Trump yeni ABD İnternet gizliliği mevzuatını imzaladı: Comcast tepki veriyor, ancak onlara güvenebilir misiniz?

Trump yeni gizlilik yasasını imzaladı.

Geçen hafta ExpressVPN tartışmalı ABD Kongresi hakkında ISS'lerin özel verilerinizi kâr için satmasına izin vermeyi planladığını yazdı.

Dünyanın dört bir yanındaki gizlilik savunucularının dehşete düşmesi için Donald Trump önlemi yasaya imzaladı.

Yeni politika yalnızca ağ sağlayıcılarının kurumsal lobicileri arasında popülerdir - kesinlikle başka hiç kimse olmasını istemiyor gibi görünüyor. Yine de, yeni ABD yönetimi bunu öncelik haline getirdi ve son birkaç yılda önemli çevrimiçi gizlilik ilerlemesini geri aldı.

Yeni ABD İnternet gizliliği düzenlemeleri sizi nasıl etkiler??

Verizon ve Comcast gibi çevrimiçi devler artık müşteri davranışlarını çevrimiçi olarak izleyebilir ve izinsiz olarak, yüksek hedefli reklamlar satmak için özel kişisel ve finansal bilgileri (tarama geçmişiniz, kullandığınız bankalar ve sık kullandığınız mağazalar gibi) kullanabilir.

Online pazarlama büyük para kazanıyor. Google ve Facebook şu anda 83 milyar dolarlık endüstrinin krallarıdır. Telekom devlerinin bir parça pasta istemesine şaşmamak gerek.

İnternet kullanıcılarının artık ISS'lerinin doğrudan pazarlama şirketlerine, finansal şirketlere veya kişisel verileri madencilik yapan herhangi birine satabilecekleri verilere ne olduğu konusunda hiçbir kontrolü yoktur..

Yine, buna isteyerek vermediğiniz veriler de dahildir. Telekom ajansları artık çevrimiçi etkinliğinizi gözetleyin ve sonuçları kârları için satın.

Comcast şimdilik verilerinizi koruma sözü veriyor

Web sitelerinde hızlı bir şekilde yayınlanan bir bildiride, Comcast yeni kazanılan bu güçle niyetlerini vurgulamak istiyordu.

“Comcast, 20 yılı aşkın bir süredir İnternet ekosistemindeki tüm kuruluşlara uygulanan FTC’nin gizlilik rejimiyle tutarlı gizlilik ilkelerini benimsemiştir.”

ExpressVPN'in daha önce belirttiği gibi, bir taahhüt yasa değildir. Kolayca kırılabilir. Ya Comcast aniden mali zorluklarla karşılaşırsa? Hazine insan verileri hazinesini satmayı hala reddediyor mu??

Comcast'in şimdi bu kadar kararlı görünmesi güzel, ancak kurumsal değerler değişiyor. Ve evet, Başsavcılar ceza verebilir bundan sonra, ama bu çok geç. Verileriniz zaten satılmış olacak.

Kısacası, bir telekom devine kişisel bilgilerinizden sorumlu olacağına güvenebilir misiniz??

Verilerinizle neden bir VPN'e güvenebilirsiniz?

ExpressVPN, verilerinizi gizli tutma işindedir. Varlığımızın nedeni budur; yaptığımız tek şey bu.

Bir VPN şirketi (varsa bile) müşteri verilerini paylaşarak kaybedecek her şeye sahiptir. Bir İSS'nin potansiyel olarak milyarlarca dolar kazanması.

Gerçekten var Karşılaştırma yok.

Telekom devleri özel bilgileriniz üzerinde bu kadar güçlü olmamalıdır. Ancak, bir VPN sizi ve ailenizi koruyabilir.

Trump yeni ABD İnternet gizliliği mevzuatını imzaladı: Comcast tepki veriyor, ancak onlara güvenebilir misiniz?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.