Polisin tutuklanmasını önlemek için bir tablet yedi – #WTFWednesday

adam ipad yiyor

Genellikle bir tableti yuttuğunuzda, tıbbi amaçlar içindir. Sonra kendini daha iyi hissedersin.

Ancak Rusya'nın St.Petersburg şehrinde bir adam için, bir tablet yemek, bilgisayar çeşitliliğinden daha fazlasını bozmak anlamına geliyordu. Kısa süre sonra PepperPad kadar ölmüştü.

Polis kapısındayken adam ölümcül bir kararla karşı karşıya kaldı. Polisin onu tutuklamasına izin verebilir. Veya harekete geçebilir. Ne yazık ki, seçtiği eylem biraz şiddetliydi: tabletini, ekranı, devre kartlarını ve hepsini yedi. (Not: Sputnik News arsızca şöyle bildiriyor: “Ölümcül cihazın Android mi yoksa Apple mı olduğu bilinmiyor.))

Dünyaya nasıl geldi??

Polis tutanağı

Moskova Times raporuna göre, her şey Haziran ayında bir Pazar günü saat 17.00 civarında başladı. Komşular, adamın kendi mobilyaları da dahil olmak üzere St.Petersburg'un kuzeyindeki Parnas'taki dairesinin penceresinden büyük nesneler fırlattığını duydular.

Rus polisi yakında sahneye çıktı.

Polisin yaptığı açıklamada, “Polis tarafından yakalandığında tutuklanmaya direnen 41 yaşında işsiz bir adam bulundu ve sonrasında kendisini uygunsuz davranmaya devam etti” dedi..

Polis geldikten sonra, henüz adlandırılmamış olan adam cihazı yemeye başladı.

Rapordan, adamın en çok neye neden olduğunu açık değil - tableti yemek ya da polisin müdahaleleri. Rapor devam ediyor:

Olay yerindeki memur eylemi durdurdu (tableti yerken), bu sırada bedensel yaralanma aldı… Memur derhal acil servis çağırdı. Adam bilincini kaybetti ve sağlık görevlilerinin gelmesinden önce öldü.

Ne kadar ileri gideceksin?

Gerçekte ne olduğuna dair bir soruşturma devam ediyor.

Belki de akıl hastasıydı. Belki de gerçekten tutuklanmak istemiyordu. Veya - burada spekülasyon yapmak - belki de polisin tabletindeki her şeye erişmesini istemeyen özel bir vatandaştı - o kadar tutkulu ki kendi mahremiyetini korumak için ölmek istiyordu.

ExpressVPN'de önerebileceğimiz bir eylem biçimi değildir ve düşüncelerimiz arkadaşlarına ve ailesine gider.

Ama bu adam gerçekten dijital gizliliğini korumak için tabletini yerse, bu bize düşünce için yiyecek verir. Kendi mahremiyetimizi korumak için ne kadar ileri giderdik?

Dijital gizliliğinizle ilgili tuhaf hikayelere haftalık yakın çekim olan #WTFWednesday'ı okuyorsunuz. Bu hikayeyi lezzetli bulan birini tanıyorsanız, neden paylaşmıyorsunuz??

ExpressVPN’in #WTFWednesday'ı, doğrudan haberlerden alınan veri gizliliği hakkında garip, şok edici ve ürpertici hikayeler getiriyor. Gizliliğinizin size ait olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Kendinizi rahatsız hissedeceksiniz. Öfkeli olacaksın. “WTF ?!” diye düşüneceksin.

Bu gönderiyi beğendiniz mi? Nefret ettin mi? #WTFWednesday arşivimizde gizliliğinizin istilası hakkında daha fazla korku hikayesi okuyun.

Polisin tutuklanmasını önlemek için bir tablet yedi - #WTFWednesday
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.