AT&T’nin ücretsiz Wi-Fi’si büyük bir yakalama ile geliyor

at & t ücretsiz reklam alanlarında wifi reklam enjeksiyonu

AT ile sözleşme imzalamanın avantajlarından biri&Müşteri tabanına göre ABD'nin en büyük mobil operatörü T, ülke çapında 30.000 ücretsiz Wi-Fi etkin noktasının kullanılmasıdır. Havaalanları, perakende satış mağazaları, stadyumlar, oteller, kongre merkezleri, restoranlar ve üniversiteler çevresinde her yerde bulunurlar. Ancak bir Stanford avukatı ve bilgisayar bilimcisi yakın zamanda keşfettiği gibi, ücretsiz hizmetin tehlikeli bir uyarısı var.

Web Sitesi blogunda Jonathan Mayer AT'yi suçladı&Sıcak noktalarına bağlı web tarayıcılarına reklam enjekte etmek. Mayer, blogunda AT'nin ekran görüntülerini içeren lanet kanıtları yayınladı&Yanlışlar. Bazı ekran görüntüleri, kullanıcıları İnternet'te gezinmeye devam etmeden önce birkaç saniye beklemeye zorlayan reklamlar gösterirken, diğerleri reklam vermeyen veya hafifçe yapmayan web sitelerinde büyük, müdahaleci banner reklamlar gösterir. Bu web siteleri arasında Stanford Üniversitesi’nin web sitesi ve hepsine mücevher ve kozmetiklerle ilgili reklamlar enjekte edilen birkaç ABD devlet sitesi yer alıyor..

Mayer ayrıca, enjeksiyonun nasıl çalıştığını gösteren kaynak kod parçacıkları da yayınladı. Öncelikle etkin nokta bir CSS stil sayfası ekler, ardından Javascript'i desteklemeyen tarayıcılar için bir yedek reklam ekler ve son olarak reklam yüklemesini ve görüntülemeyi kontrol eden komut dosyaları ekler. Bu komut dosyaları, orijinal web sitesine bağlı olmayan üçüncü taraf sağlayıcıların reklamlarını içe aktarır.

Çocuklarınızı Gizleyin, Kablosuz Ağınızı Gizleyin

Bu keşif, “ağınızdan para kazanmayı” amaçlayan ve “Tarayıcı İçi İçerik Ekleme Teknolojisinde öncü” olduğunu iddia eden bir girişim olan RaGaPa'nın izniyle gelir. Mekanlar tarafından, tüm HTTP web sayfalarına tanıtılan içerik ve reklamları enjekte etmek için kullanılır. bir mekanın Wi-Fi. RaGaPa’nın teknolojisi, Wi-Fi sağlayıcılarının "ücretsiz" hizmetlerinden para kazanmasına olanak tanır.

Bu uygulamadaki sorun, ekstra reklam veren kullanıcıları kışkırtmaktan başka güvenliktir. Mayer, kullanıcının göz atma etkinliğinin çoğunu açıklanmayan ve güvenilmeyen bir işletmeye maruz bırakıyor. "Ayrıca, web sitesi geliştiricileri genellikle fazladan komut dosyaları ve düzen öğeleri planlamadığı için güvenlik ve kırılma riskleri getirmektedir."

Ayrıca, web sitesinin yaratıcıları tarafından tasarlanan özenle hazırlanmış tarama deneyimini karmaşık bir şekilde mahveder. Reklamlar ayrıca web sitesi yerine etkin nokta hizmetinden kaynaklandığı açıkça belirtilmez.

Infernal Reklam Enjektörleri

Bu tür bir reklam enjeksiyonu çok popüler değil. Google, aldatıcı uygulama için mevcut tarayıcı eklentilerinin neredeyse üçte birini Chrome Web mağazasından aldı. Times Meydanı'ndaki Courtyard Marriott, benzer reklam enjeksiyonunun kullanılmasından kaynaklanan kötü tanıtımdan sonra da geri çekildi.

Yasal olarak, reklam enjeksiyonu gri bir alandadır. Mayer, “[…] FCC’nin net tarafsızlık kuralları, FTC’nin adaletsizlik ve aldatma makamları (ve devlet paralellikleri), telefon dinleme yasaları, kalem kayıt tüzükleri, haksız müdahale, telif hakkı ve daha fazlası” bunu yasaklıyor gibi görünüyor. Yine de aldatmaca devam ediyor. Daha da kötüsü, AT&T Wi-Fi’nin hizmet şartları reklam enjeksiyonundan hiç bahsetmiyor. Sinsi.

Reklam Enjeksiyonuyla Şimdi Savaşın!

AT'ye bağlandığınızda reklam enjeksiyonundan bıktınız&O kadar özgür olmayan Wi-Fi etkin noktaları? Yalnız değilsin. İşte reklamlarla dolup taşmamak için deneyebileceğiniz bazı şeyler.

  • Dizüstü bilgisayarınızı dışarıdayken İnternet'e bağlamak istiyorsanız, telefonunuzun hücresel veri ağından bir Kablosuz hotspot kurmayı ve buna bağlanmayı deneyin.
  • AdBlock gibi reklam engelleme eklentileri, reklam enjeksiyonuyla ilişkili riskleri azaltmanın etkili bir yolu olabilir.
  • Web sitesi geliştiricileri, RaGaPa’lar gibi yazılımlar yalnızca HTTP sayfalarını etkileyebileceğinden, daha güvenli HTTPS protokolüne geçerek reklam enjeksiyonunu önleyebilir.

Öne Çıkan Resim: ACP Prod / Dollar Photo Club

AT&T’nin ücretsiz Wi-Fi'si büyük bir yakalama ile geliyor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.