Şimdiye kadar olan en büyük kesmek

Şimdiye kadar olan en büyük kesmek

İnternet bir savaş alanı. Ve herkes yaptığınız her şeyi her zaman görebilir.

"Herkes" büyük bir demografidir. Bazı insanların bir şey yapmaya nasıl veya neden karar verebileceğini asla bilemezsiniz. Aramızda iyi şeyler yapan kişiler var, diğerleri ise sadece lulz için yapacak. Bazı hain türler kötülük için bir şeyler yapabilir veya sadece dünyanın yanmasını izlemek için.

Bir insanın veya grubun bir şeye saldırmak istemesini sağlayan nedir? İntikam? Kişisel kazanç? Politik motivasyon? Bunların hepsini ele aldık. İşte tüm zamanların en büyük beşi ve henüz gerçekleşmemiş biri.

1 - Kevin Lee Poulsen Telefon Hatlarını Devraldı

Kevin en büyük hack'leri yapmadı, ama kesinlikle etraftaki en büyük hackerlardan biri. O günlerde, Lee Poulsen kendini Karanlık Dante olarak adlandırdı ve 'tam' bir hacker olmayı istedi. Öyle ki, kilitleri nasıl seçeceğini bile öğretti - tutuklandıktan ve beş yıl hapse mahk sentm edildikten sonra faydalı olabilecek bir beceri.

Dark Dante kötü şöhretli bir hackerdı ve FBI nihayet yakalanmadan önce bir süredir davasındaydı. O kadar ciddi bir tehditti ki, yetenekleri o kadar önemliydi ki, hapishaneden bilgisayar ve İnternet kullanmasını yasaklayan mahkeme cezasıyla serbest bırakılan ilk Amerikalı olduğu için kötü şöhretli biri oldu. Cezasının sona ermesinden sonra üç yıl süren yasak.

En ünlü hack'i, LA merkezli bir radyo istasyonu olan KIIS-FM, bir telefon giriş yarışmasının 102. arayanına bir Porsche 944 S2 vermeye karar verdiğinde başladı.

102. arayan olmasını sağlamak için en iyi olan neydi? Doğru! Radyo istasyonunun telefon şebekesinin tamamını ele geçirin. Bu tam olarak Kevin'in yaptığı şeydi. Sonra gün batımına doğru gülmeye başladı.

Pek değil. Kevin aranan bir adamdı ve FBI adamlarını istiyordu, bu yüzden FBI bir insan avına başladı. O kadar yüksek profilli Bay Poulsen, ended Çözülmemiş Gizemler ’TV şovunda yer aldı..

Kevin’in hikayesine yer verdiklerinde, şovun ücretsiz telefon numaraları (insanların öne çıkan suçlar hakkında bilgi vermek için arayacağı yer) gizemli bir şekilde çöktü. Bunun şansı nedir?

Kevin dersini aldı ve şimdi Wired'de editör. gazeteciler ve kaynakları arasında güvenli bir iletişim platformu olan Securedrop'u da icat etti.

2 - Albert Gonzalez Tüm Kredi Kartlarını Çaldı

2005 ile 2007 arasında, Albert Gonzalez 170 milyon kredi kartı numarası toplayıp satmayı başardı. Bu bir yazım hatası değil ve onu bağlama koymak - ABD nüfusunun yarısı.

Kredi kartı kesmek170 milyon kredi kartı hayal etmekte zorlanıyorsanız, bu adamın kartlarına bakın. Sonra 169,999,999 kez daha hayal edin.

Kısa bir süre önce güvensiz bir Wi-Fi kurulumunun tehlikeleri konusunda uyardık ve Gonzalez’in aldatmacası bunun nedenlerinden biri.

Sadece bir dizüstü bilgisayarla donatılmış olan Gonzalez, ABD kablosuz ağlarında güvenlik açıklarını aramak için ABD 1. Rota'yı yukarı ve aşağı sürecekti. Birini bulduktan sonra,.

