ExpressVPN araştırması, Amerikalıların gizlilik konusuna önem verdiklerini ortaya koyuyor

Gözlerini kapsayan bir kartal Illustration.

ExpressVPN tarafından başlatılan ve Propeller Insights tarafından üstlenilen temsili bir anket, endüstrinin ve halkın şüphelerinin bir kısmını doğrularken birçok şaşırtıcı sonuç üretti.

Amerika Birleşik Devletleri'nin yaşını, cinsiyetini ve coğrafi yapısını temsil eden 1000'den fazla kişiye çevrimiçi gizlilik ve teknoloji hakkındaki deneyimleri ve endişeleri soruldu.

VPN kullanımı yüksek

Ankete katılanların% 29,3'ü sanal özel ağ veya proxy ağ kullandıklarını söyledi. VPN kullanımının nedenleri çok çeşitlidir, ancak üç ana kategoriye ayrılır:

İçeriğe erişmek için

VPN kullananların% 26,7'si kurumsal veya akademik ağlarına erişmek için kullanıyor,% 19,9'u bölgede bulunmayan içeriğe erişmek için ve% 16,9'u sansürden kurtulmak için kullanıyor.

Gözetimden kaçınmak için

VPN kullanmanın en popüler nedenleri gözetim ile ilgilidir, katılımcıların% 41,7'si IP'lerini gören sitelere karşı koruma sağlamayı,% 26,4'ü internet servis sağlayıcılarının (İSS) bilgi toplamasını önlemek ve% 16,6'sını yerellerine karşı korumayı amaçlamaktadır. hükümet.

Çevrimiçi ortamda güvende olmak için

% 50'den fazlası güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlamak için bir VPN kullanıyor, genel Wi-Fi (% 50,8) ve bilgisayar korsanlarının (% 51,1) kullanımıyla ilgili riskler insanların VPN kullanması için aynı derecede iyi nedenler.

Kullanıcılar mobil cihazlarına inanıyor

İnsanlar genellikle cep telefonlarına güvenir. Android kullanıcılarının yalnızca% 30,5'i cihazlarında "hiç" veya "çok" emin değil. iOS, kullanıcıların% 27.4'ünün güven eksikliği ifade etmesiyle biraz daha iyi çalışıyor.

İnsanlar konumlarını yayınlamaktan daha az endişe duyuyorlar: Kullanıcıların telefonlarındaki veya tabletlerindeki uygulamaların mikrofona (% 58,9) göre konumlarına (% 78,7) erişmesine izin verme olasılığı daha yüksektir.

Akıllı cihaz kullanıcıları hacklerden korkuyor

Temel işlevlerine ek olarak, ağ veya kamera veya mikrofon gibi sensörlerle donatılmış cihazlar genellikle “akıllı” olarak tanımlanır.

İşlevlerinin bir parçası olarak (kullanıcı tarafından bilinen veya bilinmeyen), genellikle üreticiyle iletişim kurar ve uzak sunuculara veri gönderir. Bazıları kullanıcı tarafından uzaktan kontrol edilebilir - ve uygun şekilde bağlanmamışlarsa muhtemelen yetkisiz üçüncü taraflar.

Ankete katılanların neredeyse dörtte biri (% 24,8) hiç akıllı cihaza sahip değilken, neredeyse% 24,4'ü cihazlarını kullanmıyorlarsa her zaman cihazlarının mikrofonlarını kapatıyor. Ancak, beşte biri (% 21,2) mikrofonu her zaman açık bıraktıklarını söylüyor.

Sayılar kamera kullanımı için benzerdir. Bu rakamlarla birlikte, cihazlarının mikrofonu olup olmadığını bilmeyen veya nadiren kapatan kişi sayısı (% 29.6) ile birlikte, nüfusun yaklaşık yarısının gizliliğe değer vermediği sonucuna varabiliriz. Bununla birlikte,% 85'i kişisel alışkanlıklarını izleyen akıllı cihazlardan aşırı (% 24.7), çok (% 23.4) veya bir şekilde (% 28.0) endişeli olduklarını söylüyor.

