Tehniskā drošība vardarbības ģimenē izdzīvojušajiem

[ware_item id=33][/ware_item]

Brīdinājums par saturu: Šajā rokasgrāmatā ir apskatīti vardarbības ģimenē un vardarbības aspekti.


Vardarbība ģimenē ir saistīta ar varas un kontroles ļaunprātīgu izmantošanu, kas var izpausties dažādos veidos. Bieži vien tehnoloģija var kalpot kā galvenais kontroles un apspiešanas līdzeklis tiešsaistē un ārpus tās.

Apgādnieka zaudējums nav atbildīgs par varmāknes rīcību vai to kontrolē, bet mācīšanās par to, kā pret viņu var izmantot tehnoloģijas, savukārt var palīdzēt viņiem pārņemt kontroli un veikt piesardzības pasākumus, lai sevi aizsargātu.

Šajā rokasgrāmatā ir sniegti padomi, kā labāk nodrošināt un kontrolēt tehnoloģiju, apliecināt savu autonomiju digitālajā jomā un strādāt pie drošības un drošuma nodibināšanas..

Šīs rokasgrāmatas uzmanības centrā ir ar tehnoloģiju saistīta piespiedu kontrole un ļaunprātīga izmantošana. Lai saņemtu palīdzību saistībā ar citiem vardarbības ģimenē aspektiem, kā arī steidzamu palīdzību, lūdzu, sazinieties ar jums uzticamu vardarbības ģimenē organizāciju.

Pirms sākat lasīt, ja uzskatāt, ka kāds uzrauga jūsu ierīces, apmeklējiet šo lapu no ierīces, kurai personai nav fiziskas vai attālinātas piekļuves, piemēram, publisks dators, vai arī izmantojiet pārlūkprogrammas inkognito logu, lai privāti pārlūkotu šo lapu..

Contents

Pāriet uz…

Digitālās drošības nozīme vardarbības ģimenē situācijās

1. sadaļa: Uzticieties ierīcei

 • Kā noteikt, vai kāds ir kļūdaini pamanījis jūsu tālruni, datoru vai citu ierīci
 • Pārliecinieties, vai varat uzticēties savam tālrunim
 • Pārliecinieties, vai varat uzticēties savam datoram
 • Pārliecinieties, vai jūsu mājās var uzticēties sīkrīki
 • Pārliecinieties, vai varat uzticēties savai automašīnai

2. sadaļa: Kā nodrošināt failus, datus un svarīgu informāciju

 • Saglabājiet failus mākonī
 • Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju
 • Izmantojiet slepenās USB atmiņas kartes
 • Skenējiet savus vissvarīgākos ierakstus
 • Nodrošiniet savu klātbūtni sociālajos medijos

3. sadaļa: Kā pasargāt savus sakarus no novērošanas

 • Šifrējiet tērzēšanu
 • Sargieties no tālruņa metadatiem
 • Aizsargājiet savu e-pasta kontu

4. sadaļa: Kā noteikt finansiālo neatkarību

 • Bankas konta nodrošināšana
 • Izvairieties no tiešsaistes un tālruņa bankas
 • Slēpt kredītkartes
 • Nelietojiet kopīgus bankas kontus
 • Atveriet savu bankas kontu
 • Izmantojiet skaidru naudu un citus uzrādītāja aktīvus

5. sadaļa: Kā lietot TAILS, lai nodrošinātu datora darbību

 • Iegūstiet TAILS nūju
 • Palaidiet datoru
 • Iestatiet paroli
 • Izmantojiet TAILS nūju
 • Lietas, kas jāpatur prātā

Kopsavilkums

Digitālās drošības nozīme vardarbības ģimenē situācijās

Mēs izmantojam tehnoloģiju praktiski visos mūsu dzīves aspektos - lai sazinātos ar draugiem un ģimenes locekļiem, veiktu darbu, pārvaldītu savas finanses un pat kontrolētu savu sadzīves tehniku ​​- un gandrīz vienmēr mums ir vismaz viena savienota ierīce, kas atrodas pie mums vai tuvu tiem. Lai arī tas sniedz daudz priekšrocību, šī mūsu dzīves digitalizācija nozīmē arī to, ka ļaunprātīgi izmantojamas personas var izmantot tehnoloģijas, lai uzraudzītu, izsekotu, izsekotu un kontrolētu savus upurus.

Vardarbības ģimenē situācijas var radīt unikālu digitālās drošības problēmu kopumu, kuru, iespējams, neaptver citi drošības norādījumi.

