Facebook hakkında üzgün müsünüz? ISS’niz hakkında daha fazla endişelenmelisiniz

FB ISS gizliliği

Elbette, Facebook’un veri politikaları kötüdür, ancak İSS’lerinize (internet servis sağlayıcısı) kıyasla solukturlar. Kongre yakın zamanda Comcast ve Verizon gibi telekom şirketlerinin sosyal medya sitelerinin işleyişine benzer kullanıcı verilerinden para kazanmasına izin veren bir mevzuat çıkarırken, internet sağlayıcınız sizin hakkınızda verilen herhangi bir web sitesinden çok daha fazlasını bilebilir ve muhtemelen bilebilir.

Facebook'u kullanmamayı seçerken, İSS kullanmamayı seçmek farklı bir konudur. Bu, özellikle Amerikalı tüketicilerin sadece% 13'ünün birden fazla telekom servisine erişimi olduğunu gösteren kırsal alanlarda geçerlidir. Seçim eksikliği, yalnızca belirli bir İSS'yi kullanmak zorunda değilsiniz, aynı zamanda onunla ilişkili veri invaziv terimleri de kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir..

Peki ISS'nizde ne kadar kullanıcı verisi var? İşte ISS'nizin sizinle ilgili bildiklerine ve neden önemsemeniz gerektiğine bir bakış.

ISS'nizin sizin hakkınızda bildikleri

İSS'lerin kullanıcılarının ayrıntılı günlüklerini tuttuğu bilinmektedir. Ziyaret edilen sayfalar, bir web sitesinde geçirilen süre ve hatta belirli e-postalar ISP'niz tarafından kolayca görülebilir (ve kaydedilir). Şifresiz bir ağ (yani HTTPS yerine HTTP kullanan bir ağ) kullanıyorsanız, İSS'niz belirli kullanıcı adlarını, şifreleri ve daha fazlasını kaydedebilir. Ayrıca, gizli modun verilerinizi telekom sağlayıcınızdan gizlemek için hiçbir şey yapmadığından bahsetmeye değer, çünkü yalnızca kendi kullandığınız tarayıcıdaki verileri gizler, ağın kendisini değil.

Ziyaret ettiğiniz fiziksel yerler, kullandığınız uygulamalar ve indirdiğiniz dosyalar da ISS'niz tarafından sıkça günlüğe kaydedilir.

Kulağa kötü geliyor mu? Daha da kötüleşiyor. Ziyaret ettiğiniz fiziksel yerler, kullandığınız uygulamalar ve indirdiğiniz dosyalar da ISS'niz tarafından günlüğe kaydedilir. Bunu net tarafsızlığın ortadan kaldırılması ve özel gizlilik düzenlemelerinin kaldırılması ile birleştirin ve sadece verilerinizi invaziv olarak kaydeden ve toplayan değil, aynı zamanda madeni kazmak, kazmak ve sonunda kâr için sat.

İSS'ler FB skandalını kendi yararlarına kullanıyor

Birçok ISS'nin aynı istilacı veri alışkanlıklarını kullanırken I-hate-Facebook bandwagonuna atlamaya başlamış olması fark edilmedi. Ve Zuckerberg için küçümsemelerine katılmak kolay olsa da, vaaz ettiklerini pratik yapmıyorlar. Aslında, çoğu telekom sağlayıcısı daha az gizlilik düzenlemesi için aktif olarak mücadele ettiği için bunun tam tersi. Kanıt için, AT'nin&FCC'yi kişisel olarak yeniden yazmayı umdukları güncellenmiş gizlilik faturaları için zorluyor.

Yıllardır Kongre'yi daha fazla özgürlük için lobi yapan bu telekom şirketleri, kendilerini belirli siteler ve hizmetler için daha fazla düzenleme savunucusu olarak konumlandırarak (ancak telekom endüstrisinin kendisi için değil) bu son gizlilik fiyaskolarını kendi yararlarına kullanmaya çalışabilirler..

FCC yeni düzenlenmiş gizlilik protokollerini sistematik olarak geri alırken, Comcast, AT&T ve diğer internet sağlayıcıları gizliliğinizi toplamak, gözetlemek ve kâr etmek için daha fazla güce sahipken, Facebook ve Google gibi siteler suçlanıyor.

Facebook hakkında üzgün müsünüz? ISS'niz hakkında daha fazla endişelenmelisiniz
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.