Politika ve gizlilik: 2016 cumhurbaşkanlığı adayınız nerede duruyor?

politikacılar ve gizlilik konusundaki tutumları

* Son güncelleme 13.03.2016

2016 başkanlık ilkeleri sadece birkaç hafta uzakta olduğundan, ülkenin dört bir yanından adaylar partilerinin adaylığını kazanmak için şiddetle kampanya yürütüyorlar. Hepsi de bütçe kesintileri ve göçmen reformu gibi tartışmalı konulara ilişkin tutumlarını gururla savunsalar da, gizlilik konusundaki tutumları söz konusu olduğunda (belirli notlar için aşağıdaki infografiklerimize bakın), cumhurbaşkanlığı adaylarının çoğu daha az samimi.

Siyasete ve kitlesel sürveyansa çok az yer verildiğinden, her bir adayın NSA hakkındaki görüşüne ve gizlilik hakkınıza bakmanın faydalı olacağını düşündük.

Her adayın durduğu yer.

     Atlamak…

Bernie Sanders
Donald Trump
Gary Johnson
Hillary Clinton
John Kasich
Marco Rubio
Ted Cruz
Geçmiş Adaylar
Ben Carson
Chris Christie
Jeb Bush
Martin O’Malley
Rand Paul
Bilgi grafiği
Gizlilik karne Infographic

Bernie Sanders (D)

bernie sanders 2015Gage Skidmore'un “Bernie in Phoenix 2015” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Potansiyel olarak yarıştaki en liberal Demokrat olan Bernie Sanders, kitlesel gözetimin her türüne şiddetle karşı çıkıyor. Aslında şu anki casusluk kapsamının “kabul edilemez” olduğunu belirtiyor:

“Şu anda olanları kapattım - neredeyse bu ülkedeki her telefon görüşmesi NSA'da bir dosyaya geliyor.”

Sanders, 2001 yılında ve yine 2006'da orijinal Vatanseverlik Yasası'na karşı oy kullandı. Bununla birlikte, başlangıçta NSA'ya daha fazla kısıtlama getiren, ancak güncellenmiş versiyon için değil, Özgürlük Yasası'nın ilk taslağı lehine oy kullandı..

Sanders, mahremiyeti en büyük endişelerinden biri haline getirdi, ancak Clinton gibi, tutumu biraz belirsiz olabilir:

“Gizlilik hakları, bu çok büyük bir sorun. Bu konuda rahat değilim, ama en kötü durumlara bakmalıyız. ”

Donald Trump (R)

donald trump 2015Gage Skidmore'un “Donald Trump” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Diğer her şeyde olduğu gibi, Donald Trump gizlilik konusunda benzersiz bir duruşa sahiptir. Kitlesel gözetim lehine daha az görünse de, İnternet'in bazı bölümlerini Amerika Birleşik Devletleri düşmanlarına “kapatmayı” önerdi.

“Kesinlikle birisiyle savaştığımız kapanış alanlarına açık olurdum. Elbette cehennem olarak bizi öldürmek ve ulusumuzu öldürmek isteyen insanların internetimizi kullanmasına izin vermek istemiyor. ”

Gözetim meselesi söz konusu olduğunda, Trump, Vatanseverlik Yasası'nı geri yüklemede “iyi” olduğunu söylüyor çünkü gizlilik konusundaki güvenliğe öncelik veriyor:

“Telefonumu aldığımda, eğer gerçeği bilmek istiyorsanız, insanlar zaten konuşmalarımı dinliyorlar. Oldukça üzücü bir yorum ama güvenliğin yanındayım. ”

Gary Johnson (L)

Gary Johnson 2015Gage Skidmore'un “Gary Johnson1” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Gary Johnson’ın gizlilik konusundaki tutumu Paul’ün her ikisinin de her türlü hükümet gözetimine şiddetle karşı çıktığı gerçeğini yansıtıyor. Paul gibi Johnson da Özgürlük Yasasına aykırı ve Amerikan halkının haklarını ilerletmenin çok az şey yaptığına inanıyor.

“Sahip olduğum en büyük korku hiçbir şeyin değişmeyeceğidir. Olanlar için genel bir ilgisizlik var, çünkü 'ben' ile ilgili değil. ”

Johnson her türlü vatandaş gözetimine karşı çıkıyor ve Vatanseverlik Yasası'na şiddetle karşıydı.

Hillary Clinton (D)

hillary clinton 2015Mac Nozell tarafından “Hillary Clinton Kasım 2014'te” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Hillary Clinton NSA konusundaki tavrını salladı. 2001 ve 2006'da Vatanseverlik Yasası için oy kullandı ve bu yılın başlarında Özgürlük Yasası'ndan yana idi. Gözetim konusunu tartışmaya gelince, özellikle belirsizdir:

“Bence NSA'nın yaptığı şey değil, Amerikan halkıyla paylaştığı şey hakkında daha şeffaf olması gerekiyor. Bence NSA hakkındaki tepkilerin çoğu, insanlar ihanete uğramış hissediyorlardı. Hissettiler, bekle, bize bunu yaptığınızı söylemediniz. Ve şimdi birden bire ön sayfada okuyoruz… ”

Kitlesel gözetim söz konusu olduğunda Clinton ne burada ne de orada görünüyor. Ancak, Edward Snowden söz konusu olduğunda oldukça samimi biri.