Piemēram, vairums cilvēku var pamatoti uzskatīt, ka neviens nav sabojājis viņu tālruni vai datoru. Ierīču viltošana ir dārga un bīstama pat tādiem uzbrucējiem kā kriminālas organizācijas, hakeri un valdības aģentūras, daļēji tāpēc, ka parasti ir nepieciešama fiziska piekļuve jūsu ierīcei. Bet vardarbības ģimenē situācijās informācijas drošība ir īpašs izaicinājums, jo jūs nevarat droši uzticēties savai personālajai aparatūrai un ierīcēm, it īpaši, ja koplietojat māju ar savu pāridarītāju, jo viņiem, iespējams, ir pieeja jūsu mantām..

Turklāt kontrolējošais partneris ar piespiešanas vai maldināšanas palīdzību var mēģināt piekļūt jūsu tiešsaistes kontiem, piemēram, jūsu e-pastam, sociālajiem tīkliem, tiešsaistes bankām un citam..

Spēja iegūt pārliecību, ka jūsu ierīces netiek apdraudētas, un kontrolēt tiešsaistes aktivitātes ir svarīgs solis, lai atgūtu digitālo autonomiju..

Kā atgūt digitālo autonomiju

Šīs rokasgrāmatas darbības joma

Izmantojiet šo rokasgrāmatu, ja…

 • Jūs piedzīvojat vardarbību ģimenē, izmantojot tehnoloģiju
 • Jums ir aizdomas, ka kāds varētu spiegot jūsu darbībā ar datoru vai tālruni
 • Jūs baidāties, ka kāds no jums tiek mērķēts uz jūsu mājām vai ģimeni
 • Jūs vēlaties drošu veidu, kā sazināties ar cilvēkiem, kuriem uzticaties
 • Jūs palīdzat kādam, kurš piedzīvo vardarbību ģimenē, izmantojot tehnoloģiju, uzlabot viņu drošību

Šis ceļvedis parādīs, kā izmantot tehnoloģiju, lai pasargātu sevi no novērošanas, lai jūs varētu droši uzturēt kontaktus ar jums tuviem cilvēkiem un meklēt privātu palīdzību.

Šī rokasgrāmata ir paredzēta, lai kalpotu kā tehniskāks papildinājums, nevis aizvietotājs citiem ceļvežiem par šo tēmu, piemēram, HACK * BLOSSOM un mūsu draugiem Nacionālajā tīklā, lai izbeigtu vardarbību ģimenē..

1. sadaļa: Uzticieties ierīcei

Lai droši lietotu ierīci, jums jāzina, ka varat tai uzticēties. Jūsu ierīce var būt tālrunis, klēpjdators vai galda dators, vai arī automašīna vai televizors. Lai varētu uzticēties savai ierīcei, vislabāk to paslēpt un neļaut ikvienam uzzināt par tās esamību. Jūsu automašīnas gadījumā tās esamības slēpšana ir gandrīz neiespējama, tāpēc, iespējams, nevarēsit pilnībā paļauties uz tās drošību.

Dažas ierīces ir viegli fiziski modificēt, bet citas nav. Piemēram, automašīnai ir viegli pievienot GPS izsekotāju, bet ir grūti modificēt iPhone, jo iPhone ir grūtāk atvērt un tajā nav rezerves vietas papildu detaļām..

Tālāk ir norādīts, ko meklēt, ja jums ir aizdomas, ka kāds ir sabojājis jūsu tālruni: vaļīgas detaļas, trūkstošas ​​skrūves vai skrambas, kur daļas ir salīmētas. Ja rodas šaubas, kļūdaini rīkojieties piesardzīgi un pieņemiet, ka jūsu ierīce nav droša.

Kā noteikt, vai kāds ir kļūdaini pamanījis jūsu tālruni, datoru vai citas ierīces

Nav droša paņēmiena, kā uzzināt, vai kāds ir sagrozījis jūsu ierīces vai ja kāds jūsu ierīces izmanto pret jums.

Tomēr ir dažas pazīmes, kas var norādīt, ka kaut kas nav kārtībā. Šajā rakstā jūs uzzināsit, kā atgūt uzticību savai ierīcei.

Zīmes, ka jūsu ierīce, iespējams, ir viltojusi:

 • Jūsu ierīce kādu laiku tika ņemta no jums
 • Jūsu ierīce rīkojas atšķirīgi no tā, kā jūs to gaidāt
 • Varmācis attur jūs no citu ierīču lietošanas vai ierīces atstāšanas mājās
 • Jūsu varmāka zina lietas, kuras jūs no tām negaidītu, piemēram, ar kurām esat runājis, kur esat bijis, vai e-pasta saturu
 • Jūs saņemat paziņojumus par to, ka kāds ir piekļuvis jūsu kontiem bez jūsu ziņas vai piekrišanas

Kā noteikt, vai kāds ir kļūdaini izdarījis jūsu tālruni

Pārliecinieties, vai varat uzticēties savam tālrunim

Viedtālruņi pēc noklusējuma piedāvā saprātīgu aizsardzību, taču ikviens, kam ir piekļuve ierīcei, var apdraudēt jūsu tālruņa drošību. Ja tālruni pats iestatījāt ar labu piekļuves kodu un ja nevienam citam nav bijusi pieeja jūsu ierīcei, tad droši vien varat pieņemt, ka tas ir drošs.

