BVI Yargı Yetkisi: Neden Önemli?

ExpressVPN logosu. Bu güzel.

ExpressVPN bir BVI şirketidir: BVI nedir ve “14 Göz” istihbarat paylaşım ülkesinin bir parçası mı??

BVI, Büyük Britanya ile aynı hükümdarı paylaşırken, Karayipler'de bulunan kendi kendini yöneten bir adalar grubudur. BVI, BVI vatandaşları tarafından seçilen kendi yasama organına sahiptir, bağımsız bir yargı ve ulusal bir polis gücü. BVI şirketlerinin uyması gereken yasalar, İngiltere'de değil, BVI'da yürürlüğe girmiştir..

SIGINT Seniors Europe olarak da bilinen “14 Göz”, yabancı istihbarat teşkilatlarının askeri ve terörle mücadele bilgilerini birbirleriyle paylaştığı bildirilen 14 ülkeden oluşan bir koleksiyonu ifade ediyor.

Bu istihbarat teşkilatları tüm iletişimleri uluslararası (yalnızca kendi ulusal sınırları dahilinde değil) durdurmaya çalıştıklarından, 14 Göz ülkesinden bir VPN hizmetinin çalıştırılmasıyla ilgili artan bir risk olup olmadığı belirsizdir..

Bununla birlikte, BVI herhangi bir yabancı istihbarat operasyonu olmayan küçük bir ulus olduğu için, kesinlikle herhangi bir 14 Göz istihbarat paylaşım anlaşmasına taraf değildir. Bu nedenle, BVI'nin 14 Göz grubu ülkesine ait olduğu düşünülmemektedir..

Bir VPN şirketinin yetki alanı sizin için neden önemlidir??

Bir VPN sağlayıcısı seçerken, gizlilik bilincine sahip kullanıcıların aşağıdakileri dikkate alması önemlidir:

 1. Bu VPN şirketi veri saklama yasaları olmayan bir yetki bölgesinden mi çalışıyor??
 2. Bir hükümetin VPN sağlayıcısına bir veya daha fazla müşterisi hakkında bilgi üretmesini emredebileceği yasal süreç nedir??
 3. Hangi şartlar altında böyle bir sipariş verilebilir?

ExpressVPN’in durumunda, net cevaplar var:

 1. Var BVI'da veri saklama yasaları yok. BVI, gizlilik korumasıyla tanınan bir denizaşırı yetki bölgesidir. Bu, İSS'lerin kullanıcılarının internet etkinlikleriyle ilgili meta verileri tutmasını gerektiren yasalara sahip birçok Avrupa ülkesi ve Avustralya'nın aksine.
 2. Bir BVI şirketinin (soruşturma uyarınca) kanıt ve kayıt oluşturma emri, BVI Yüksek Mahkemesi'nden gelmelidir. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri dahil diğer ülkeler BVI şirketini rekor üretmeye zorlama yetkisi yok müşterileri ile ilgili. Bu hükümetler, BVI yetkisi altında böyle bir emir verebilmek için BVI Yüksek Mahkemesi'ne dilekçe vermelidir..
 3. Talebi yapan yabancı hükümet, BVI Yüksek Mahkemesine a.) Gerçekleşen cezai faaliyetin niteliğini, b.) Aranan belirli kanıtları, c.) Talep edilen kanıtın dava ile ilgisini açıklamak zorundadır. ve d.) ilgili kanıtların BVI içinden üretilebileceğine inanma gerekçeleri. Dahası, “çifte suçluluk” için bir gereklilik vardır, yani talebin onaylanması için BVI yasasında gerçekleşmiş olsaydı, BVI yasası uyarınca en az bir yıllık hapis cezası ile cezalandırılmalıdır..

Bir BVI mahkeme emri almak oldukça külfetli bir süreçtir ve çoğu araştırmacı bu tür özenli çabalardan geçmeyecektir. Bunu, herhangi bir yargıç veya hukuk bürosunun çok az zor kanıtı olan bir mahkeme celbi düzenleyebileceği ABD ile karşılaştırın. ABD şirketlerinin genellikle uymaları gerekir. Google (kendi şeffaflık raporuna göre) ABD'de her yıl yaklaşık 30.000 kullanıcı bilgisi talebi alıyor ve bunların% 79'una uyuyor.

Yabancı bir hükümet BVI Yüksek Mahkemesine ExpressVPN'e bilgilerinizi serbest bırakmasını emretme konusunda başarılı olursa?

Bu sorunun cevabı aşağıdadır: VPN sağlayıcısı benim hakkımda hangi bilgileri biliyor??

