Düşük maliyetli VPN’lerle ilgili sorun

Oldukça korkutucu bir kafatası ve kemiklerin yanındaki ücretsiz VPN'ler.

Bir mal veya hizmet alıcısının genellikle “ne için para aldıklarını” ifade ettiğini söyleyen ünlü bir söz vardır. Genellikle pahalı ürünler satan şirketler tarafından kullanılan, daha ucuz alternatiflerin genellikle daha düşük olduğunu ve yanlış bir tasarruf sunduğunu ima eder..

Sanal Özel Ağ (VPN) ile ücretsiz veya düşük maliyetli hizmetlerin sunduğu tasarruflar, yine de daha büyük bir risk sunabilir.

Zaten bir VPN kullanıyorsanız veya bunu yapmayı düşünüyorsanız, muhtemelen bilmedikleri ağlarda gizliliğinizi sağlamak, arama motorlarının aramalarınızı günlüğe kaydetmesini engellemek, VOIP aramalarınızın göz ardı edilmesini önlemek ve çok daha fazlası gibi avantajlarının farkındasınızdır. dışında.

Ancak internet gizliliğinizi arttırmanın en ucuz yollarını arıyorsanız, hizmet maliyeti dikkate almanız gereken tek faktör olmayabilir.

Tanıdığınız birçok kişi ücretsiz VPN'lerin erdemlerini söylese de, birini kullanmanın son maliyeti beklenenden çok daha yüksek olabilir.

Özel ve güvenli trafik sağlamak için, bir VPN'in büyük bir internet omurgasına bağlantısı olması gerekir. Tek bir kullanıcıya hizmet ediyorsa bu bir sorun teşkil etmese de, çoğu hizmet açıkçası binlerce kullanıcı olmasa da yüzlerce kullanıcı edinmeye çalışır. Hepsine hizmet vermek için gereken bant genişliği çok büyük ve bildiğinizden eminim bant genişliği paraya mal oluyor. Ve birçoğu.

Sadece bu değil, bir Sanal Özel Ağın hizmetin bakımı, operasyonel ve diğer personel maliyetleri, güvenlik vb. Gibi dikkate alınması gereken başka maliyetleri de vardır..

Öyleyse, bu düşünceyle, herhangi bir kişi veya kuruluş neden böyle bir hizmeti ücretsiz sunsun? Cevap şu ki,

Çok az istisna dışında, hiç kimse bir şey için hiçbir şey sunmaz, özellikle de ilk etapta onlar için ücretsiz bir şeyse.

İş dünyasında tuzuna değer herhangi bir şirket bir şekilde para kazanmak isteyecek ve buna VPN'ler de dahil olacak.

Bunu yapmak için, bazı ücretsiz hizmetler, proxy sunucu oturumunuz aracılığıyla mallarını pezevenkleyecek üçüncü taraf reklamverenlerden para kazanmaya çalışır. Daha sonra şirket, bu reklamların çektiği tıklama sayısına veya yalnızca oluşturulan gösterim sayısına (not etmeniz gereken bir metrik) veya belirli bir aylık maliyet düzenlemesine göre para kazanır.

Buradaki sorun, ilk etapta reklam görmenin sıkıntısının ötesinde, hizmet sağlayıcıların reklamları görmeniz veya tıklamanız konusunda size ilgi duyması ve böylece reklam kanallarının diğer trafik ve bağlantı sürelerine göre önceliği görmesi iyi düşünün - sonuçta, bir reklama ne kadar uzun süre bakarsanız, reklamveren bundan daha fazla faydalanır.

Ücretsiz ve ultra ucuz hizmetlerle ilgili diğer önemli sorun, bazılarının tam olarak bir VPN kullanarak kaçınmayı umduğunuz türden insanlar tarafından yönetilmesidir - siber suçlular.

Bilgisayar korsanları, conmenler ve diğer kötü niyetli web sakinleri her zaman başkalarının talihsizliğinden para kazanma fırsatları ararlar.

Kendi proxy sunucularını, özellikle ücretsiz kullanım vaat eden sunucularını çalıştırarak, kişisel bilgilerini vermek için çok istekli olan şüpheli olmayan kullanıcılardan çok sayıda kayıt alabilirler..

Uzun süredir internette bulunuyorsanız ve VPN hizmetlerinin gelip gittiğini izlediyseniz, birçok pretender'in başlatıldığını ve kısa bir süre içinde kaybolduğunu göreceksiniz. Neden? Bunun nedeni, operatörlerin çalınan kredi kartı verileriyle ödenen sahte hesapların arkasında bir hizmet başlatmış olmasıdır. Hizmetin kapatıldığını öğrendiklerinde, ancak elbette kullanıcılarından büyük miktarda veri zaten taradılar.

Bu kişisel bilgilerle yaptıkları değişiklik gösterebilir. Bazıları, reklamverenlere temel ayrıntıları yeterince kötü satabilir, ancak daha büyük risk, banka giriş bilgileri, kredi kartı bilgileri ve her türlü hesap erişimi ve şifre bilgileri dahil olmak üzere, kullanıcının proxy sunucu üzerinden yaptığı her şeyi kaydetmeleridir. Bu tür bilgilerin yanlış türde insanların elinde değeri olduğunu söylemeye gerek yok.

Dolayısıyla, günün sonunda, web'de gizliliğinizi artırmak ve güvende kalmak istiyorsanız bir VPN cephaneliğinizde önemli bir araç olabilir, ancak yanlış hizmet böyle bir hedefin antitezisi olabilir..

Kimlik hırsızlığı kurbanı olmaktan, finansal bilgilerinizin çalınmasından kaçınmak ya da bilgisayarınızın spam çalışmaları için gizlice kullanıldığını veya bilginiz olmadan çevrimiçi suç işlemek için dikkatli olun..

Düşük maliyetli VPN'lerle ilgili sorun
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.