Kurš VPN protokols jums ir vislabākais?

[ware_item id=33][/ware_item]

Lai izmantotu VPN, jums nav jāzina, kā darbojas VPN. Bet, ja kādreiz esat pārbaudījis iestatījumus savā lietotnē ExpressVPN, redzēsit cilni Protokols.


Protokoli ir metodes, ar kuru palīdzību jūsu ierīce izveido savienojumu ar ExpressVPN drošiem serveriem. Pēc noklusējuma ExpressVPN automātiski izmanto jūsu tīklam vispiemērotāko protokolu, taču savu lietotni var konfigurēt arī citu protokolu izmantošanai: PPTP, OpenVPN vai L2TP / IPsec. Šeit ir ceļvedis par to nozīmi un atšķirību:

Kas ir PPTP?

PPTP vai Tuneļa izkropļošanas protokols, ir viens no vecākajiem VPN ieviešanas protokoliem. Tas ir bijis kopš Windows 95. No visiem protokoliem PPTP ir viens no visizplatītākajiem, visvienkāršāk uzstādītajiem un ātrdarbīgākajiem datoriem. To ir arī viegli uzlauzt, un tas praktiski nesniedz nekādas drošības priekšrocības.

PPTP ir noderīgs lēnākām ierīcēm, piemēram, maršrutētājiem, kad drošība nav problēma.

* Lasiet vairāk par PPTP stiprajām un vājajām pusēm. 

Kas ir L2TP / IPsec??

L2TP nozīmē 2. slāņa tuneļa protokols, un pats par sevi tas nepiedāvā šifrēšanu. Tāpēc tas bieži tiek savienots pārī ar šifrēšanas protokolu, ko sauc par IPsec (interneta protokola drošība). Kopā tie nodrošina drošības līmeni, kas ir augstāks par PPTP, taču ar tādu pašu iestatīšanas vieglumu.

Lai arī tas ir drošāks par PPTP, L2TP piedāvā tikai ierobežotas drošības priekšrocības, un to vajadzētu izmantot tikai anonimizācijas nolūkos vai VPN atrašanās vietu mainīšanai..

* Lasiet vairāk par L2TP stiprajām un vājajām pusēm.

Kas ir OpenVPN (ar TCP / UDP)?

OpenVPN ir jaunāks un konfigurējamāks protokols. ExpressVPN versija atbalsta gan UDP (Lietotāja datugrammas protokols) un TCP (Transmisijas kontroles protokols) ostas. UDP parasti ir ātrāks, bet TCP ir lielāka iespēja apiet ugunsmūrus. ExpressVPN pēc noklusējuma izmanto UDP, ja vien tas nav bloķēts.

Pats labākais OpenVPN ir tas, ka tas ir atvērts avots. “Atvērts” var neizklausīties par labu privātuma rīkam, taču patiesībā tā ir milzīga priekšrocība. Ja kodā ir kādas drošības nepilnības - un pagaidām tās vēl nav zināmas -, atklātā pirmkoda kopiena tās ātri identificēs. Pārī ar spēcīgu šifrēšanas algoritmu, OpenVPN ir viens no drošākajiem pieejamajiem VPN protokoliem.

Uzziniet vairāk par citām ExpressVPN drošības funkcijām šajā ExpressVPN pārskatā.

* Lasiet vairāk par OpenVPN stiprajām un vājajām pusēm.

Plašāk par VPN protokoliem lasiet šeit

Vairāk tiešsaistes privātuma ceļvežu no ExpressVPN lasiet šeit

Piedāvātais attēls: Africa Studio / Dollar Photo Club

Kurš VPN protokols jums ir vislabākais?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.