2023’de Android için En İyi 5 Güvenlik Uygulaması

android-beş uygulamalar

Sağındaki kişiye bak. Şimdi solunuzdaki kişiye bakın. Muhtemelen ikiniz Android telefon kullanıyorsunuz. Bankacılık ve alışverişten çevrimiçi sohbet ve fotoğraf paylaşımına kadar yaptığımız hemen hemen her şey artık mobil cihazlarda yapıldığından merak ediyor olabilirsiniz: “Telefonumun güvenliğini ve gizliliğini nasıl artırabilirim?”

En bariz cevap uygun mobil uygulamaları indirmek olacaktır. Ancak Google Play Store’da bulunan sayısız giriş göz önüne alındığında, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Endişelenmeyin, çünkü ExpressVPN sizin için ağır kaldırma yaptı ve Android için En İyi 5 Güvenlik Uygulaması.

1. AppLock – Telefon Güvenliği için Parmak İzi

Yeni-app-lockHerkesin ekranında bir ekran kilidi vardır. Ya da en azından herkesin telefonunda bir ekran kilidi olmalıdır. Yapmazsanız, şimdi bir dakika ayarlamak için bir dakikanızı ayırın.

Ekran kilidiniz olduğunda neden bir uygulama kilidine ihtiyacınız var? Bir ekran kilidi, kilitliyken başkalarının verilerinize erişmesini engelleyebilse de, insanların sizden haberiniz olmadan verilerinizi tutabileceği birçok durum vardır. Telefonunuzun kilidini açabilir ve bir yabancıya verebilirsiniz, böylece fotoğraf çekmenize yardımcı olabilirler. Veya telefonunuzu açık bir kafe masasında açık bırakmış olabilirsiniz. Bu durumlarda, tüm mesajlarınız, resimleriniz ve özel bilgileriniz fırsatçı yoldan geçenlerin merhametindedir..

AppLock – SpSoft tarafından parmak izi kaliteli bir çözümdür. Herhangi bir uygulamayı (oyunlar, fotoğraflar, en sevdiğiniz sosyal medya uygulamaları vb. Dahil) veya sistemi (Wi-Fi, Ayarlar vb.) Kilitlemenize olanak tanır ve birisi doğru şifreyi girmediği veya doğru bilgileri sağlamadığı sürece erişim izni vermez parmak iziniz.

Kilit uygulamalarKilitlemek istediğiniz uygulamaları ve ayarları ekleyin. Sahte bir “uygulama durdu” ekranı bile ayarlayabilirsiniz.

Uygulama kilitlerinin çoğu benzer özelliklere sahip olsa da, AppLock – Parmak İzi’nin paketten çıkmasına yardımcı olan birkaç çan ve ıslık var:

  • Uzaktan kilit kontrolü: SMS ile bir anahtar kelime göndererek telefonunuzu kilitleyin / kilidini açın
  • Davetsiz misafirlerin uygulamalarınıza erişmeye çalışmalarını engellemek için sahte bir “uygulama durdu” ekranı görüntüleyin
  • Davetsiz misafirin bir fotoğrafını çekin ve e-postanıza gönderin – suç raporlaması, kamuya açık mesaj veya dart uygulaması için mükemmel!
  Hollanda dijital gizliliğinin geleceği için savaşan beş öğrenciyle tanışın

2. Anti-Theft için Android Aygıt Yöneticisi

robot aygıt yöneticisiBir uygulama kilidi başkalarının verilerinize erişmesini engelleyebilir, ancak kaybolan bir telefonu bulmanıza veya gerekirse tüm verileri silmenize izin vermez. Telefon hırsızlığının ne kadar yaygın olduğu göz önüne alındığında, hazırda bir önlem almanız gerekir..