ExpressVPN, kullanıcı gizliliği ve anonimlik konularına odaklanan birinci sınıf bir VPN sağlayıcısıdır. Ağımız özellikle Kullanıcılarımızın internet faaliyetlerini bilmeme. Gizlilik, hizmet sunumumuzun temel bir parçası olduğundan, ExpressVPN kullanıcılarımızın özel internet verilerini koruma işinde.

Kullanıcılarımıza tam şeffaflık sağlamak için, Bildiklerimizin listesi aşağıdadır:

 1. Ödeme bilgilerimiz de dahil olmak üzere sipariş sayfamızda gönderdiğiniz bilgiler. ExpressVPN, müşterilerden ödeme kabul etmeden premium VPN hizmetleri sunamıyordu. En anonim ödeme şekli için bitcoin öneririz.
 2. Hangi uygulamalarımızı (ve uygulama sürümlerini) başarıyla etkinleştirdiğiniz. Uygulama etkinleştirme ayrıntıları, destek ekibimizin bireysel müşterilerle ilgili uygulamaya özgü teknik sorunları gidermesine olanak tanır.
 3. Belirli bir günde (günün belirli bir saatinde değil), hangi VPN konumuna ve hangi ülkeden / İSS'den (ancak hangi IP adresinden değil) başarılı bir şekilde VPN bağlantısı kurup kurmadığınız. Bu asgari bilgi, hizmetimizi en iyi şekilde nasıl kullanacağımız konusunda ülkeye özgü tavsiyeler sağlamak gibi teknik destek sağlamamıza yardımcı olur.
 4. VPN üzerinden toplam veri aktarımı (MB cinsinden). Sınırsız veri aktarımı sunmamıza rağmen, tek bir kullanıcı binlerce kullanıcıdan daha fazla trafik çekerse, kullanıcıdan neden açıklamasını isteyebiliriz.
 5. (Kullanıcı için isteğe bağlı) VPN bağlantınızın başarılı olup olmadığı hakkında anonim bilgiler. Bu veriler, belirli uygulamalarla, VPN sunucularıyla veya belirli ISS'lerle ilgili sorunları belirlememize izin vermek için ağ operasyonları araçlarımızla beslenir. Aldığımız bilgiler tamamen anonimleştirilmiştir ve bireysel ExpressVPN kullanıcılarına bağlanamaz. Bu özellik "hata raporları gönder" seçeneğine benzer ve kullanıcılar uygulamalarımızda kolayca kapatabilir.

Yukarıdakilerden herhangi biri sizi ilgilendirmeli mi? Buna inanmıyoruz, çünkü VPN kullanımı hakkında sakladığımız temel bilgiler, bir soruşturmada yararlı olacak bilgiler değildir. BVI Yüksek Mahkemesi bize hangi ExpressVPN kullanıcısının “X” web sitesine veya hizmetine “Y” tarih / saatinde “Z” IP adresi ile eriştiğini söylemesini emrederse, bu veri noktalarının hiçbirini (ayrı veya kombinasyon halinde) bir birey.

ExpressVPN neden tüm kullanım verilerini tutar??

ExpressVPN yalnızca yüksek düzeyde güvenilir bir VPN hizmetini ölçekte çalıştırmak için gereken minimum bilgi miktarı. Bu bilgi olmadan, sunucu ağımızı çalışır durumda tutamadık, uygulamalarımızın düzgün çalıştığından emin olamadık veya müşterilerimize doğru destek sağlayamadık.

Kullanıcıların VPN ile ne yaptıkları hakkında hiçbir şey toplamıyoruz: Trafik hedefi, DNS kaydı, veri içeriği, bağlantı zaman damgası veya IP adresi kaydı yok. Bu, BVI Yüksek Mahkemesi'nin, aşağıdaki soruların hiçbirini cevaplayamayız:

 1. Hangi ExpressVPN kullanıcıları aşağıdaki web sitesine veya hizmete erişti?
 2. X kullanıcısı hangi web sitelerine erişti?
 3. Hangi ExpressVPN kullanıcıları belirli bir ExpressVPN IP adresini belirli bir zamanda kullanıyorlardı?

ExpressVPN gizliliğinizi ciddiye alır ve etkinlik günlüklerini veya bağlantı günlüklerini tutmaz. Özellikle, bu aşağıdaki hassas bilgilerden herhangi birini KAYDEDEMEMEK anlamına gelir:

 • Arama geçmişi
 • Trafik hedefi
 • Veri içeriği
 • DNS sorguları
 • Zaman damgası veya bağlantı süresi
 • Bağlandığınız orijinal IP adresiniz
 • Giden IP adresiniz (bağlandıktan sonra size atanan ExpressVPN IP'si)

BVI yetki alanımız, etkinlik günlüğü ve bağlantı günlüğümüzün birleşimi, ExpressVPN'i gizlilikleriyle ilgili internet kullanıcıları için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

BVI Yargı Yetkisi: Neden Önemli?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.