Hedeflerinden biri olan Heartland, Gonzalez’in saldırılarından birinde 12,6 milyon dolar kaybettiğini bildirdi. Ve bu ilgili birçok şirketten sadece biri. Birçoğunun bu konuda herhangi bir ayrıntı yayınlamayı reddettiği için, Gonzalez'in kaç şirkete vurduğu ya da onları ne kadar vurduğu kesin olarak bilinmemektedir. Şaşırmadık. Wi-Fi'nizdeki şifreyi değiştirmemek kadar aptalca bir şeye stung almak oldukça utanç verici.

Neyse ki, Ağustos 2009'da Gonzalez Newark, New Jersey'de suçlandı. Ve şimdi yirmi yıl federal bir hapishanede hizmet ediyor.

Ama orada Gonzalez gibi daha fazla insan var, dijital hayatınıza girme arzusu ve yeteneği olan insanlar var.

Garip ve halka açık Wi-Fi bağlantılarıyla bir şeyler yapmaya başlamadan önce kendinizi korumayı unutmayın.

3 - Anonim Scientology Kilisesi'ne Saldırmak İçin Proje Chanolojisi Yaratıyor

Gezegendeki en tuhaf dinle dünyanın en meşhur hack kolektifini geçtiğinizde ne olur??

Proje Chanolojisi gerçekleşir.

İnternetteki birçok şey gibi, 4Chan'de başladı. Bilmeyenler için 4Chan sansürsüz ve anonim bir mesaj panosu. Daha önce orada bulunmadıysanız ve kontrol etmek istiyorsanız, dikkatli olunmalıdır: Hafif yürekli için değil.

4Chan, çok sayıda İnternet memesi ve girişimi için bir doğum alanıdır, ancak 4Chan panolarının en büyük başarısı, anonim hack hack grubunun oluşturulmasıdır. Anonim lidersiz bir hacktivist grup ve muhtemelen şimdiye kadar var olan en ünlü hacker kolektifidir.

4Bilimbilim Kilisesi, kilisenin önde gelen bir üyesi olan Tom Cruise ile internetten röportajdan materyali çıkarmaya çalıştığında Project Chanology'yi başlattı.

Kilise, genellikle agresif davalarla uzun bir sansür geçmişine sahiptir, ancak onlara karşı en büyük protesto hareketi Anonim tarafından gerçekleştirildi.

Anonim, özellikle bir güç kaynağından geldiğinde sansürü sevmez. Ve ayrıca birkaç zorbalığa indirdikleri de biliniyor. Scientology Kilisesi kesinlikle bu kutuları işaretliyor.

Ve böylece Anonymous işe gitti. Hack, 21 Ocak 2008'de bir YouTube “Scientology'ye Mesaj” ile başladı. Anonim, Kilisenin eylemlerinden duydukları hoşnutsuzluğunu dile getirdi ve bunu düzeltmek niyetinde olduğunu belirtti..

Ardından gelen bir dizi dağıtılmış hizmet reddi saldırısı (DDoS), şaka çağrıları ve siyah fakslar oldu.

Scientology Kilisesi'ne verilen hasarın tamamı, sessiz bir grup olduğu için bilinmiyor. Ama Anonim onlara atılan kaynakları göz önüne alarak, ciddi olmalı.

Anonim'in yaptığı her şey harika değil, sonuçta sadece normal insanlar. Ama harika şeyler yapma gücüne sahipler - eğer çok eğiklerse.

internet spam'ıGüzel bir marul, domates, spam, spam, spam ve spaaaam yemeği.

4 - Spamhaus, Tarihin En Büyük DDoS Cyberattack'ı

Spamhaus, kullanıcıların spam e-postalarını ayıklamak için kullandıkları bir e-posta filtreleme hizmetidir.

Hizmet, özellikle gelen e-postaları kabul edip etmemeyi belirleyen birçok sistemin arka planda çalıştığı İngiltere'de popülerdir..

18 Mart 2013'te Spamhaus, Cyberbunker'ı kara listeye alınan siteler listesine ekledi. Cyberbunker bir barındırma sitesidir ve Spamhaus'dan hareketle tamamen hazırlıksız alınmıştır. Mevcut veya yeni müşterilerin iletişimlerinizden kesilmesi iş için iyi değildir.

