iOS 9 cinsel yaşamınızı takip edebilir – #WTFWednesday

ios 9 cinsel yaşamınızı izleme

Bir iPhone'unuz varsa, cihazınız ve üreticisi Apple, sizin hakkınızda çok şey biliyor. Konumunuzdan web geçmişinize, bir iPhone'a sahip olmak, gizliliğinizin çoğunu teknoloji devine teslim etme olasılığınız olduğu anlamına gelir.

Birçoğumuz bununla yaşayabiliriz. Ancak iPhone'unuzun ne zaman ve ne sıklıkta seks yaptığınızı nasıl hissedersiniz??

Apple’ın iPhone, iPad, Mac vb. Kullanıcı verilerini senkronize eden iCloud hizmetinin büyük ve utanç verici bir şekilde zaten ihlal edildiği göz önüne alındığında, cinsel aktivite verilerinizi orada saklamak istemediğiniz için affedilirsiniz..

Ancak, iPhone işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 9'daki yeni özelliklerin tam olarak bunu yapmasını istersiniz. o ne lan?

Üzerine Eldiven Koydun mu??

İPhone’un Sağlık uygulamasının en son sürümündeki yeni Üreme Sağlığı özellikleri Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2015 konferansında açıklandı - veya daha doğrusu sessizce belirtildi.

Cinsel Sağlık adlı bir sekmede, güncellenmiş Sağlık uygulaması sizi her seks yaptığınızda, yaptığınız zaman ve koruma kullanıp kullanmadığınız da dahil olmak üzere kaydetmeye davet eder.

üstüne eldiven mi koydun

Bağımsız raporlar:

… Kullanıcılar daha sonra bu verilerin bir grafikte veya sayısal bir okumada temsil edildiğini görebilir. Daha sonra bu bilgileri diğer uygulamalarla paylaşabilirler.

Bu yeni özelliklerin bebek yapmaya çalışan bireyler için nasıl faydalı olacağını anlıyoruz. Aslında, halihazırda piyasada olan gebe kalmaya çalışan harika uygulamalarla iyi gidecekler.

Ancak ödevinizi yapmazsanız, bu özelliklerin gizliliğiniz için ciddi sonuçları olabilir.

Cinsel Etkinliğimi Paylaş

İPhone'unuzdaki cinsel aktivitelerinizin kaydını tutmayla ilgili sorun iCloud'un güvenliği ile ilgili değil.

Sağlık verilerinizi HealthKit'teki diğer uygulamalarla paylaştığınızda, verilerinizi bu uygulamaların geliştiricisiyle de paylaşırsınız.

İTunes App Store'da on binlerce geliştirici tarafından yapılan on binlerce uygulama var. Ve çoğu hiç duymadığınız şirketler.

Neyse ki Apple, HealthKit'e erişimi olan tüm uygulamaların bir gizlilik politikasına sahip olmasını gerektirir, bu nedenle bu uygulamalara en samimi ayrıntılarınızı vermeden önce bu politikaları okumak size bağlıdır..

Ama neden merak edebilirsiniz, bu Üreme Sağlığı özellikleri şu anda iPhone'da görünüyor?

iOS 9: Kadınlar İçin Sağlık?

Yeni Üreme Sağlığı özellikleri, Apple’ın kadınlar için daha iyi özellikler sağlama çabasının bir parçasıdır. Sağlık uygulamasının diğer yeni özellikleri izleme sürelerini, servikal mukus kalitesini ve daha fazlasını içerir. Bu özellikler vücudunuzu anlamak, sağlığınızla ilgili verileri doktorunuzla paylaşmak ve bir bebek sahibi olmaya çalışıyorsanız ilerlemenizi takip etmek için oldukça kullanışlıdır..

Ancak kendinize şu soruları sorun:

En samimi verilerinizi bilmediğiniz yazılım geliştiricileriyle paylaşmanızda sorun yok?

Bir şirketin sunucusunda bir yerde oturan cinsel aktivitenizin bir grafiğini düşünüyor musunuz??

Servikal mukusunuzun kalitesini bilen bir yabancının olasılığı ile iyi misiniz??

Evet ise, o zaman serin. Size güç.

Değilse, iOS 9'un yeni Üreme Sağlığı özelliklerinden uzak durmanız daha iyi olur. Çünkü bazen dünyadaki tüm teknoloji eski kalem ve kağıdı yenemez. Ya da küçük kara kitabın.

#WTFWednesday okuyorsunuz, haftalık çevrimiçi gizliliğinize yönelik en son tehditlere bakıyoruz. İPhone ile bu hikayeyi okuması gereken birini tanıyor musunuz? Onlarla paylaşın!

ExpressVPN’in #WTFWednesday'ı, doğrudan haberlerden alınan veri gizliliği hakkında garip, şok edici ve ürpertici hikayeler getiriyor. Gizliliğinizin size ait olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Kendinizi rahatsız hissedeceksiniz. Öfkeli olacaksın. “WTF ?!” diye düşüneceksin.

Bu gönderiyi beğendiniz mi? Nefret ettin mi? #WTFWednesday arşivimizde gizliliğinizin istilası hakkında daha fazla korku hikayesi okuyun.

iOS 9 cinsel yaşamınızı takip edebilir - #WTFWednesday
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.