Maz ticams, ka Tor

Uzziniet, kā Tors dažās desmitgadēs pārtapa no militārā projekta par anarhistu mīļāko.

Tor: Pirmie gadi

Informācijas vākšanai Amerikas Savienoto Valstu bruņotie spēki vienmēr ir paļāvušies uz plašu spiegu tīklu visā pasaulē. Tā kā šī informācija 90. gados kļuva arvien digitāla, aģentūras saprata, cik vērtīga būs viņu aktīvu saziņa tiešsaistē.

Vairs spiegiem nevajadzēs apjomīgus radioaparātus vai viņiem būs jāšifrē ziņojumi avīzēs, lai saņemtu informāciju. Bet ASV militārpersonas arī apzinājās, ka interneta konstruēšanas veids nopietni apdraud viņu avotu identitāti un drošību. Būtu ļoti viegli noteikt, kas sazinās ar serveriem, kurus vada ASV izlūkdienesti vai militārie dienesti.

Iedomājieties, ka NVO atklāj, ka kāds no saviem biedriem bieži pieslēdzas militārās bāzes forumam, kas paredzēts tikai dalībniekiem, vai arī liela korporācija pamana, ka darbinieks bieži atver valdības aģentūras tīmekļa vietni. Bez globāla tīkla, kas nodrošinātu anonimitāti, spiegi, policija un citas valdības organizācijas nespētu efektīvi sazināties ar saviem avotiem vai veikt slēptu izmeklēšanu.

Deviņdesmito gadu vidū ASV Jūras pētniecības laboratorija sāka strādāt pie risinājuma. Viņi sāka attīstīt veidu, kā maršrutēt šifrētus datus, izmantojot datoru tīklu, kas izvietoti visā pasaulē. Šī maršrutēšanas metode slēptu visu datu izcelsmi un galamērķi. Pēc 1997. gada projektu turpināja attīstīt Aizsardzības progresīvo pētījumu projektu aģentūra (DARPA).

Bet kā šāds tīkls autentificētu tā lietotājus? Un kā šāds tīkls paliktu neatklāts? Kurš cits varētu gūt labumu no iespējas anonīmi piekļūt necenzētam internetam?

Slepena ieroča vietā paredzēts sabiedrisks rīks

Mēs varam mežonīgi spekulēt par šiem jautājumiem, taču vēsturniekiem ir grūti noteikt, kādās debatēs piedalījās iesaistītās militārās un izlūkošanas organizācijas, un kādi argumenti pārliecināja viņus 2002. gadā ar bezmaksas licenci izlaist programmatūru publiskai lietošanai. atbildība par projekta uzturēšanu tika nodota Elektronisko robežu fondam (EZF), kurš pēc tam nodeva kontroli Tor projektam. Lielāko daļu līdzekļu joprojām saņem Amerikas Savienoto Valstu valdība, kaut arī Zviedrijas valdība arī sniedz ievērojamu ieguldījumu.

Iemesli, kādēļ valdība iesaistās Tor projektā, ir tikpat mulsinoši, cik šizofrēniski. Valdība vēlas turpināt izmantot Toro tīklu, lai aizēnotu tā uzbrukumu avotu, iefiltrētos pilsoņu tiesību kustībās un ļautu tās spiegiem droši un efektīvi komunicēt ar izlūkdatiem. No otras puses, viņi deva sabiedrībai rīku, kas ļaus ikvienam aizēnot viņu uzbrukumu avotu un paslēpties no valdības vai informāciju no tās..

Ar un pret valdību

Bet, lai varētu izmantot šo rīku, neradot aizdomas, valdībai ir jāreklamē Toro tīkls kā atbrīvojoša un spēcinoša tehnoloģija tiem, kas vēlas atbrīvoties no autoritārās kontroles. Viņiem vajadzēja to ne tikai reklamēt, izplatot vārdu, bet arī padarot programmatūru patiesi efektīvu un atbalstītu tos pašus cilvēkus, kurus valdība vēlas apkopot par.

Valdībai bija jāatsakās no varas, lai saglabātu varu. Šis sarežģītais līdzsvars, iespējams, ir arī iemesls, kāpēc ASV valdība ir sevi pasludinājusi par gan spilgtu šīs tehnoloģijas atbalstītāju, gan mežonīgu uzbrucēju..

Tādas organizācijas kā ASV valdība nav pilnīgi viendabīgas, un bez šaubām to veido dalībnieki, kas godīgi cenšas aizsargāt pilsoniskās tiesības, kā arī tie, kuri vēlas stiprināt autoritāras struktūras.

taisnīguma skalas

Vai var rast līdzsvaru starp varu un brīvību?

Lai izmantotu Tor tīklu savā labā, mums ir jāsaprot, kā tas darbojas un kādi ir tā ierobežojumi. Tor atvērtā koda kods ļauj mums precīzi saprast, kas notiek zem pārsega, un pārbaudīt drošas šifrēšanas ieviešanu.

Ja jūs interesē lasīt vairāk par Tor attīstību, iepazīstieties ar oriģinālo pētījumu un paziņojumu par tor.0.0.

Turpmāka lasīšana

Uzziniet vairāk par Tor ar šiem rakstiem:

  • Iesācēja ceļvedis Torā
  • Kā Tor patiešām darbojas
  • Kā izmantot Tor, lai aizsargātu jūsu privātumu
  • Ātrs sākums Tor

Piedāvātais attēls: Paul Hill / Dollar Photo Club

Maz ticams, ka Tor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.