Ashley Madison kesmek konusunda endişeli misiniz? Olmalısın

ashley madison kesmek

İnternetin zina sitesi Ashley Madison'ı ziyaret ettiğinizde ilk gördüğünüz şey dudaklarına parmağınızla oturan bir kadın. Ne yazık ki, çaput güvenlik sistemleri Ashley’in gizli bilgilerini gizli tutmak için yeterli değildi, bilgisayar korsanları 33 milyondan fazla kullanıcının e-postalarını, kredi kartı bilgilerini ve işlem ayrıntılarını başarıyla çaldı.

ah.

Nasıl oldu

Etki Ekibi olarak bilinen bilgisayar korsanları, hem sitenin kullanıcılarından hem de sahiplerinden özel veriler elde edebildiler ve Madison'ın ana şirketi Avid Life Media (ALM) çeşitli sitelerini kapatmadıkça bilgileri yayınlayacaklarını söylediler. Bilgisayar korsanları, ALM'nin sadece sahte profiller oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda mevcut profillerini silmeyi reddederek müşterilerini kandırdığını iddia etti.

ALM uymadı.

Bilgisayar korsanları, Temmuz ayında 10GB'dan fazla veri ve ardından Ağustos ayında iki ayrı olayda 20GB'dan fazla veri yayınlayarak yanıt verdi. İlk bilgi grubu kullanıcıların özel bilgilerini içerirken, en son gruplar ALM ve çalışanlarına daha fazla odaklanır.

Kemik Soğutma Vahiyleri

Yeni bilgiler iyi değil. Gazetecilerin en son veri dökümlerini taramak için yeterli zamanları olduğuna göre, Ashley Madison’ın kadın kullanıcılarının çoğunun sahte olduğu da dahil olmak üzere şaşırtıcı açıklamalar ortaya çıkıyor.

Ashley-madison-hotdogs-catReddit kullanıcısı Dracula_in_Auschwitz tarafından “Ashley Madison'daki birkaç gerçek kadın nasıl hissetmiş olmalı”

Daha da kötüsü, şimdi ağrılı bir şekilde ortaya çıkıyor: ALM sadece güvenlik zayıflıklarının farkında olmakla kalmadı, düzeltmek için kesinlikle hiçbir şey yapmadılar.

Büyük şirketlere özel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli adımlar atılamıyorsa,?

Neden Endişelenmelisin

Ashley Madison kesmekle kişisel olarak bağlı olmasanız bile, yine de dahil olabilirsiniz. Bunun nedeni, kayıtlı bir avuç hesabın diğer kişilerin adları ve e-postaları altında yapılmasıdır. Ve tamamen farklı ama yine de tamamen korkutucu bir notla, veri toplama firmaları şu anda sızan verileri azaltmakta ve aslında diğer şirketlere satmak için kullanmaktadır..

İnternet Güvenliğinde Bir Ders

Kullanıcıların kredi kartı bilgileri, adları, fotoğrafları ve e-posta adresleri sızdırılırken, şifreleri çok şükür.

Ne yazık ki, bu şifrelerin bir kısmı o kadar zayıf ki pratik olarak herkes onu kırabilir. Sadece birkaç gün içinde 4.000'den fazla Ashley Madison şifresini kırdığı bildirilen güvenlik uzmanı Dean Pierce'a sorun. En yaygın iki şifre? “123456” ve “şifre”.

Bir dakika oturmasına izin vereceğiz ...

Tüm şakalar bir yana, Ashley Madison kesmek korkutucu - sadece sözde “yüksek güvenlikli” alanların ne kadar savunmasız olduğunu gösterdiği için değil, aynı zamanda temel bir kusuru da ortaya çıkardığı için: insanlar hala güçlü parolaların nasıl oluşturulacağını bilmiyorlar.

“Kimse İzlemiyordu”

Yeni bir Anakart röportajında, bilgisayar korsanları siteye girmenin ne kadar kolay olduğu konusunda açıkça övündü. Onlara göre, “Kimse izlemiyordu. Güvenlik yok."

Aynı röportajda ayrıca 300 GB değerinde çalışan e-posta ve diğer hassas belgeleri topladıklarından bahsettiler, yani bu sadece ALM için mali ve yasal sorunların başlangıcı olabilir.

F * cked almaktan kaçının

Peki bütün bunlardan ne öğrenebiliriz? İki şey. İlk olarak, güvenli şifreler kullandığınızdan emin olun (rastgele oluşturulmuş bir şifre kullanmanızı öneririz) ve ikincisi, ne kadar büyük olursa olsun, herhangi bir site savunmasız olabilir, bu nedenle kendi kişisel bilgilerinizi güçlendirerek doğru önleyici tedbirleri almanız önemlidir. güvenlik.

Parolanız için bir dahaki sefere köpeğinizin adını kullanmayı düşündüğünüzde tekrar düşünün.

Ashley Madison skandalı nihayet her yerde şirketlerin BT güvenliğini artırmak için uyandırma çağrısı olabilir mi? Bir yorum bırakın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Ashley Madison kesmek konusunda endişeli misiniz? Olmalısın
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.