İletişime rağmen Spamhaus, Cyberbunker'ı kara listeden çıkarmayı reddetti. Cyberbunker ayni cevap verdi: “Müşterilerimizle iletişim kurmamızı durdurursanız, sizinkilerle iletişim kurmanızı engelleriz.”

Ve böylece Cyberbunker bir DDoS saldırısı ile Spamhaus'a vurdu. DDoS saldırıları, sunucuyu yanlış veri istekleriyle tıkayarak çalışır. Ekipman yakında gerginleşir ve saldırı yeterince büyükse, tamamen kapanabilir.

Ve ah oğlum, Cyberbunker'ın saldırısı kesinlikle yeterince büyüktü. İşlerin hızla yükseldiğini söylemek adil.

Hafif bir DDoS olarak başlayan şey, bir noktada Spamhaus 300 GBPS (saniyede Gigabayt) vuruluncaya kadar katlanarak arttı..

Bu hit o kadar büyük ki, tüm Avrupa'da İnternet'i yavaşlattı.

Ve sonra Cyberbunker'ın sözcüsü CEO'su Sven Olaf Kamphuis, DDoS saldırıları için İnternet polisi tarafından aranan bir adam olduğu için koşuya çıktı..

Kamphuis sonunda yakalandı ve tutuklandı. Tahmin ediyoruz ki, işleri gittikleri kadar uzağa götürmek istememişti. Ancak daha önce söylediğimiz gibi, İnternet'te ne yaptığınıza dikkat edin. Sonunda seni ısırmak için geri gelebilir.

toprak saldırıDünya'da yaşıyorsanız, dikkat edin. Bir sonraki giriş senin hakkında.

5 - Suudi Aramco'nun Hacklenmesi Tüm Gezegeni Etkiledi

Sony ve ABD hükümet saldırılarını hepimiz duyduk. Ancak Suudi Aramco'ya yapılan saldırıya kıyasla ölçeğinde bile kayıt yapmıyorlar.

Saudi Aramco hiç duymadığınız en büyük şirket. Suudi Arabistan'dan gelen ve çoğu ülkenin GSYİH'sından daha büyük karlara sahip büyük bir petrol şirketidir. Ayrıca tarihteki en büyük kurumsal hack kurbanı oldular.

Saldırı, 2012 yılının ortalarında Suudi Aramco’nun BT ekibinden birinin e-postada kötü bir bağlantı açmasıyla başladı. Bilgisayar korsanlarının girmesi için gereken tek şey buydu.

Gerçek saldırı, birçok Suudi Aramco çalışanının tatilde olduğu İslami Ramazan ayında gerçekleşti. 15 Ağustos 2012'de, bazı çalışanlar bilgisayarların garip davrandığını fark etti. Birkaç ekran titremeye başladı ve daha endişe verici şekilde dosyalar kaybolmaya başladı. Hatta bazı bilgisayarlar açıklama yapmadan kendilerini kapattılar.

Suudi Aramco BT ekibi kısa süre içinde olanları fark etti ve çılgınca tüm bilgisayarları internetten kurtarmaya başladı. Ama çok geçti.

Sadece birkaç saat içinde yaklaşık 30.000 bilgisayar ya çok bozuk ya da tamamen yok edildi.

Saudi Aramco dünya petrolünün yüzde onunu sağladığından, bu saldırı küresel bir felakete yol açabilirdi. Bu yağı teslim etme yeteneğini kaybetmiş olsaydı, etkiler kesinlikle tüm gezegenin etrafında hissedilecekti.

Suudi Aramco ellerinden geleni yaptı: Kağıt ve kalemleri çıkardılar. Tüm şirket zaman içinde 80'lere geri döndü. Raporlar daktilolarda yapıldı ve iletişim faks yoluyla gönderildi.

Saudi Aramco Güneydoğu Asya'da Tüm Bilgisayarları Satın Al

Arkaik teknolojiyi kullanmak kısa vadeli bir çözümdü, ancak sonsuza kadar süremezdi. Saudi Aramco'nun tüm donanımını değiştirmesi gerekiyordu. Ve öyle yaptılar. Hepsi birden.