Ancak çok daha fazla insan saldırıya uğramaktan endişe duyuyor. Sadece% 19.4'ü bir siber saldırganın akıllı ev cihazlarını ele geçirip etkili bir şekilde kontrol edebileceğinden endişe etmiyor,% 50.5'i “aşırı” veya “çok endişeli”.

Google casusluk korkusunu kışkırtır

Amerikalılar, hükümetlerinin sık sık varsaydıkları gibi casusluk yaptıklarından endişe etmiyorlar. Ankete katılanlar arasında% 15,9'u FBI gözetiminden korktuklarını ve sadece% 6,4'ü NSA'nın onları gözetlediğinden korkuyor.

İnsanlar ISS'lerin (% 23.2) ve Facebook'un (% 20.5) bilgi toplaması konusunda çok endişeli. Google casusluğu, insanlar için (% 5.9) işverenler (% 2.6) veya aile üyeleri (% 5.1) tarafından gözetlenmekten daha endişe vericidir..

Facebook beğenileri buna değer

Anket, insanların% 46.7'sinin Facebook'un beğenilmesinin siyasi yönelimi belirlemek için kullanılabileceğini umursadığını, cinsel yönelimlerinin bilinmesinden endişe etmeyen% 49.2'den biraz daha az olduğunu gösteriyor..

Devlet müdahaleleri ve politikası

Net tarafsızlık popüler olmaya devam ediyor (% 70 daha fazla katılımcı bunu desteklememek yerine destekliyor), ancak% 51.4'ü bir fikir oluşturmak için yeterince bilmediklerini söylüyor.

Ankete göre,% 82,9'u Kongre'nin teknoloji şirketlerinden kişisel veri toplamadan önce izin almasını gerektiren yasalar çıkarması gerektiğine de inanıyor. Dahası,% 85,2'si kullanıcı verilerini kaybeden şirketler için para cezaları olması gerektiğine ve% 90,2'si veri kötüye kullanılması durumunda daha fazla para cezası gerektiğine inanıyor. Ankete katılanların% 47,4'ü Kongre'nin Facebook ve Google'ı parçalamak için gitmesi gerektiğine inanıyor.

Amerikalıların üçte ikisi, İngiltere'de olduğu gibi, kullanıcıların siteyi kullanmasına izin vermeden önce 18 yaşından büyük olduklarını doğrulamak için pornografi platformları gerektiren yasaları desteklemektedir. İçerik bloklarının çoğunluğu desteklenmemektedir, ancak% 42.3'te popüler olmaya devam etmektedir..

İleriye bakıldığında, Amerikalıların çevrimiçi verilerini korumak için hangi 2020 Demokratik cumhurbaşkanlığı adayına güvendikleri sorulduğunda, gizlilik savunucusu Bernie Sanders'ın% 26 oy aldığını belirtti.

 • % 26 Bernie Sanders dedi
 • % 24 Joe Biden dedi
 • % 13 Beto O’Rourke dedi
 • % 12 dedi Elizabeth Warren
 • % 10 Kamala Harris dedi
 • % 9 Cory Booker dedi

 
Buna ek olarak, hangi 2020 Demokratik başkan adayı Amerikalıların özgür ve açık bir İnternet'i korumak için en çok güvendiği sorulduğunda, Bernie Sanders anketi tekrar tamamladı.

 • % 29 Bernie Sanders dedi
 • % 20 Joe Biden dedi
 • % 13 dedi Elizabeth Warren
 • % 12 Beto O’Rourke dedi
 • % 12 Kamala Harris dedi
 • % 10 Cory Booker dedi

Amerikalılar gizliliklerini önemsiyor

Ortak varsayımların aksine, Amerikalılar gizlilik ihlallerine karşı gerçek ve etkili önlemler alıyorlar..

Bununla birlikte, insanlar hükümetten endişe etmiyor, daha çok İSS'ler ve sosyal medya şirketleri. Ayrıca, teknoloji şirketlerinin kişisel verileri toplama ve kullanma yeteneğini sınırlamak için çok büyük destek var, bazıları daha fazla içerik filtresi ve yaş kısıtlaması istemektedir.

Ham verileri burada görüntüleyin.

ExpressVPN araştırması, Amerikalıların gizlilik konusuna önem verdiklerini ortaya koyuyor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.