“Amerika Birleşik Devletleri yasalarını çiğnedi. Bir muhbir olabilirdi. Bilgi uçuran olmanın tüm korumalarını kazanmış olabilir. Ortaya koyduğu tüm konuları gündeme getirebilirdi. Bence buna olumlu bir yanıt olurdu. ”

John Kasich (R)

john kasich 2015Michael Vadon'un “Ohio Valisi John Kasich, New Hampshire Eğitim Zirvesi Yetmiş Dört Ağustos 19th, 2015” CC Lisansı.

Ohio’nun tarihindeki en genç devlet senatörü olan Kasich tartışmalı olarak oy pusulasında en deneyimli politikacı. Hükümet gözetleme söz konusu olduğunda, NSA'nın gerekli olduğuna inanıyor, ancak erişiminde sınırlar olması gerektiğini düşünüyor.

“Federal hükümetteki hiç kimseye carte blanche vermiyorum. Bunları kısıtlayan kurallar, kısıtlamalar ve düzenlemeler olmalı. ”

Özgürlük Yasası'nda, Kasich bunun doğru yönde bir hareket olduğuna inanıyor:

“Bence bir adım ileri. Yani, bu şekilde yazar mıydım? Bilmiyorum. Ben orada değilim."

Marco Rubio (R)

marco rubio 2015Gage Skidmore'un “Marco Rubio” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Rand Paul tüm hükümet casusluğunu sona erdirmek isterken, Marco Rubio, Jeb Bush ile birlikte uzatmak istiyor. Rubio'ya göre:

“ABD 11 Eylül'den başka bir dersi görmezden gelmeyi ve istihbarat toplama yeteneklerini azaltmayı göze alamaz.”

Paul gibi Rubio da Özgürlük Yasasına karşı oy kullandı. Ancak Paul, Özgürlük Yasası'nın çok ileri gittiğini düşünürken, Rubio da yeterince gitmediğini düşündü. Bunun yerine Rubio, Vatanseverlik Yasası'nın tam olarak eski haline getirilmesini tercih ediyordu - her zaman gözetim, her zaman.

“Herkes herkesi gözetliyor, yani, bu sadece bir gerçek.”

Ted Cruz (R)

ted cruz 2015Gage Skidmore'un “Ted Cruz” CC BY-SA 3.0 lisansı altında.

Muhtemelen yarıştaki en muhafazakar aday olan Ted Cruz, NSA'ya karşı tutumu hakkında son derece vokal oldu. Aslında, Kongre'yi Vatanseverlik Yasasını eski haline getirmeye çağıran Cumhuriyetçi arkadaşlarına çeşitli saldırılar başlattı.

Cruz, 'sulanan' Özgürlük Yasası'na sponsor olan sadece dört Cumhuriyetçiden biriydi ve internet servis sağlayıcılarının federal hükümeti değil günlük tutmasını zorunlu kılarak potansiyel tehditleri göz ardı etmenin çok daha hedefli bir yolunu sunduğunu söyledi..

Meta verilerin toplu olarak toplanması üzerine Cruz şunları söyledi:

“On binlerce milyar sıradan vatandaşın kayıtlarını Fort Hood'u durdurmadı, Boston'u durdurmadı, Chattanooga'yı durdurmadı, Garland'ı durdurmadı ve San Bernardino çizicileri tespit edemedi.”

Cruz'a göre, ABD Özgürlük Yasası doğru yönde dev bir adımdır ve veri toplamak için daha iyi ve daha akıllı bir yol sunar.

Okulu Kaybeden Adaylar

Ben Carson (R)

ben carson 2015Gage Skidmore'un “Ben Carson” CC BY-SA 3.0 lisansı altında.

Carson, NSA konusunda Cumhuriyetçi akranlarından farklı olma eğilimindedir. Jeb Bush gizlilik yelpazesinin bir tarafında, Rand Paul diğer tarafındayken Carson ortada bir yerde oturuyor. Sistemin eski ve modası geçmiş olduğunu ve bunun yerine İnternet'in belirli bölümlerini izlemek için kampanya yaptığını söyleyerek kitlesel gözetimi sesli olarak kınadı..

“Sanırım yapmamız gereken şey İnternet'i izlemek. Sosyal medyayı izlememiz gerekiyor. Düşmanlarının iletişimini bozmaya çalışırken yanlış bir şey görmüyorum. Onları hedef alabilmek. Sunucularını hedefleyebilmek. ”

Cumhuriyetçi akranlarının çoğundan farklı olarak Carson, Yüksek Mahkeme'nin toplu veri toplamanın yasadışı olduğuna ilişkin kararını kabul etti:

“Telefon görüşmelerini, satın alma etkinliğini, web sitesini ziyaret geçmişini ve diğer birçok etkinliği gizlice izlemek, Dördüncü Değişiklik tarafından yasaklanan yasadışı arama ve ele geçirme ile eşdeğerdir.”

