Safari’de gizliliğinizi koruyan en iyi uygulamalar ve uzantılar

Safari'de gizliliğinizi koruyan en iyi uygulamalar ve uzantılar

(Birkaç ay önce ExpressVPN gizliliğinizi korumak için ilk 3 tarayıcı uzantısına bir blog yazısı yazdı. Bu yazı hakkında harika geri bildirimler alırken, önemli bir demografiyi ihmal ettiğimizi fark ettik: sadık Safari kullanıcıları. Üzgünüm, çocuklar! Bu yazı senin için.)

Takip ediliyorsun. Ve sadece Twitter ve Instagram’daki takipçileriniz tarafından değil. Pop-up reklamlar ve üçüncü taraf komut dosyaları çevrimiçi yaptıklarınızı izliyor. Daha da kötüsü, bu reklamlar ve komut dosyaları siber güvenliğinizi tehlikeye atabilir ve tarama hızlarınızı yavaşlatabilir.

Safari’de sörf yaparken İnternet gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak ister misiniz? Bugün bu uygulamalarla kendinizi geliştirin.

Apple’ın Yeni İçerik Engelleyicileri Arsenal

Apple iOS 9’u yayınladığında, içerik engelleme uzantılarını etkinleştiren gözden kaçan ancak şaşırtıcı yeni bir özellik içeriyorlardı.

Ancak bunlar geleneksel reklam engelleyicileriniz değil. Apple’ın içerik engelleyicileri reklamları engellemekten daha fazlasını yapar. Ayrıca çerezleri, pop-up’ları, otomatik oynatılan videoları, komut dosyalarını ve potansiyel olarak istilacı olabilecek diğer (ve can sıkıcı) içerikleri de engeller.

Gizliliğinizi korumak için en iyi Chrome uzantıları hakkındaki blog yayınımız, uygulamaları farklı kategorilere ayırırken, Safari’nin içerik engelleyicileri, geleneksel reklam engelleyicilerin yanı sıra anti-izleme ve site güvenliği uzantıları olarak çalışmak için çeşitli özellikleri birleştiriyor.

İşte en iyi seçimlerimiz Bedava İOS ve Mac için Gizlilik Uygulamaları.

Atlamak…

İOS’ta Safari için En İyi İçerik Engelleme Uygulamaları
Mac’te Safari için En İyi İçerik Engelleme Uzantıları

İOS’ta Safari için En İyi İçerik Engelleme Uygulamaları

İPhone, iPad ve iPod’unuz için favori içerik engelleyicilerimize göz atın!

En İyi iOS Seçimimiz: 1Blocker

1blocker için logo, bizim en iyi seçim

Hemen hemen her reklamı veya üçüncü taraf komut dosyasını engelleyen bir reklam engelleyiciden daha iyi olan nedir? Pil ömrünüzü gerçekten artıran bir reklam engelleyici. Bu tam olarak ne 1Blocker yapar.

UBlock Origin, Chrome için en iyi reklam engelleyici için 1 numaralı seçimimiz olsa da, Safari için mevcut değildir. Neyse ki, 1Blocker geliştiricileri UBlock Origin’den daha iyi bir şey yaratmış olabilirler.

Önceden yüklenmiş 8.000’den fazla engelleyici ile 1Blocker, reklamları ve komut dosyalarını maksimum etkili olacak şekilde hedefleyerek sitelerin daha hızlı yüklenmesini ve indirmelerin daha kolay yüklenmesini sağlar. Aslında, 1Blocker’ın geliştiricileri uygulamanın yükleme sürelerini ve veri indirmelerini yüzde 50’nin üzerinde azaltabileceğini iddia ediyor!

1blocker çalışırken

1Blocker kullanımı kolaydır ve birçok özelleştirilebilir özellik sunar. Çerezleri ve beyaz listeye (reklam engellemesini kaldır) belirli siteleri engelleyebilirsiniz. Tarama hızlarını artırmaya yardımcı olmak için belirli sayfa öğelerini gizleyebilir ve özel yazı tiplerini engelleyebilirsiniz.

1blocker özelleştirme seçenekleri

Bu uygulamanın iPhone’unuzda ihtiyaç duyacağınız tek reklam engelleyici olduğunu bildirmekten korkmuyoruz.

(Not: 1Blocker ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak özelleştirilebilir seçenekleriniz sınırlıdır. Geri kalan özel seçeneklerin kilidini açmak için, pro sürümünü 2.99 $ USD karşılığında satın alabilirsiniz. Biliyoruz, bu listenin ÜCRETSİZ uygulamalar hakkında olması gerekiyor Ama 1Blocker o kadar iyi ki en iyi seçimimiz olarak adlandırmalıydık.)

