Android için En İyi 3 Bitcoin Cüzdanı

Bir Bitcoin tutan yeşil Android maskotu.

* İOS için en iyi Bitcoin Cüzdanlarını mı arıyorsunuz? Buraya Tıkla.*

Android, Bitcoin cüzdanlarıyla ilk mobil platformdu ve Bitcoin’in hayatının çok erken zamanlarından beri işlemleri işlemek için merkezi bir sunucuya dayanmayan bağımsız uygulamalar sundu. Başlangıçta, bu merkezi olmayan uygulamalar, şu anda 60GB’ın üzerinde olduğu için bugün mümkün olmayan tam Blockchain’i indirdi.

Bunun yerine, ExpressVPN’in en sevdiği iOS cüzdanları gibi, uygulamalar da cüzdanın Bitcoin ağına doğrudan bağlanabileceği, ancak tüm blok zincirini değil, yalnızca en alakalı verileri senkronize ettiği Basitleştirilmiş Ödeme Doğrulaması’na (SPV) dayanıyor..

Miselyum – Kullanımı Kolay

miselyum-Bitcoin-cüzdan-yorumu

Dünyanın en büyük canlı organizması olduğuna inanılan bir çeşit mantarın adını taşıyan Mycelium Bitcoin Cüzdan, sadece doğru yan özelliklerle birlikte gelen kullanımı kolay bir cüzdan..

Cüzdan BitcoinSpinner’ın halefi ve 2013 yılında piyasaya sürüldü. Miselyum, mobil cüzdanlar için standart haline geldi ve HD (Hiyerarşik Deterministik) tohumları kullanıyor, yani Bitcoin’i yedeklemek için sadece on iki İngilizce kelimeyi hatırlamanız gerekiyor. Yine de, kelimelerinizi yedeklerken dikkatli olun, çünkü bu kelimelere sahip olan herkes paranıza erişebilir. ExpressVPN bunları bir kağıda yazmanızı ve güvenli bir yerde saklamanızı veya kaydetmek için şifre yöneticinizi kullanmanızı önerir..

HD cüzdanlar, uygulama her işlem için ayrı bir adres kullanacağından gizliliğinizi korumanıza yardımcı olur. Mycelium bir adım daha ileri gidecek ve tüm verilerinizi Tor Network üzerinden Orbot uygulamasıyla yönlendirmenize izin veriyor. Bu işlemle, kimse Bitcoin kullandığınızı bile bilmeyecek.

Ayrıca, finansal gizliliğiniz için harika olan hesaplarınızı Mycelium ile ayırma yeteneğidir. Örneğin, bazı Bitcoinleri gelir olarak tutarsanız ve bunları tasarruflarınızdan ayırmak istiyorsanız, bunu sadece ekstra bir cüzdan ekleyerek Mycelium’da kolayca yapabilirsiniz. Bu, kayıt tutmayı çok daha kolay hale getirir, ancak birden fazla cüzdan kullanırken ayrı ayrı yedeklemeniz gerektiğini unutmayın..

Mycelium, sahip olabileceğiniz her türlü yedekleme ve kağıt cüzdanı süpürmeyi de kolaylaştırır. QR kodu biçimindeki özel anahtarlar doğrudan cihazınıza taranabilir veya uygulamaya on iki kelimenizi yazabilirsiniz. Miselyum daha sonra sikkeleri kendi güvenli anahtarlarından birine aktaracak.

Özellikle paranoyaksanız veya güvenlikle ilgileniyorsanız veya taşıdığınız telefona güvenemiyorsanız (belki başkalarıyla paylaşmanız gerektiğinden), Miselyum Trezor veya Ledger gibi donanım Bitcoin cüzdanlarıyla bağlantılı olarak kullanılabilir.

Bu donanım cüzdanları, Bitcoin’leri güvenli bir şekilde saklamak için özel olarak üretilmiş harici donanım cihazlarıdır. USB çubuklara benziyorlar, ancak işlemleri doğrulayabileceğiniz küçük bir ekrana sahipler. Bir işlem yapmak için donanım cüzdanınızı telefonunuza bağlar, Mycelium uygulamasını açar ve işlemi başlatırsınız. Daha sonra işlemi donanım cüzdanınızdan doğrulayacak ve onaylayacaksınız. Bu şekilde özel anahtarlarınız hiçbir zaman özel cihazınızdan ayrılmaz ve yalnızca telefonunuzdan iletilir. Oldukça dahice şeyler.

Miselyum uygulamasının en büyük yan özelliği pazardır. Bulunduğunuz yere yakın bir yerde Bitcoin’i nakit parayla takas etmek isteyen kişileri kolayca bulabilirsiniz. İsterseniz enflasyon parasıyla devlet parası karşılığında biraz para biriktirmek veya stoklarınızı tasfiye etmek için harika bir yoldur.

Fazladan zamanınız varsa kendiniz tüccar olmayı bile seçebilirsiniz..

Miselyum Özeti

 • Kullanımı ve yedeklemesi kolay
 • Soğuk depodan Bitcoin’i süpürmek için harika bir uygulama
 • Donanım cüzdanları için destek
 • Yakınlarda Bitcoin satın almak için trader özelliği

BitPay – Birden Çok İmzaya İzin Verir

Coplay-Bitcoin-cüzdan-yorumu

BitPay sadece ExpressVPN’in en sevdiği Android cüzdanları arasında değil, aynı zamanda iOS listesi için bir beyinsizdi.

