İPhone’unuzu 2023’de düzgün bir şekilde korumak için en iyi 4 uygulama

İOS için en iyi güvenlik uygulamaları

Apple ve FBI’ın Mart 2016 mahkemesi davası, bir iPhone’a girmenin kolay olmadığını açıkça belirtti.

Apple’ın gizlilik konusundaki kurumsal tutumunun yanı sıra, cihazın kendisi şifre ve Touch and Face ID’den şifreli iMessage’lara kadar bir dizi koruyucu özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, insanların iPhone’larında sakladığı hassas bilgi miktarı göz önüne alındığında, ekstra bir güvenlik katmanı eklemek asla gereksiz değildir.

Telefonunuzun güvenliğini artırmak için kullanabileceğiniz birçok farklı uygulama var, ancak ExpressVPN bunları dört kategoriye ayırdı. Ve burada incelenen tüm uygulamaların en iyi yanı hepsi ücretsiz!

En iyi çoklu görev mobil güvenlik uygulaması

İPhone’unuz için en büyük tehdit hırsızlık veya kayıptır. Bu gibi durumlarda, verilerinizi kurtarabilecek, telefonunuzu bulabilecek ve cihazınızda depolanan hassas bilgileri koruyabilecek 360 derece kapsama sahip bir uygulama isteyeceksiniz..

ExpressVPN’in 1 numaralı seçimi: Keeply

iphone için keeply güvenlik uygulaması

Düzgün ve sezgisel bir arayüzle Keeply, verileriniz için fotoğraflar, şifreler veya notlar gibi güvenli bir kasadan biraz daha fazlasını sunar.

Keeply’nin güvenlik politikası, verilerinizin seçili bir bilgisayarda yedekleme olasılığı olsa da verilerinizin bulutta değil yalnızca telefonunuzda depolanmasını sağlar.

ExpressVPN, uygulamanın çevrimdışı modda kullanılabileceğini ve konum veya kişi listesi gibi kişisel verilerinizin çalışmasını gerektirmediğini takdir ediyor.

Keeply ayrıca, uygulamaya başarısız bir şekilde erişmeye çalışan herhangi bir kişinin resmini çeken Intruder Photo gibi birkaç güzel ekstra özellik sunar; kullanıldığında uygulamayı boş gösteren Sahte Pin; ve Yüzü aşağı kilit, tam olarak göründüğü gibi.

  Üzgünüm Dave. Korkarým bunu yapamam: Sanal asistanlar çok, çok yanlış gittiğinde

İkinci: Gözetleme

iphone için uyanık güvenlik uygulaması

Lookout, iPhone’unuzu yanlış yerleştirmeniz durumunda bulabileceğiniz, şüpheli etkinlik durumunda bir alarmı etkinleştirebileceğiniz ve cihazınızı uzaktan devre dışı bırakabilen çok yönlü bir güvenlik uygulamasıdır. İPhone’unuz Bluetooth menzilinin dışına çıkarsa Apple saatinizi vızıldayacak düzgün bir işlev de var.

Ne yazık ki, harika özelliklerin çoğu yalnızca Apple Watch’unuz varsa çalışır, bu yüzden Lookout ikinci olur.

İPhone’unuz için en iyi şifre yöneticisi

İyi bir şifre yöneticisi, şifrelenmiş bir veritabanında depolanan ve ana şifre ile korunan uygulamalarınız için güçlü şifreler oluşturmanıza olanak tanır.

Giriş yaptıktan sonra şifre yöneticisi, kaydedilen web sitelerine otomatik olarak bilgilerinizi girerek giriş yapmayı güvenli olduğu kadar rahat hale getirir.

ExpressVPN’in 1 numaralı seçimi: LastPass

iphone için lastpass güvenlik uygulaması

LastPass, en çok bilinen şifre yöneticilerinden biridir ve arayüzü, favori web sitelerinizi bulmanızı sağlamak için bir uygulama logoları kütüphanesi kullanır.

Rakiplerinin çoğu gibi LastPass, verileri 256 bit şifrelemenin yanı sıra parmak izi ve iki faktörlü kimlik doğrulama ile korur. Temel işlevler ücretsizdir, ancak verilerinizi birden fazla cihazda senkronize etmek için ücretli sürüme ihtiyacınız olacaktır (abonelik piyasadaki en ucuzdur – yılda yalnızca 12 ABD doları).

İlginç ekstra özellikler arasında LastPass güvenlik denetimi ve çevrimdışı modda kullanma olanağı bulunmaktadır. Güvenilir, güvenli ve sezgisel bir uygulama olan LastPass, ExpressVPN’in favori şifre yöneticisidir.

İkinci: 1Şifre

1parola güvenlik uygulaması

1Password, mevcut en iyi şifre yöneticilerinden biridir ve iOS cihazlarının önyüklemesi için ücretsiz bir uygulama ile birlikte gelir. LastPass’tan temel farklar, 1Password’un öncelikle çevrimdışı kullanım için tasarlanmış olması ve hem bir kerelik ücret hem de bir abonelik modeli sunmasıdır..

Apple mobil cihazlar için en iyi reklam engelleyici

İOS 9’dan bu yana, telefonunuzun Ayarlar bölümünde listelenen reklam engelleyicileri kullanarak içeriği resmi olarak engellemek mümkündür. Tarayıcı reklam engelleyicilerine benzer şekilde, iyi bir mobil reklam engelleyici verilerinizi kullanmaz ve engellemek istediğiniz siteleri ve uygulamaları özelleştirmenizi sağlar.

  Kaba kuvvet kırma şifrenizi nasıl ortaya çıkarabilir?

ExpressVPN’in 1 numaralı seçimi: 1Blocker

1blocker güvenlik uygulaması

1Blocker, reklamları, izleme komut dosyalarını ve web sayfalarında arka planda çalışan diğer öğeleri (reklam ağları ve analiz sağlayıcıları gibi) kapsayan 7.000 önceden yüklenmiş engelleyici içerir.

ExpressVPN, çok sayıda özelleştirme seçeneği nedeniyle 1Blocker’ı en üst konuma getirdi, bu da görüşünüzden yasaklamak isteyebileceğiniz belirli içeriği seçmenizi sağlar.

İkinci: Rafine Et

güvenlik uygulamasını geliştir

App Store’da da ücretsiz olan Refine, 1Blocker’a benzer şekilde çalışır, ancak daha küçük bir kişiselleştirme aralığıyla birlikte gelir.

İOS için en iyi gizlilik tarayıcısı

ExpressVPN’in 1 numaralı seçimi: Ghostery

ghostery security uygulaması

Ghostery, kullanıcıların ziyaret ettikleri sitelerle hangi bilgileri paylaşmak istediklerini kontrol etmelerine ve karar vermelerine olanak tanıyan güvenli bir iOS mobil tarayıcıdır. Temel özelliklerden biri, her sitedeki etkinliğinizi izleyen tüm izleyicilere ve çerezlere genel bir bakış ve bunların bağlantısını kesmek için tek tıklamayla bir işlevdir.

Mobil güvenlik için ipuçlarınız var mı?

ExpressVPN, bunun iPhone’unuzu daha da güvenli hale getirmesini umduğunu umuyor!

Bahsedilen yazılımlardan herhangi biri veya verilerinizi kaybetmeyle ilgili korku hikayeleri hakkında sorularınız varsa, bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakın!

İPhone'unuzu 2023'de düzgün bir şekilde korumak için en iyi 4 uygulama
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.