Ja jūs pats neesat iestatījis tālruni, varmāka var izmantot jūsu tālruni, lai jūs izsekotu. Iespējams, ka viņi jūsu tālrunī ir instalējuši spiegprogrammatūru, kas viņiem ļauj visu laiku uzraudzīt tālruņa atrašanās vietu. Tālruņa “kļūdošanai” ir nepieciešama fiziska piekļuve ierīcei, taču to var izdarīt mazāk nekā stundas laikā. Šis process, ko sauc par sakņošanās, noņem jūsu tālruņa ražotāja iepriekš instalētos drošības līdzekļus un aizsardzības pasākumus.

Sakņošanās ļauj tālrunī instalēt jebkuru programmatūru, kas nav redzama neapmācītai acij. Šī programmatūra darbojas fonā, piegādājot varmākam informāciju par jūsu atrašanās vietu. Ir grūti zināt, vai tālrunis ir sakņojas vai nē. Turklāt daudzi tālruņu remonta veikali piedāvā sakņošanos kā pakalpojumu, tāpēc pat ja jūsu ļaundaris nav gudrs tehnikai, viņi joprojām var atrast veidu, kā sekot jūsu atrašanās vietai..

Atjaunojiet tālruņa rūpnīcas iestatījumus

Ja neesat pārliecināts, vai kāds jūsu tālrunī ir instalējis izsekošanas programmatūru, atjaunojiet tālruņa rūpnīcas iestatījumus. Lielākajai daļai ierīču, piemēram, jaunākiem Android tālruņiem un iPhones, atjaunojot tālruņa rūpnīcas iestatījumus, ierīce tiks atjaunota saprātīgā integritātes stāvoklī. Tomēr lielākajai daļai Android tālruņu jums no sākuma būs “jāapgaismo” ierīce ar jauno Android versiju (aka ROM). Tam nepieciešama neliela kompetence, taču tiešsaistē ir rokasgrāmatas, kas parādīs, kā to izdarīt.

Kad esat atiestatījis tālruņa rūpnīcas iestatījumus, iestatiet to ar spēcīgu piekļuves kodu (grūti uzminējamu, nejauši ģenerētu paroli, kuru nekur citur neizmantojat, vai numuru ar vismaz sešiem unikāliem cipariem) un pārliecinieties, ka esat iespējot ierīces šifrēšanu. Nelietojiet tālruņa integrēto pirkstu nospiedumu vai sejas skeneri, jo tas var ļaut kādam atbloķēt jūsu ierīci bez jūsu ziņas, piemēram, izmantojot pirkstu, kamēr jūs guļat. Izmantojot spēcīgu piekļuves kodu un šifrēšanu, tagad varat atkal uzticēties ierīcei.

Pārliecinieties, vai varat uzticēties savam datoram

Tāpat kā viedtālruņi, iespējams, jūs varat uzticēties klēpjdatoram, ja pats to iestatījāt un cietajā diskā izmantojat šifrēšanu, un jūs esat vienīgais, kam tam ir piekļuve. Diemžēl datora nodrošināšana nav tik vienkārša kā viedtālruņa iestatīšana, jo datoriem reti ir iespēja tos atiestatīt uz rūpnīcas iestatījumiem..

Uzmanies no taustiņlēcējiem

Parasti kādam ir daudz vieglāk iejaukties galddatora aparatūrā, nevis klēpjdatorā. Ārējā pele un tastatūra ļauj ērti pievienot fizisko taustiņu bloķētāju mašīnai. Taustiņu bloķētājs ir ierīce, kas reģistrē visus jūsu taustiņsitienus un ļauj kādam redzēt visus jūsu ievadītos slepenos datus, piemēram, jūsu paroles, adreses un saraksti..

Lai pārliecinātos, vai fiziskais taustiņu bloķētājs ir savienots ar datoru, sekojiet tastatūras kabelim līdz vietai, kur tas nonāk pie datora. Ja starp jūsu kabeli un datoru ir maza ierīce (līdzīga USB atmiņai), ierīce varētu būt atslēgu bloķētājs (vai, kas mazāk satraucoši, tikai adapteris). Ņemiet vērā, ka sarežģītāki taustiņu bloķētāji tiek ievietoti datora korpusa iekšpusē un ir grūti pamanāmi.