Eylül 2012 ile Ocak 2013 arasında herhangi bir bilgisayar donanımı satın aldıysanız, bunun için daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekiyordu. Çünkü Suudi Aramco satın aldı her şey, bilgisayar endüstrisine büyük yük bindirdi. Bu bir abartı değil; aslında olan buydu.

Suudi Aramco, Güneydoğu Asya'daki bilgisayar fabrikası zeminlerine temsilcilerini uçurdu ve şu anda üretim hatlarındaki her bilgisayar sabit diskini satın almalarını sağladı. Suudi Aramco kuyruğa atlamak için büyük bir prim ödemek zorunda kaldı ve bir seferde 50.000'den fazla birim satın aldılar.

Bilgisayar satırıSuudi Aramco ayrıldıktan sonra bilgisayar fabrikası hattı.

Saldırının sorumluluğunu “Adalet Kesme Kılıcı” adı verilen siyasi bir grup üstlendi. Her ne kadar bildiğimiz kadarıyla hiç kimse adalete teslim edilmedi. Ayrıntıların çoğu gizli tutuldu - kesmek tamamen tam olarak filtreliyor.

Suudi Aramco'nun saldırıdan tamamen kurtulması beş ay sürdü. Neyse ki, sistemleri kapalı olmasına rağmen, petrol tedarik etmeye devam edebildiler. Eğer işler başaramasaydı çok daha kötü olabilirdi.

Bilgisayar korsanlığı sadece oyuncuların ve BT adamlarının endişe etmesi gereken bir şey değildir. Herkes için ciddi bir tehdit. Sen bile.

6 - Apple Kendilerini Hacklemeye Zorlanıyor

Tuhaf bir bükülme içinde, potansiyel olarak tüm zamanların en büyük kesmek henüz gerçekleşmedi. Ancak bir mahkeme,.

Kaliforniya'daki bir hakim geçtiğimiz günlerde Apple'ın kendilerini hacklemesi gerektiğine karar verdi.

Tüm bunlar geçen Aralık ayında San Bernardino çekimleriyle başladı. FBI, failin şifreli iPhone'larından birine erişmek istiyor ve Apple'a bunu hacklemesini emretti. Apple bunu yapmak istemiyor çünkü potansiyel olarak her iPhone için arka kapı açıyor. 700 milyondan fazla iPhone satıldı, bu yüzden epik oranların bir kesimi olurdu.

Şimdiye kadar bu olmadı ve umarız Apple karara karşı durur. Tehlikeli bir emsal oluşturur.

Apple’ın kararını desteklemede yalnız değiliz. Bazı büyük vurucular, Apple'a büyük zaman rakipleri, Google dahil.

Buradan nereye gidiyoruz?

Bu saldırıların çoğu yetenekli bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirildi, bazıları sadece DDoS saldırılarıydı. Fakat hepsi farklı motivasyonlardan doğdu. Saldırılar herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle olabilir.

Masum insanlar birkaç kişinin yarattığı karmaşaya çekildi ve bu masallar herkesin kurban olabileceğinin bir kanıtı..

Biraz sağduyu ve güvenliğinizi arttırmak için riski kendinizle sınırlandırabilirsiniz. Kablosuz ayarlarınızı kontrol etmek için neden bugün biraz zaman ayırmıyorsunuz? Parolalarınızı değiştirdiğinizden bu yana ne kadar sürüyor? Bir süre geçtiyse, ExpressVPN’in Rastgele Şifre Üretici ile yeni bir tane almanızı öneririz.

Belki bir sonraki blogumuzda başrol oynamanız için güvenlik ayarlarınıza bir denetim yapma zamanıdır!

Öne Çıkan Resim: Krasimira Nevenova / Dollar Photo Club
Kredi kartı adamı: stockyimages / Dollar Photo Club
Spam, spam, spam: yasuhiro / Dollar Photo Club
Dünya: Robert / Dollar Fotoğraf Kulübü
Boş fabrika: Komarov Andrey / Dollar Fotoğraf Kulübü

Şimdiye kadar olan en büyük kesmek
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.