Google’ın kendi Android Cihaz Yöneticisine girin. Bu kullanışlı uygulama, telefonunuzu uzaktan çalmanıza, cihazınızın kilit ekranı PIN’ini sıfırlamanıza olanak tanır ve size en son bulunduğu yeri ve saati gösterir. Yine de telefonunuzu kurtaramazsanız, yanlış ellere geçmesini önlemek için tüm verilerinizi silmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Başka birinin cihazında Android Cihaz Yöneticisi’nin Misafir Modunu kullanmanız yeterlidir. Tabii ki, önce uygulamanın kilidini sizin için açmaları gerekecek!

3. DuckDuckGo Arama & Özel Arama Hikayeleri

ördek ördek goGoogle harika. Hizmetlerini bilgi bulmak, favori videolarımızı izlemek ve birbirleriyle iletişim kurmak için kullanıyoruz. Heck, hatta telefonunuz için harika hırsızlık önleme uygulamaları bile yapıyorlar. Sorun şu ki: onlar senin hakkında çok şey biliyorlar. Yalnızca web aramalarından Google, yaşınızın, cinsiyetinizin ve çeşitli tercihlerinizin son derece hassas bir profilini oluşturabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu bilgileri size yüksek oranda hedeflenmiş reklamlar sunmak için kullanırlar ve bu da onlara daha fazla reklam dolar sağlar.

Aradıklarınızı takip etmeyen bir arama motoru istiyorsanız, DuckDuckGo Arama’yı deneyin & Hikayeler. Arama hizmeti DuckDuckGo’nun web sitesinde de mevcut olsa da, uygulama daha da mobil cihazlara uygun bir arayüz sunar, hızlı erişim için ana ekranınıza eklenebilecek bir arama çubuğu widget’ı içerir ve tıpkı akranları gibi çeşitli kaynaklardan haberler toplar.

4. Özel İletişim için Özel Messenger Sinyal

Sinyal-özel-haberciDaha önce ExpressVPN, Anlık Mesajlaşma alanındaki en büyük iki oyuncu olan Whatsapp ve Telegram’ı ve diğer en iyi IM yarışmacılarından birkaçını karşılaştırdı. Ancak, önemsiz olarak takdir edilmeyen belirli bir sohbet uygulaması var: Open Whisper Systems’ın Signal Private Messenger’ı.

  Akıllı sayaçlar, aptal güvenlik? Nesnelerin İnterneti Hackleme

İlk geçişte, Signal’ı akranlarından ayıracak çok şey yok. Temiz görünümlü bir arayüze sahiptir, bir arkadaşınızla veya bir grupla sohbet etmenizi sağlar ve her zamanki medya paylaşım özelliklerine sahiptir. Son Whatsapp şifreleme güncellemesinin ışığında, neden başka bir IM uygulaması almak istersiniz??

Yeni başlayanlar için, Signal ile ilgili neredeyse her şey açık kaynaklıdır. Kod tabanından şifreleme protokollerine kadar herkes Signal’ın içine bakabilir ve komik bir iş olmadığından emin olabilir. Öte yandan, Whatsapp’ın şifrelemesi, sunucuların kimin kime ve ne zaman mesaj gönderdiğini görmesine izin verirken, Telegram’ın şifreleme standardı hala kapalı kaynak.

Ayrıca Signal’ı emsallerinden ayıran şey fonlama modelidir. Whatsapp, milyonlarca kişinin reklam satmasını sağlayan Facebook’a aittir. WeChat ve Line, uygulama içi satın alımlardan ve acele pahalı olabilecek resmi şirket hesapları sağlayarak para kazanıyor. Sinyal, aksine, bağış ve yardımlarla desteklenmektedir. Kullanıcılardan para kazanma gündeminde olmadığından, verilerinizi toplamaya değil, düzenli bir mesajlaşma deneyimi sunmaya odaklanmıştır..