Ja rodas šaubas, dodieties uz bibliotēku

Ja nevarat uzticēties savam datoram vai viedtālrunim, bibliotēkā varat atrast uzticamu datoru. Bibliotēkā ir arī telpas, kas ļauj jums kopēt un skenēt dokumentus, un bibliotēkas darbinieki ir noderīgi un labi apmācīti, lai palīdzētu jums nodrošināt dokumentu drošību tiešsaistē un sazināties ar citiem, pat ja jums mājās nav piekļuves uzticamam datoram..

Daļēji uzticieties savai ierīcei

Pat ja jūs nevarat pilnībā uzticēties savai ierīcei, iespējams, ka jūsu ļaundaris nav super hakers, kurš var izvietot sarežģītu ļaunprogrammatūru un vijole ar jūsu aparatūru, lai jūs varētu kontrolēt.

Šajā gadījumā šeit ir norādīti vienkārši pasākumi, kurus varat veikt, lai droši un privāti lietotu datoru:

 • Saglabājiet failus USB diskdziņos un paslēpiet USB diskus drošās vietās. Papildu drošībai apsveriet diska šifrēšanu un paroles iestatīšanu (šī funkcionalitāte ir iebūvēta gan Windows, gan MacOS).
 • Pārlūkojiet internetu inkognito logā, lai neļautu varmākam pārlūkot jūsu interneta vēsturi.
 • Izmantojiet spēcīgas paroles.

Varat arī saglabāt Tor pārlūka kopiju USB atmiņā un izmantot to, lai privāti sērfotu internetā. Šī raksta beigās atradīsit ievadu TAILS, kas ir operētājsistēma, kas darbojas no USB atmiņas kartes, lai aizsargātu jūsu datus un darbības tiešsaistē pat neuzticamos datoros..

Pārliecinieties, vai jūsu mājās var uzticēties sīkrīki

Viss iepriekš minētais attiecas uz citām tīklā savienotajām ierīcēm, kas atrodas jūsu mājās, īpaši, ja tām ir funkcijas, kuras novērošanai var izmantot ļaunprātīgi, piemēram, kameras, mikrofoni vai kustības sensori. Šīm ierīcēm bieži ir slikta drošība; ja ir nepieciešama konfidencialitāte, ir vieglāk būt ārpus šīm ierīcēm vai to skata.

Pārbaudiet, vai automašīnā nav kļūdu.

Pārliecinieties, vai varat uzticēties savai automašīnai

Automašīnas fiziskās izmaiņas var būt grūti pamanīt, ja neesat auto eksperts. Jūs varētu nolīgt automehāniķi, lai slaucītu jūsu automašīnu ar kļūdām vai GPS izsekotājiem, taču tas var būt dārgi, nemaz nerunājot par bīstamu, ja varmākam ir redzama jūsu atrašanās vieta un finansiālā darbība. Uzticēties savai automašīnai var būt grūti. Pārkāpuma izdarītāja zināšanas par jūsu automašīnas modeli, modeli un numura zīmi var arī atvieglot viņu meklēšanu.

Brauciens ar kādu citu personu ir laba alternatīva sava auto izmantošanai. Taksometri, autobusi un vilcieni ir arī labas iespējas, ja vien jūs maksājat ar skaidru naudu. Maksājot ar skaidru naudu, tiek novērsta jebkāda finanšu izsekošana, kas varmākam jāievēro.

Esiet piesardzīgs, lietojot braucienu koplietošanas lietotnes, jo tās var padarīt jūsu detalizēto brauciena vēsturi pieejamu, izmantojot lietotni, un atstāt pierādījumus kredītkartes pārskatā.

Uzticēšanās ierīcei ir spēcīgs solis personiskās autonomijas sasniegšanā, jo tas ļauj paturēt ierīci, neapdraudot privātumu, kā arī ļauj instalēt ziņojumapmaiņas lietotnes, lai jūs varētu droši sazināties ar uzticamiem cilvēkiem (vairāk par to zemāk)..

2. sadaļa: Kā nodrošināt failus, datus un svarīgu informāciju

Saglabājiet failus mākonī

Ja jums ir ierīce, kurai varat uzticēties, failiem un datiem jābūt viegli glabātiem no ļaunprātīgas izmantošanas. Jūs varat reģistrēties tiešsaistes krātuves pakalpojumiem (pazīstams arī kā mākoņa krātuves pakalpojumi, piemēram, Dropbox vai Spideroak) un tiešsaistē saglabāt tik daudz failu, cik iespējams. Pat ja jūs zaudējat piekļuvi savai ierīcei, jūs joprojām varēsit piekļūt mākoņos saglabātajiem failiem. Atcerieties aizsargāt tiešsaistes krātuves kontu ar spēcīgu paroli, kuru zināt tikai jūs, pretējā gadījumā mākoņu krātuves kontā esošie faili var kļūt neaizsargāti pret zādzībām vai snoopingu..

Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju

Lai aizsargātu savus datus un kontus mākonī no nevēlamas piekļuves, pārliecinieties, vai tikai jums ir ekskluzīva pieeja jūsu e-pasta adresei un ka jūs esat vienīgais, kurš zina paroli. Ja jums ir ierīce, kurai uzticaties, un zināt, ka jūsu varmākam nav piekļuves tai, divu faktoru autentifikācija palīdzēs novērst piekļuvi jūsu kontam. Ja nevarat uzticēties savai ierīcei un to nevarat aizsargāt, nelietojiet to.

Ja jums tiek lūgts ievadīt rezerves e-pasta adresi vai otru tālruņa numuru, apsveriet iespēju norādīt uzticama drauga e-pastu vai tālruņa numuru, nevis savu. Daži pakalpojumi, piemēram, Google 2FA, sniedz jums iespēju izdrukāt rezerves kodu komplektu, ko varat izmantot, ja pazaudējat piekļuvi tālrunim. Ja izmantojat šo funkciju, pārliecinieties, ka jums ir droša vieta šo rezerves kodu glabāšanai.

Izmantojiet slepenās USB atmiņas kartes

Ja nevarat uzticēties savai ierīcei, joprojām varat droši uzglabāt datus, lai arī failus ir grūtāk noslēpumā. Slepenas USB zibatmiņas izdarīs šo triku, ja vien tās kaut kur droši paslēpsit.

Vēl labāk, glabājiet failus USB atmiņā ar slepenām nodalījumiem; ja jūsu varmāka iegūtu vienu no šīm sadalītajām USB zibatmiņām un pievienotu to datoram, šķiet, ka USB zibatmiņa ir salauzta, nevis atklāj visus jūsu failus. Ja esat lietpratējs vai jums ir kāds lietpratējs draugs, varat šifrēt USB atmiņu vai izveidot šifrētu slēptu sējumu ar bezmaksas programmu Veracrypt.

Skenējiet savus vissvarīgākos ierakstus

Skenējiet, nofotografējiet vai kopējiet visus svarīgos dokumentus, piemēram, dzimšanas apliecības, laulības apliecības, imigrācijas dokumentus, bērnu dokumentus, skolas diplomus, pases, vīzas, kredītkartes, medicīniskos datus, tiesas dokumentus, policijas ziņojumus, apdrošināšanas dokumentus, un autovadītāja apliecības. Šie ieraksti jums atvieglos šo dokumentu saņemšanu gadījumā, ja varmāka tos atņems no jums. Bez šiem dokumentiem jūs varat saskarties ar grūtībām, ja vēlaties atstāt valsti, strādāt, balsot vai vadīt automašīnu un dažos gadījumos saņemt pamata medicīnisko palīdzību.

Ja jums nav piekļuves skenerim vai kopētājam, dodieties uz vietējo bibliotēku.

Nodrošiniet savu klātbūtni sociālajos medijos

Līdzīgi kā mākoņa krātuvē vai e-pastā, jums būs jāaizsargā sociālie multivides konti no ielaušanās. Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju un pārliecinieties, vai reģistrēšanās laikā norādītais e-pasts ir drošs.

Vardarbības veicējs var izmantot jūsu klātbūtni sociālajos medijos, lai jūs aptaujātu. Pārskatiet katra konta privātuma iestatījumus un apsveriet iespēju pilnībā atsaukt atrašanās vietas atļaujas no lietotnēm. Iespējams, vēlēsities iestatīt savu kontu privātam vai izveidot kontu tikai ar pseidonīmiem. Tomēr brīdiniet, ka tādas lietotnes kā Instagram un Twitter joprojām var ieteikt jūsu viltoto identitāti kā ieteiktu draugu personai, no kuras mēģināt paslēpties, pamatojoties uz jūsu tālruņa numuru, e-pasta adresi un citām darbībām tālrunī..

Jums arī jābūt piesardzīgam, lai sociālajos medijos netiktu dalīta sensitīva informācija, piemēram, biļešu numuri, identifikācijas dokumenti vai informācija, kas atklāj precīzu jūsu atrašanās vietu, piemēram, ceļazīmes..

