrammatūra parasti atšķiras no vīrusiem un tārpiem ar to, ka tā nemēģina sevi pārsūtīt no viena datora uz otru. Infekcija parasti notiek, izmantojot:

  • Komplektēšana ar citu programmatūru, kuras lietotāji tiek maldināti lejupielādējot un instalējot
  • Drošības ievainojamība tīmekļa pārlūkprogrammās un citu programmatūru, kuru izmanto ļaunprātīgas vietnes, kuras lietotāji ir pievīluši apmeklēt
  • Trojas zirgi paslēptas e-pasta pielikumos un citās lejupielādēs, par kurām lietotājiem tiek likts domāt, ka tie ir likumīgi faili

Slepena darbība

Rootkit tehnoloģijas: Kad spiegprogrammatūra ir inficējusi datoru, tā parasti izmantos rootkit tehnoloģijas, lai sevi paslēptu. Tas apgrūtina noteikšanu un noņemšanu.

Drošības atspējošana: Windows sistēmās lietotāji parasti inficējas, izmantojot kontu ar administratora privilēģijām. Tas ļauj spiegprogrammatūrai darboties arī ar administratora privilēģijām, piešķirot tai pilnu piekļuvi sistēmai. Pēc tam spiegprogrammatūra var atspējot ugunsmūrus un pretvīrusu programmatūru, atverot durvis turpmākām infekcijām un novēršot spiegprogrammatūras automātisku noņemšanu.

Pazīmes, ka jūsu dators varētu būt inficēts

Lēna sistēma: Pēc inficēšanās ar spiegprogrammatūru datori bieži darbojas lēnāk. Tas notiek tāpēc, ka spiegprogrammatūra izmanto jūsu sistēmas resursus, kas parasti būtu pieejami citām programmām, lai izsekotu un pārsūtītu jūsu personīgo informāciju.

Nevēlamas uznirstošās reklāmas: Ja spiegprogrammatūra tiek apvienota ar reklāmprogrammatūru, tā var pārpludināt jūsu ekrānu ar reklāmām. Ja bez redzama iemesla saņemat daudz uznirstošos logus, iespējams, jūsu dators ir inficēts.

Nevēlama tīmekļa lapa un meklēšanas novirzīšana: Daži spiegprogrammatūras, piemēram, draņķīgais CoolWebSearch, var nolaupīt jūsu pārlūkprogrammu un kontrolēt jūsu mājas lapu un meklēšanas rezultātus. Ja šķiet, ka jūsu pārlūkprogramma nav izmantojusi siena vadu, visticamākais iemesls ir spiegprogrammatūra.

Kā noņemt spiegprogrammatūru

Kaut arī spiegprogrammatūra no vīrusa atšķiras ar izplatību un to, ko tā dara, spiegprogrammatūru noņemšana galvenokārt ietver tās pašas darbības. Izmantojiet tādus sistēmas rīkus kā Windows Defender vai pretvīrusu programmatūru, lai to atklātu un noņemtu. Un novērstu infekciju, piesardzīgi rīkojoties ar lejupielādēm tīmeklī un e-pasta pielikumiem.

Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos ExpressVPN interneta privātuma ceļvežos

Kas ir spiegprogrammatūra?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.