BitPay’in en büyük gücü çoklu imza özelliğidir. Bu, imza sahibi olarak birden fazla kişi veya cihazla hızlı bir şekilde tek bir Bitcoin cüzdanı kurabileceğiniz anlamına gelir.

Bu özelliği, birden fazla cihaz arasındaki parayı tutan bir cüzdan oluşturarak güvenliğinizi artırmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, biri telefonunuzda biri bilgisayarınızda, diğeri de bir kağıda yedek olarak olmak üzere üç tuşa sahip bir Bitcoin adresi oluşturabilirsiniz. Her işlem, örneğin telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan iki imza gerektirir. Bir bilgisayar korsanı, paranıza erişmek için aynı anda tek bir cihaza saldırmaktan daha zor olduğu düşünülen her iki cihaza da aynı anda saldırmak zorunda kalacaktı. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın kaybolması veya hasar görmesi durumunda üçüncü cüzdan yedek olarak tutulur.

Kuruluşunuzda birden çok BitPay adresi de kullanabilirsiniz. Örneğin, her kurul üyesi veya sayman bir bitcoin cüzdanı ve anahtarı tutabilir. Başarılı bir ödeme yapmak için fonları işlemek için minimum sayıda imza gerekebilir. Bu sistem bilgisayar korsanlarına karşı nispeten güvenlidir ve kuruluşunuzdaki tek bir kişiye tüm parayla güvenmek zorunda değilsiniz.

Olumsuz tarafı, BitPay uygulaması işlemleri izlemek ve yayınlamak için merkezi bir sunucuya güvenmek zorundadır. Bu sunucu madeni paralarınızı çalamıyor, ancak bir DDoS saldırısına maruz kalmışsa veya başka türlü kullanılamıyorsa, rahatsız edici bir sıkıntı olan Bitcoin’i harcayamazsınız.

Teorik olarak, uygulama size alternatif bir sunucu kullanma ve hatta kendi sunucunuzu çalıştırma seçeneği sunar. Gerçekte, bu sadece daha büyük organizasyonlar için geçerli olacaktır, çünkü önemli çaba gerektirir.

BitPay Özeti

 • Yüksek güçlü, kullanımı kolay çoklu imza cüzdanı
 • Birçok özellik
 • Gelen fonlar için anında bildirimler
 • Anahtar yönetimi için merkezi bir sunucuya bağlıdır – kesintiler için riskli

Schildbach Bitcoin Cüzdan – Yalnızca Uygulama 2.9MB!

Schildbach-Bitcoin-cüzdan-yorumu

Schildbach Bitcoin Cüzdanı, geliştiricisi Andreas Schildbach’ın (şimdi Play Store’da sadece “Bitcoin Cüzdan” olarak biliniyor) adını taşıyor ve en eski mobil Bitcoin cüzdanı. Bu işlemden önce Blockchain’in tamamını indirmek için kullanılan Schildbach cüzdanı, işlem miktarından dolayı çok fazla yük haline geldi.

Yeni SPV teknolojisi ile artık tüm Bitcoin işlemlerinin geçmişini indirmek gerekli değildir. Günümüzde uygulamalar sansürden veya çalışma süresinden ödün vermeden doğrudan ağa bağlanabilir, bir cüzdanın bakiyesini bulabilir ve imzalı işlemleri itebilir.

Uygulama Google tarafından, cüzdanın etkileyici erişimini gösteren bir milyon ila beş milyon arasında yükleme olarak listeleniyor.

Cüzdan basit işlevlerle birlikte gelir, ancak yine de Bitcoin gibi merkezi olmayan izinsiz bir sistemle neyin mümkün olduğunu gösterir. Örneğin, Bitcoin işlemlerini, cihazlar desteklediği sürece Bluetooth veya NFC aracılığıyla başka bir cihaza aktarabilirsiniz..

Schildbach Özeti

 • Kullanımı kolay, ince uygulama
 • Bitcoin ekosistemindeki en deneyimli geliştiricilerden biri tarafından iyi korunuyor
 • NFC ve Bluetooth desteği
 • Sadece 2,9 MB

Mycelium ExpressVPN’in Favori Bitcoin Cüzdanı

Miselyumun kullanımı kolaydır, iyi görünür, ihtiyacınız olan şey için yeterli özelliğe sahiptir ve bazı Bitcoin’de istiflenmesi gerekiyorsa pazar yeri özelliği de harikadır.

BitPay, çoklu imza cüzdanlarını kullanışlı ve hatta eğlenceli hale getirdi. Ekstra güvenlik veya bir kuruluştaki birden fazla kişi arasında para yatırma yeteneği istiyorsanız, bu uygulama bir numaralı tercihiniz olacaktır.

Tıpkı iOS’ta olduğu gibi, anket yapılan tüm Android cüzdanları ExpressVPN her işlem yaptığınızda farklı bir adres verir. Bu gizlilik için iyidir, ancak işlemlerinizi anonim yapmaz. Yüksek düzeyde gizlilik veya anonimlik istiyorsanız, ExpressVPN’in Bitcoin Anonimlik Kılavuzu’na bakın.

Android için En İyi 3 Bitcoin Cüzdanı
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.