 Chris Christie (R)

chris christie 2015Gage Skidmore'un “Chris Christie” CC BY-SA 3.0 lisansı altında.

Christie, Patriot Act'ın en sağlam destekçilerinden biri, tartışmalı eylemin her şeyden önce ulusal güvenlikle ilgili olduğunu savunuyor.

“Amerikan halkının hayatını ve güvenliğini korumak için hiçbir özür dilemeyeceğim. Bunu daha az değil, insanlarımıza yapabilmek için daha fazla araç vermeli ve sonra bu insanlara güvenmeli ve doğru şekilde yapmaları için onları denetlemeliyiz. ”

Meta veri programının sonunun Amerika'yı nasıl daha savunmasız hale getirdiğini savunuyor:

“Kongrede Cumhuriyetçiler gerçekten Amerikan ailelerini korumak için bir şeyler yapmak istiyorlarsa, meta veri programının restorasyonu için savaşmalılar ve hiçbir cevap almamalıdırlar.”

Jeb Çalı (R)

jeb çalı 2015Gage Skidmore'un “Jeb Bush” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Jeb Bush, NSA'yı destekleme konusunda açık bir şekilde açık sözlü. Aslında, sık sık NSA’nın toplu meta veri toplama programına Obama yönetiminin tüm kampanyasının “en iyi kısmı” olarak atıfta bulunuyor.

Vatanseverlik Yasası'nın nasıl tekrar eski haline getirilmesi gerektiğini defalarca açıkladı:

“Kimsenin sivil özgürlüklerinin ihlal edildiğine dair bir kanıt yok. Bir parçalama değil. ”

Kasım ayında Paris saldırılarından sonra, Bush, Trump ve Rubio ile birlikte, Vatanseverlik Yasası'nın yenilenmiş bir güçle eski haline getirilmesini değil, aynı zamanda hükümet gözetiminin ulusal güvenlik için hayati olduğu iddiasını da tekrarladı..

“Sivil özgürlükler ihlal edilmiyor ve NSA'nın bu bilgilere sahip olmasını sağlamak, güvende olmamız için önemli bir aracın parçası.”

Martin O'Malley (D)

martin o'malley 2015Gage Skidmore'un “Martin O’Mally at CAP” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Martin O’Malley, NSA hakkında ılık bir duruş sergiliyor. Yeni reformların programı yeterince kısıtlamadığını düşünmesine rağmen Özgürlük Yasası lehine oy kullandı:

“ABD Özgürlük Yasası doğru yönde atılmış bir adımdı ve bunun geçtiğinden ve cumhurbaşkanı tarafından imzalanmış olmasından memnunum.”

Ancak yeni tasarıyı herkese açık bir şekilde desteklemek yerine O’Malley, vatandaşların haklarına bir kamu savunucusu atanarak daha iyi sunulacağını düşünüyor:

“Bir avukat olarak kendim ve eğitimle, FISA mahkemesinde bir kamu savunucusu için daha büyük bir rol oynasaydık ulusal güvenliğimize ve haklarımıza daha iyi hizmet edileceğini düşünüyorum.”

Rand Paul (R)

rand paul 2015Gage Skidmore'un “Rand Paul” CC BY-SA 2.0 lisansı altında.

Rand Paul muhtemelen her iki taraftaki kitlesel sürveyansa karşı en sesli eleştirmen. Hem Vatansever hem de Özgürlük Eylemlerine karşı çıktı ve her türlü hükümet gözetiminin yasadışı olduğunu düşünüyor:

“Bu sorunu inceledik ve toplu veri toplama programının herhangi bir terörist yakalamadığını ve herhangi bir saldırıyı engellemediğini tespit ettik.”

Paul, Senatonun Özgürlük Yasası'nı geçmesini engellemeye çalıştı, ama sonuçta reddedildi. Ne olursa olsun, kampanya platformunun çoğu gizlilik hakkına odaklanmıştır ve her türlü vatandaş gözetimine karşı güçlü bir savunucudur..

Daha yakın zamanlarda, Paul Paris'teki hükümet gözetimindeki artışın terör saldırılarını önlemek için çok az şey yaptığını belirtti:

“Paris trajedisi hala toplu toplama yaparken gerçekleşti - Fransa'da, tüm Fransızların tüm verilerini toplayan binlerce kat daha istilacı bir programları var. Yine de bunun gelişini hala göremediler. ”

Gizlilik Karnesi

Her adayı kendi özel inançlarına göre derecelendirdik. Kriterlere göre, Yurtseverlik Yasası, orijinal ve değiştirilmiş Özgürlük Yasası ve NSA ve bir bütün olarak kitlesel gözetim hakkındaki düşüncelerine baktık..

Politikacılar-ve-Gizlilik-Rapor-Kart-2-26

Artık her bir adayın duruşunuzun nerede değiştiğini tam olarak bildiğinize göre? Aşağıdaki yorumlarda kimi desteklediğinizi ve nedenini bize bildirin!

Politika ve gizlilik: 2016 cumhurbaşkanlığı adayınız nerede duruyor?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.