Ben her gün Signal kullanıyorum. #notesforFBI (Spoiler: zaten biliyorlar) https://t.co/KNy0xppsN0

– Edward Snowden (@Snowden) 2 Kasım 2015

Bir “uyarı” Signal’nın kullanıcı tabanıdır. Whatsapp bir milyar insanın kuzeyinde bir kullanıcı tabanına sahipken, Telegram dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcıyı sayıyor. Sinyal toplamda bir milyondan fazla kullanıcıyla geliyor, bu yüzden arkadaşlarınız platformda olmayacak. Ama hey, en azından üzerinde Snowden var.

5. 360 Güvenlik – Telefon Koruması için Antivirüs Artışı

360 güvenlikle virüs-boostBirkaç kişi dizüstü bilgisayarlarını veya masaüstü bilgisayarlarını bir virüsten koruma programı olmadan (hala bir şey mi?) Kullanır. Şaşırtıcı bir şekilde, birkaç kişi telefonlarını benzer koruyucu önlemler almadan kullanma konusunda endişeli görünüyor. Sonuçta, telefonunuz da (çok gelişmiş) bir bilgisayar, bu nedenle mobil cihazınıza bir virüsten koruma programı yüklemek, dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda bir tane olmak kadar önemlidir (ciddi olarak, hala biri kullanıyor mu?).

  Siri-ous'un ses teknolojisinin yararları ve tehlikeleri

Mevcut tüm antivirüs teklifleri arasında çok azı 360 Güvenlik – Antivirüs Artışı kadar kapsamlı. Öncelikle 360 ​​Security, kötü amaçlı yazılımlara, reklam yazılımlarına, truva atlarına ve diğer İnternet kimliklerine karşı koruma sunan kapsamlı bir antivirüs çözümü için tüm kutuları kontrol eder. Ancak, 360 Security, temel bilgilere ek olarak, telefon belleğini boşaltmaya yardımcı olan kullanışlı bir gereksiz dosya temizleyici, kullanımı kolay pil tasarrufu ve birkaç ekstra güvenlik ve hırsızlık önleme özelliğine sahiptir. Bu ek özellikler sırasıyla AppLock ve Android Cihaz Yöneticisi’nin sunduğu ürünlere rakip olmasa da, zaten mükemmel bir antivirüs paketi için en üstteki kiraz.

Daha fazla ikna etmeye mi ihtiyacınız var? ExpressVPN’in gözden geçirdiği tüm saf antivirüs uygulamalarının hiçbirinde, 360 Security ile rekabet edebilecek yüksek derecelendirme ve kullanım sayılarının bir kombinasyonu yoktu. Bazı uygulamalar biraz daha yüksek derecelendirmelere (ancak çok daha küçük bir kullanıcı tabanına) sahipken, diğerleri karşılaştırılabilir indirme sayılarına (ancak daha düşük derecelendirmelere) sahipken, 360 Security’nin 100 milyon indirme ve 4,6 derecelendirme, onu McAfee gibi antivirüs ev adlarının önüne koyuyor (10 milyon, 4.4) ve Norton (10 milyon, 4.5).

İşte Bonus Biri…

expressvpn-için-robot… Çünkü ExpressVPN böyle güzel. Ama cidden, bir VPN’e ihtiyacınız var – kavgacı bir eklenti değil, gerçek bir VPN uygulaması.

VPN, çevrimiçi olarak anonim kalmanıza olanak tanır, başkalarının paylaştığınız bilgileri ele geçirmesini önler, istediğiniz içeriğe erişmenize yardımcı olur ve alışveriş yaparken size para kazandırır. Gerçekten çok amaçlı bir dijital hayatta kalma aracıdır. En iyi kısım? ExpressVPN’in Android uygulaması size tüm bunları sağlar – kullanımı kolay bir arayüz ve sınıfının en iyisi müşteri desteği ile.

Kendinize bir iyilik yapın. Google Play Store’a gidin ve bu beş (artı bir) kullanışlı uygulamayı indirin. Yıllarca süren güvenlik ve gizlilik için birkaç dakikalık indirme süresi – en azından yeni bir telefon alana kadar!

2023'de Android için En İyi 5 Güvenlik Uygulaması
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.