3. sadaļa: Kā pasargāt savus sakarus no novērošanas

Uzturēt drošu saziņu ar draugiem ir daudz vieglāk, ja jums ir uzticama ierīce. Bez uzticamas ierīces jums būs jāveic papildu piesardzības pasākumi, lai saglabātu tērzēšanas un tālruņa zvanu privātumu. Izmantojiet šos padomus, ja nedomājat, ka varat uzticēties savam tālrunim.

Šifrējiet tērzēšanu

Vienmēr izvēlieties šifrētus sakarus, nevis šifrētus. Šifrēšanas funkcijas tādās lietotnēs kā WhatsApp, Telegram, Signal un Viber padara jūsu pagātnes tērzēšanu neiespējamu ikvienam, kurš pārņem jūsu kontu..

Telegrammai ir vairākas funkcijas, kas ir īpaši noderīgas, ja vēlaties uzturēt kontaktu ar cilvēkiem vai vērsties pēc palīdzības. Lietotnē Telegram jūs varat iestatīt, lai pēc noteikta laika ziņojumi tiktu “pašiznīcināti”, tāpēc, pat iegūstot piekļuvi jūsu ierīcei, viņi neredzēs jūsu iepriekšējo ziņojumu apmaiņu.

Telegram ļauj papildus savam tālruņa numuram kontu saistīt ar lietotājvārdu. Mēģiniet iegaumēt bieži sastopamo kontaktu lietotājvārdus, lai jūs joprojām varētu ar viņiem sazināties, ja zaudējat piekļuvi savam tālruņa numuram un adrešu grāmatai. Telegram arī ļauj iestatīt paroli, padarot jūsu konta pārņemšanu grūtāku tam, kam ir pieeja jūsu tālruņa numuram.

Sargieties no tālruņa metadatiem

Tālruņa gadījumā zvanītie numuri var parādīties rēķinā. Persona, kas maksā jūsu tālruņa rēķinu, var piekļūt vēl detalizētākai informācijai, piemēram, kad jūs zvanījāt, uz kuru numuru, cik ilgi un dažos gadījumos jūsu atrašanās vietai zvana laikā. Ja persona, kas mēģina iegūt informāciju par jūsu zvanu, ir jums tuvu vai ar jums ir ģimenes saites, tā, iespējams, varēs iegūt daudz jūsu metadatu no sava mobilā tālruņa pakalpojumu sniedzēja. Viņi arī varēs pāradresēt visus ienākošos zvanus uz jūsu tālruni uz citu numuru, kas nozīmē, ka viņi varētu saņemt jūsu tālruņa zvanus un tekstus, ieskaitot tos, kurus izmanto jūsu tiešsaistes kontu drošības pārbaudēm..

Lai informācija, kas saistīta ar jūsu tālruņa darbību, netiktu pieļauta pāridarītāja rīcībā, varat lūgt savam mobilo pakalpojumu sniedzējam savam kontam pievienot “paaugstināta riska” karodziņu, zvanot uz tā klientu atbalstu. Vēl labāk, ja jūs varat iegādāties priekšapmaksas SIM karti, par kuru maksājat ar skaidru naudu, un glabājiet to kaut kur drošībā slepenajiem sakariem.

Aizsargājiet savu e-pasta kontu

Aizsargājiet savu e-pasta kontu tāpat kā mākoņa krātuvē. Ja jums ir tālrunis, varat paļauties, ka tikai jums tas ir pieejams, nodrošiniet to ar divu faktoru autentifikāciju. Daudzi e-pasta pakalpojumu sniedzēji, tostarp Gmail, ļauj jums pārskatīt, kad un kur nesen tika izmantots jūsu e-pasta konts. Ja jums ir iemesls aizdomām, ka kāds skatās jūsu e-pastus, iespējams, vēlēsities pārskatīt šo darbību žurnālu. Tādējādi jūsu e-pasta adrese ir svarīgs rīks, lai uzturētu kontaktus ar veciem draugiem un ģimenes locekļiem.

Printeri varēja atdot personisko informāciju.

4. sadaļa: Kā noteikt finansiālo neatkarību

Varmākas bieži izmanto finansiālu atkarību kā veidu, kā iegūt varu un kontroli. Svarīgs solis ceļā uz neatkarību ir piekļuves nodrošināšana un kontrole pār savām finansēm.

Bankas konta nodrošināšana

Ja jums ir bankas konts uz jūsu vārda, jums jau ir jaudīgs finansiālās neatkarības rīks, un jums tas noteikti jāpārliecinās. Aizsargājiet savu bankas kontu, pārliecinoties, ka tas paliek uz jūsu vārda. Pajautājiet bankai, kā būtu nepieciešams, ja ģimenes loceklis pārņemtu jūsu kontu, tāpēc jums ir kāds priekšstats par to, cik viegli vai grūti vardarbīgam var būt piekļuve finansēm. Parasti šim procesam kādam ir jāuzrāda miršanas apliecība vai pilnvara, kuru nav viegli iegūt vai viltot. Jūs varat arī lūgt savu banku pievienot savam kontam “paaugstināta riska” karodziņu, radot šķēršļus ikvienam, kurš mēģina iegūt informāciju par jūsu kontu vai pārņemt jūsu kontu.

