Ed Snowden onurlandırılıyor ve tamamen cray

cherax snowden, ed snowden adını kerevit

20 Mayıs 2013'te Edward Snowden, Hawaii'den Hong Kong'a uçağa biniyordu ve onu dünyanın en çok aranan adamı yapacak bir dizi gizli belgeyi açığa çıkarmaya hazırdı. Endişeyle piste otururken, hayatında son kez Amerikan toprağına bakarken, ikinci düşünceleri olmalı: “Benim için ne var? Buna değer mi?"

“Elbette öyle,” diye düşündü muhtemelen kendi kendine, arkasına yaslanıp gözlerini kapadı, sonunda kararıyla barış içinde. “Çünkü iki buçuk yıl içinde, biri benden sonra bir kabukluya adını verecek.”

Cherax Snowden

Tamam, bu yüzden düşünce treni muhtemelen gerçekleşmedi. Ama bu yaptı: Bilim adamları yeni bir kerevit türü keşfetti ve adını kötü şöhretli NSA ihbarcı Edward Snowden'den aldı.

Cherax snowden adı verilen yeni tür, eğitimsiz göze Cherax cinsinin diğer kerevitlerine benziyor. Daha önce keskin gözlü Alman araştırmacı Christian Lukhaup, farklılıkların göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğuna karar verene kadar Yeni Gine'den evcil hayvan olarak satıldı..

edward snowden adında kerevitBenzerliği görüyor musun?

Kerpeten üzerindeki parlak turuncu uçlarla karakterize edilen yeni türler, iç iskeleti ve sadece iki bacağı olan Homo sapiens türünün isimleri Edward Snowden'a benzemiyor. Ancak Lukhaup, Washington Post'a, adlandırma kararının benzerlikten çok saygı ile ilgili olduğunu söyledi:

Birkaç yeni türü tanımladıktan sonra, Edward Snowden'ın adını vermeyi düşündüm çünkü beni gerçekten etkiledi ... Muhtemelen insanlık için çok fazla şey yapmayan diğer ünlü insanların adını taşıyan çok fazla türümüz var. Edward Snowden'a destek göstermek istedim. Bence yaptığı çok özel bir şey.

Kerevitleri Kurtarın!

Yeni türün haberlerinin Snowden'ın kendisine fayda sağlaması muhtemel değildir, ancak hayvan için iyi olabilir. Lukhaup ve araştırmanın diğer yazarları, evcil kerevit popülasyonlarının son yıllarda azaldığını ve eğer esir bir ıslah programı yakında başlatılmazsa tehlikeye girebileceğini belirtiyorlar..

Umarım bu artan maruziyet, türlerin korunmasına daha fazla özel ilgi gösterecektir, çünkü muhtemelen ABD hükümetinden herhangi bir yardım almayacaktır..

Öne çıkan resimler: (1) Animalparty tarafından “Cherax Snowden holotype male”, CC BY 3.0 altında lisanslanmıştır, (2) Hic et nunc tarafından “Edward Snowden” CC BY 3.0 altında lisanslanmıştır.

Ed Snowden onurlandırılıyor ve tamamen cray
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.