İkinci: Rafine Et

1Blocker’ın ücretsiz sürümünden memnun değilseniz ve tam süit için nakit ödemek istemiyorsanız, Hassaslaştırma mükemmel bir alternatif.

refine ios uygulaması için logo

Daha önce Safari Engelleyici olarak bilinen Refine yüzde 100 ücretsiz ve iki yerleşik engelleyici ile geliyor: Klasik Gizlilik ve Klasik Adblocking. Adların önerdiği gibi, Klasik Gizlilik kişisel bilgilerinizin korunmasına yardımcı olurken, Klasik Adblocking istenmeyen pop-up’ları ve komut dosyalarını engeller.

refine app için arayüz ekran görüntüsü

Klasik Gizlilik varsayılan olarak kapalıdır, ancak her iki engelleyicinin aynı anda çalışmasına izin vermek için geçiş yapabilirsiniz..

hassaslaştırma uygulama seçeneklerinin ekran görüntüsü

1Blocker gibi Refine, belirli siteleri beyaz listeye eklemenizi sağlar ve bir dizi özelleştirilebilir seçeneğe sahiptir. Refine yüklüyken daha hızlı yükleme süreleri görürken, 1Blocker hala İnternet tarama hızlarınızı artırmak için en iyisidir

İOS’ta Safari için İçerik Engelleyicileri Nasıl Etkinleştirilir

İOS’ta içerik engelleyicileri kullanmak için önce bunları etkinleştirmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

App Store’dan bir içerik engelleyici indirdikten sonra cihazınızın Ayarlar Menü. Altında Safari, üzerine dokunun İçerik Engelleyicileri, ve yüklediğiniz uygulamaya (veya uygulamalara) izin vermek için geçiş yapın.

resmi karton kutu çocuklarda inan inan safariBak! Apple’ın yeni reklam engelleyicileri Mac’inizde de mevcut!

Mac’te Safari için En İyi İçerik Engelleme Uzantıları

Mac’in Safari 9.0’ı da reklam engelleme uzantılarının adil payını görmeye başlıyor. İOS uygulamaları gibi, bunlar hem pop-up’ları hem de komut dosyalarını engelleyerek çalışır. Ayrıca yükleme sürelerini iyileştirmeye yardımcı olurlar. İşte Mac için Safari içerik engelleyiciler için en iyi seçimlerimiz.

En İyi Mac Seçimimiz: Adamant

sert banner reklamları, popoverleri, izleme komut dosyalarını ve sizi çevrimiçi takip eden diğer sinir bozucu web öğelerini engelleyerek gizliliğinizin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca yükleme sürelerini artırmaya yardımcı olur.

adamant için logo

Aşağıda Safari 1) Adamant devre dışı ve b) Adamant etkin bir web sayfasının ekran görüntülerini yayınladık.

Adamant Disabled ile Bu Web Sayfasına Bakın

Ekranın yan tarafındaki reklamlara ve “Web Etrafında” reklam bağlantılarına, “Ortaklarımızdan” bağlantılarına ve altbilginin üzerindeki muazzam şeritlere dikkat edin.

üzerinde reklam engelleyici olmadan görüntülenen web sayfasının ekran görüntüsü

Adamant Etkinken Bu Web Sayfasına Bakın

Şimdi Adamant aktifken Safari’deki aynı web sayfasına bakın. Farkı gör? Tüm reklamlar kayboldu, dikkat dağınıklığı daha az ve sayfa önemli ölçüde daha kısa ve bakmak daha keyifli.

kararlı içerik engelleme uzantısı etkinken görüntülenen web sayfasının ekran görüntüsü
Adamant’ın eksik olduğu tek şey özelleştirilebilir özellikler yolunda. Siteleri beyaz listeye ekleme veya ayarlarınızı değiştirme seçeneği yoktur. Ancak Adamant mükemmel tak ve çalıştır reklam engelleyici olduğundan, aslında bir satış noktası olabilir.

Bu uzantı tüm tatlı noktalarımıza ulaştığı için kullanımı kolaydır ve tarayıcınızı istenmeyen reklamlardan ve görünmez komut dosyalarından korur – imrenilenlerimizi kazanır En İyi Seçim.

Adamant Mac’te ücretsiz olmakla birlikte, iOS için Adamant 1,99 $ USD fiyatla satılmaktadır.

İkinci: Wipr

Az bilinen mücevher Wipr hem reklamları hem de izleyicileri engelleyerek çalışır.

wipr için logo

Adamant gibi, Wipr de otomatik olarak güncellenir, bu nedenle en son sürümü kullanma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Kendi başına güçlü bir reklam engelleyici olsa da, test Adamant’ın biraz daha verimli olduğunu gösteriyor.

Wipr, hem OS X hem de iOS’ta kullanılabilir. Mac sürümü ücretsiz olsa da, iOS için Wipr 0,99 ABD doları.

Mac OS’de Safari için İçerik Engelleyicileri Nasıl Etkinleştirilir

İçerik engelleme uzantılarını yükledikten sonra, Safari Tercihleri ​​menüsünde açıp kapatabilirsiniz. Buna erişmek için tıklayın Safari dosya menüsünde, ardından Tercihler

safari'nin tercihlerine erişmek için ekran görüntüsü

Altında Uzantıları sekmesinde, Safari’de yüklediğiniz tüm uzantıları göreceksiniz. İçerik engelleyicilerinizi etkinleştirmek için kutuyu işaretleyin veya işaretini kaldırın.

tercihler panelinde safari uzantılarının ekran görüntüsü

İşte aldın. Bu ücretsiz içerik engelleyicilerini kullanın ve bugün Safari’de İnternet gizliliğinizi geri alın!

Öne Çıkan Resim: Alejandro Escamilla / Unsplash
Safari görüntüsü: Luis Louro / Dollar Photo Club

Safari'de gizliliğinizi koruyan en iyi uygulamalar ve uzantılar
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.