Izvairieties no tiešsaistes un tālruņa bankas

Bankas darbību veikšana pa tālruni vai internetu padara jūs neaizsargātu pret ikvienu, kurš mēģina uzdoties par jums, lai piekļūtu jūsu kontam. Ja jums nav piekļuves datoram vai tālrunim, kam varat uzticēties, varat klātienē apmeklēt savu banku un lūgt, lai tā neatgriezeniski atspējo tālruņu un internetbanku jūsu vietā..

Slēpt kredītkartes

Kredītkartes ir daudz grūtāk pārvaldīt, ja nevarat tās turēt drošībā; visiem, kas var ļaunprātīgi izmantot jūsu kartes, ir cipari priekšā un aizmugurē. Norādot tikai vārdu un dažus ciparus no jūsu kartes numura, ikviens var atcelt jūsu karti. Lai situāciju padarītu vēl sliktāku, nav iespējas “atcelt” karti pēc tās atcelšanas.

Arī kredītkartes ir grūti slēpt, ja vēlaties tās regulāri lietot. Ja kartē redzat krāpnieciskas izmaksas, varat piezvanīt savai bankai, cerot, ka tā mainīs maksājumus, taču tas darbojas tikai dažas reizes un neizbēgami kaitēs jūsu kredītreitingam. Šādā gadījumā varētu būt labāk anulēt karti un saņemt jaunu kredītkarti, kuru paslēpjat - vai arī apsvērt iespēju vispār nesaņemt jaunu karti..

Nelietojiet kopīgus bankas kontus

Nauda kopējā kontā nav jūsu. Lai arī jūs varētu izņemt naudu no tā, jūsu darījumi var būt ierobežoti, pakļauti pārskatīšanai, un tas noteikti ļauj otram parakstītājam redzēt, kam jūs tērējat savu naudu un kādos bankomātos jūs izmantojat.

Ja jums tiek uzlikts spiediens, ka jūsu ikmēneša ienākumi tiek pārsūtīti uz jūsu kopējo kontu pret jūsu gribu, jūs varētu vēlēties izpētīt vienošanos ar darba devēju, kas lēnām sniedz jums atpakaļ aģentūru, piemēram, organizēt, lai jūsu paaugstinājumi vai negaidītas prēmijas jums tiktu maksātas skaidrā naudā. vai pārbaudiet.

Atveriet savu bankas kontu

Atkarībā no tā, kur atrodaties, iespējams, varēsit atvērt bankas kontu uz sava vārda un turēt to noslēpumā no jūsu pāridarītāja. Tā kā daudzas bankas lūgs “adreses pierādījumu”, lai atvērtu kontu, piemēram, rēķinu par elektrību, jums būs nepieciešams uzticams partneris vai ģimenes loceklis, kurš var jums norādīt adresi. Kad būs atvērts jūsu bankas konts, jūs varēsit noguldīt uzkrājumus kontā vai izmantot saistīto debetkarti privātiem darījumiem.

Izmantojiet skaidru naudu un citus uzrādītāja aktīvus

Bez sava bankas konta joprojām ir daži veidi, kā sasniegt zināmu finansiālu autonomiju, ietaupīt nākotnei un tērēt naudu, neļaujot apkārtējiem zināt. Skaidrā naudā tūlīt ienāk prātā, lai gan to var būt grūti uzglabāt. Katru nedēļu atmetot 10 USD, iespējams, neradīsit daudz aizdomu, bet tikai pēc pusgada tas uzkrāsies respektablā avārijas krāvumā..

Zelts ir arī izvēles iespēja, īpaši ilgtermiņa ietaupījumiem. Ievērojami lielas zelta summas aizņem ļoti maz vietas, un atšķirībā no papīra skaidras naudas tas laika gaitā nenoārdās. Zelts var būt arī rotaslietu veidā vai arī iekļauts citos ikdienas priekšmetos, piemēram, pulksteņos, kas bieži vien atvieglo īpašuma tiesību piešķiršanu, piemēram, tiesā.

Kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, ļauj tērēt naudu tiešsaistē salīdzinoši anonīmi. Atšķirībā no skaidras naudas vai zelta, Bitcoin ir iespējams uzglabāt tiešsaistē tur, kur to ir grūtāk nozagt un vieglāk paslēpt nekā skaidru naudu vai zeltu.

