Oyster kartınız sizi takip ediyor – #WTFWednesday

oyster kartı gözetimi

oyster kartı gözetimi

Londra’nın 500.000 güvenlik kamerası, İngiliz başkentinde sizi gözetlemek için kullanılabilecek tek araç değil. Londra’nın her yerde mavi toplu taşıma kartı olan Oyster kartı, hangi istasyonları ne zaman ziyaret ettiğinizi dijital olarak takip eder. Herhangi bir zamanda tam konumunuzu belirlemek için yeterli değildir, ancak eşiniz şüpheli tipse bir evliliği mahvetmek yeterlidir. Partnerinize, şehir genelinde yasadışı bir buluşmayı örtbas etmek için ofiste takılıp kaldığınızı söylediniz mi? Oyster kartınızın yanında olmasına izin vermemeniz daha iyi, yoksa açıklamak için ciddi bir açıklamanız var.

Sınırsız Erişim

O yüzden sen olmak zorunda değil sen istasyon geçmişinize erişmek için. Tek ihtiyacınız olan kartı istasyondaki bir makineye götürmek veya seri numarasını çevrimiçi aramak ve son 10 hafta içinde ziyaret edilen tüm istasyonların bir kaydını bulacaksınız. Bu önlem karşı casusluğa karşı güvenli değildir - bir kartın çevrimiçi geçmişini veya istasyondaki bir makinedeki konum geçmişini kontrol etmek, kart sahibinin kayıtlı telefonuna bir SMS bildirimi gönderir - ancak bu, taahhütlü bir amatör dedektifi durdurmak için yeterli değildir. Londra bölgesindeki ziraatçılar için profesyonel ipucu: bunun yerine bisiklet sürün!

gözetimden kaçının. bisiklet sürmek.

İstiridye Kartı Verileri Polislere Yardım Ediyor

Şüphelenilebileceği gibi, Londra’nın ulaşım otoritesi Londra için Ulaşım (TfL) polis araştırmacılarından yılda Oyster kartı verileri için yılda binlerce istek alıyor. Kart sahipleri, bu tür verilerin 1998 tarihli Veri Koruma Yasası kapsamında yayınlanmasına izin verildiğinin farkında olmalıdır, ancak her bir durumda polisin kişisel verilerin soruşturmaya yardımcı olacağını göstermesi gerekmektedir. TfL’nin veri saklama ve yayınlamaya ilişkin resmi politikası web sitesinde mevcuttur.

Bu #WTFWednesday, haftalık “birisi kesinlikle seni gözetliyor” uyandırma çağrısı. Tanıdığınız biri, tüpü yasadışı sevgilileriyle buluşmaya götürürse, bu hikayeyi kesinlikle onlarla paylaşmalısınız.!

ExpressVPN’in #WTFWednesday'ı, doğrudan haberlerden alınan veri gizliliği hakkında garip, şok edici ve ürpertici hikayeler getiriyor. Gizliliğinizin size ait olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Kendinizi rahatsız hissedeceksiniz. Öfkeli olacaksın. “WTF ?!” diye düşüneceksin.

Öne çıkan resimler: 1) Tomhannen, 2) Peter Griffin / Public Domain Pictures.net (resim değiştirildi).

Bu gönderiyi beğendiniz mi? Nefret ettin mi? #WTFWednesday arşivimizde gizliliğinizin istilası hakkında daha fazla korku hikayesi okuyun. Dayanamayacağınızı biliyorsunuz…

Oyster kartınız sizi takip ediyor - #WTFWednesday
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.