Distopik veriler: İSS’m beni rüya okulumdan nasıl kara listeye aldı?

[ware_item id=33][/ware_item]

Arama geçmişiniz eğitiminizi etkileyebilir mi?


Aşağıda, internet gizliliğinin kötüye kullanılmasının tehlikelerine bakan hayali bir dizinin parçası yer almaktadır. ExpressVPN, İSS'lerin özel verilerinizi rutin olarak en yüksek teklif verene sattığı karanlık ama çok gerçekçi bir geleceğe giriyor.

Nellie masasındaki neredeyse aynı iki pakete baktı ve terlediğini fark etti - bu zor bir karardı.

18.12.2020 Cuma günü 16:30 idi. Son başvuru tarihine sadece iki hafta kaldı. Komuta zincirine çıkma zamanı.

Nellie köşedeki büyük kapıya doğru yürüdü, “Georgetown Üniversitesi Lisans Kabul Dekanı Jacqueline Garmin” dedi. İki kez çaldı..

"İçeri gel!"

“Merhaba Dean Garmin, umarım bu kötü bir zaman değildir…”

Dean Garmin döndü. “Hey Nellie; ne oldu? ”Sesi net olarak, kötü bir zaman olduğu açıktı.

“Bugün iki başvuru yapıyorum ve her ikisi de söyleyebildiğim kadarıyla son yuvarlak malzeme.”

Dean Garmin, Nellie'nin elindeki paketlere gözlerini kısarak baktı. “Bir bakayım.” Nellie onları Dekan'ın masasına yerleştirdi: Hoboken Lisesi'nden Ömer Shafi ve Sacramento Akademisi'nden Justin Yang.

“Her ikisi de öğrenci konseyi başkanları,” diye devam etti Nellie, Dean Garmin her belgeyi dikkatlice çekti. “Her ikisi de Yakın Doğu araştırmalarına oldukça hevesli ve garip bir şekilde her ikisi de fagot oynuyorlar.”

Dean Garmin hala yüzünü buruşturdu. “Anlamlı bir tutarsızlık yok mu?”

Nellie tereddüt etti. “Eh, Ömer’in ailesi Ürdünlü, Justin 3. nesil Çinli…” Dean Garmin onu endişeli bir bakışla kesti. Irk veya ulusal kökene dayalı ayrımcılık yapmamak Kabul 101'dir. “Yapmamız gerektiği anlamına gelmiyordum…” dedi Nellie. “Sorun değil,” dedi Dean Garmin okumaya devam ederken.

Kağıt karıştırma dışında oda birkaç saniye sessiz kaldı. Dean Garmin’in gözleri, bukalemun gibi her uygulamada bir göz gibi bağımsız hareket ediyor gibiydi.

"İşte başlıyoruz," dedi sonunda soldaki paketin son sayfasını işaret ederek. “Ömer işaretlendi. İSS'sinin raporu,… “cihad” hakkında birkaç web sitesine göz attığını söylüyor..

“Evet, gördüm,” dedi Nellie. “Ama muhtemel bir Yakın Doğu araştırmaları uzmanı, İslam hakkında araştırma yapması mantıklı değil mi?”

Dean Garmin iç çekti. “Bakın, onun bir terörist ya da başka bir şey olduğunu söylemiyorum. Muhtemelen harika bir çocuk ve burada muhtemelen çok iyi iş çıkarıyor. Ancak Justin’in çevrimiçi kaydı temiz. ”Bir başka uzun duraklama daha. “Hangisiyle üniversiteye gitmek isterdin?”

Nellie başını salladı. “Sanırım Justin, o zaman.”

“Zor bir süreç, biliyorum,” dedi Dean Garmin, Nellie'nin sesindeki hayal kırıklığını hissederek. “Ama inan bana, bu ISS raporlarını satın almaya başlamadan önce çok daha zor olurdu. Bu anahtar kelime hedefleme algoritmaları, özellikle kriz zamanında, ağır kaldırma konusunda bize yardımcı olabilir. ”Dean Garmin saate baktı. "Bahsederken…"

Her iki raporu da toplayan Nellie, “Doğru,” dedi. Teşekkürler, Dean Garmin.

"İstediğin zaman. Bir şey daha var, Nellie. ”

Nellie kapıda durdu.

“Ömer’in ret mektubunu hazırladığınızda, cihat hakkında bildiğimizi belirtmenize gerek yok. Sadece olağan ‘Bu yıl pek çok şaşırtıcı uygulama aldık ’rigamarole. İnsanların öğrencileri gözetlediğimizi düşünmelerini istemiyoruz. ”

“Elbette,” dedi Nellie. Ne saçma bir fikir.

Web geçmişinizle İSS'nize güvenmeyin. İlk başta sahip olmalarına asla izin vermemek için bir VPN kullanın. ExpressVPN trafiğinizi şifreler ve hedefini gizler Bu gibi uzak olmayan distopyalar ile size şantaj yapacak hiçbir şey vermeyin.

Distopik veriler: İSS'm beni rüya okulumdan nasıl kara listeye aldı?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.