Jūs varat iegādāties Bitcoin skaidrā naudā vai pieņemt maksājumu Bitcoin par saviem pakalpojumiem, piemēram, ja esat brīvmākslinieks. Jūs varat izmantot Bitcoin, lai norēķinātos par viesnīcām, lidmašīnu biļetēm un SIM kartēm, ja neviena no šīm darbībām netiktu parādīta jūsu kredītkartē vai bankas izrakstā..

5. sadaļa: Kā lietot TAILS, lai nodrošinātu datora darbību

TAILS (Amnesic Incognito Live System) ir operētājsistēma (piemēram, Windows), kas darbojas no jebkura datora USB atmiņas kartes. Jūs varat izmantot TAILS, lai saglabātu failus drošībā, pārlūkotu tīmekli neuzticamos datoros un saglabātu savu Bitcoin.

TAILS lietošana nav izārstējams līdzeklis. Piemēram, ja pazaudējat USB disku vai USB disks tiek nozagts, jūs zaudējat arī visus failus. Bet ar nelielu tehnisko zināšanu daudzumu TAILS piešķir jums piekļuvi operētājsistēmai, kurai varat uzticēties, pat ja jūs nevarat uzticēties datoram, kurā to ielādējat..

Iegūstiet TAILS nūju

TAILS nūja ir USB nūja ar speciālu tajā instalētu programmatūru. Tā kā TAILS nepieciešama ļoti maza krātuve, šī nūja var būt ļoti maza un relatīvi viegli noslēpjama. Padarīt TAILS nūju un konfigurēt to ar noturīgu skaļumu nav grūti, taču tas prasa zināmas tehniskās zināšanas. Ja jums pašam nav ērti izveidot TAILS nūju, vietējā bibliotēka, apkārtnes skolas datoru klubs, kopienas koledža vai vardarbības ģimenē atbalsta grupas var jums palīdzēt..

Palaidiet datoru

TAILS darbojas ar gandrīz jebkuru datoru. Lai palaistu TAILS, jums ir jārestartē dators un tūlīt pēc datora ieslēgšanas jānospiež īpaša poga. Gandrīz visi datori jums norāda, kādas pogas jānospiež, izmantojot ziņojumu, kas līdzīgs šim: “Nospiediet F9, lai ievadītu BIOS”. Pēc tam jūs varat izvēlēties “boot from USB”.

Iestatiet paroli

Jūsu TAILS nūjas dati tiks aizsargāti ar vienu paroli. Izveidojiet spēcīgu paroli, kuru jūs un tikai jūs varēsit atcerēties. Ikviens, kuram ir šī parole, varēs redzēt jūsu datus uz TAILS nūjas, tāpēc padariet paroli spēcīgu un paturiet to pie sevis.

Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu ceļvedi par to, kā izveidot spēcīgas un neaizmirstamas paroles tikai ar kauliņiem.

Izmantojiet TAILS nūju

TAILS komplektā ir tekstapstrādes programma, izklājlapu programmatūra, pārlūks, Bitcoin seifs un daudzas citas noderīgas lietojumprogrammas. Jūs varat izmantot TAILS, lai saglabātu visu savu digitālo dzīvi, vienlaikus saglabājot savu darbību noslēpumā no citiem.

Lietas, kas jāpatur prātā

Lai arī TAILS pasargās jūs no ļaunprātīgas programmatūras, kas instalēta datorā, kuru izmantojat, tas neaizsargās jūs no tādām lietām kā fiziski taustiņu bloķētāji. Arī jūsu TAILS nūja ir pazaudēšanas un zādzības risks. Kamēr esat nomainījis nūju ar labu paroli, jūsu dati ir droši. Jūs varētu vēlēties paturēt rezerves nūju, it īpaši, ja jūsu TAILS diskā glabājat vērtīgas lietas.

Kopsavilkums

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata ir palīdzējusi jums pārvērst tehnoloģiju par jaudīgu vairogu, kas ļauj plānot savu drošību, aizsargāt un visbeidzot atbrīvot sevi.

Lai atgādinātu, tagad jūs zināt, kā rīkoties šādi:

 • Nostipriniet savus tālruņus
 • Nosakiet, vai varat uzticēties savam datoram
 • Kopējiet vissvarīgākos datus
 • Droši nodibiniet kontaktus ar radiem esošajiem draugiem
 • Iegūstiet zināmu kontroli pār savām finansēm

Lūdzu, sazinieties ar kādu, kam varat uzticēties, ja jūtaties apdraudēts vai kontrolēts.

Tehniskā drošība vardarbības ģimenē izdzīvojušajiem
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.