Saldırılamayan bildirimler: Facebook’u bir PGP anahtarıyla şifrelemek kolaydır

[ware_item id=33][/ware_item]

Facebook'u bir PGP anahtarıyla şifreleme


Facebook hesabınız değerlidir. Özel sohbetler, kişisel bağlantılarınızın bir listesini içerir ve para göndermek için Messenger uygulamasını kullanırsanız, banka hesabınıza bağlanabilir.

İki faktörlü kimlik doğrulama, hesabınızın korunmasına yardımcı olur, ancak daha güçlü koruma görevi gören yeni bir özellik vardır: OpenPGP (GPG veya PGP) şifreli bildirimler.

PGP şifrelemesi nedir ve neden herkes kullanmıyor??

PGP ve açık kaynak uygulaması OpenPGP, şifreleme protokollerinde altın standarttır ve her ikisi de iyi kurulmuş ve denetlenmiştir.

Ne yazık ki, protokoller genel kabul göremedi. Muhtemelen OpenPGP dezavantajları, özellikle dik bir öğrenme eğrisi ve mükemmel yönlendirme gizliliği eksikliği nedeniyle geniş bir şekilde eleştirildiğinden.

Yine de, PGP verilerinizi güvence altına almak için mükemmel bir yoldur ve Facebook’un yeni şifreli bildirimleri, çevrimiçi savunmasını yükseltmek isteyen yeni başlayanlar için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır..

Facebook güvenliğinizi 3 kolay adımda nasıl güçlendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Benzersiz PGP anahtarınızı oluşturun

İlk olarak, önerilen PGP istemcileri listesinden bir PGP anahtarı oluşturun. En az 2048 bit uzunluğunda bir anahtar önerilir.

Yeni PGP anahtarınızı Facebook için kullandığınız e-posta adresiyle ilişkilendirin, ardından bir son kullanma tarihi belirleyin. Anahtarınızın kaybolması veya çalınması durumunda derhal bir iptal sertifikası oluşturun.

Facebook için bir PGP anahtarı edinin

2. PGP anahtarınızı Facebook'a yükleyin

Altında Facebook Ayarları git Güvenlik sekmesine gidin ve şuraya gidin: Genel anahtar (veya bu doğrudan bağlantıyı kullanın).

PGP istemcinize geri dönün ve anahtarınızı bulun, ardından Ortak Anahtarı Dışa Aktar.

Anahtarı kopyalayıp Facebook tarafından sağlanan alana yapıştırın (aşağıya bakın) ve etiketli kutuyu işaretleyin Bu Ortak Anahtarı Kullan.

Genel anahtarınızın profilinizde, altında İletişim ve Temel Bilgiler.

Facebook'u bir PGP anahtarı ile güvenli hale getirme

3. Şifreli bildirimler almak için PGP anahtarınızı kullanın

Artık Facebook'tan bir bildirim aldığınızda, bu bildirim PGP anahtarınızla şifrelenecek.

Bu, Facebook bildirimlerinizi yalnızca siz okuyabileceğiniz anlamına gelir. E-posta sağlayıcınız veya hükümetiniz dahil hiç kimse onları göremez. Facebook'tan almak istediğiniz bildirim türlerini buradan ayarlayabilirsiniz.

Facebook bildirimlerinizi şifrelemek gizliliğinizi korur, ancak daha da önemlisi, e-postanızı ele geçirip Facebook'tan şifre sıfırlama talebinde bulunarak herkesin hesabınıza saldırmasını çok daha zorlaştırır.

Facebook bildirimlerini şifrele

Güvenliği ihlal edilmiş bir e-posta hesabına şifre sıfırlamak istemek, bir Facebook profilini kesmek için yaygın bir yöntemdir. Ancak bir PGP anahtarı ile korunan bir Facebook hesabına erişmek için bu yöntemi deneyen herkes aşağıdaki gibi şifreli bir mesajla karşılaşacak.

Facebook PGP anahtarı

Facebook'u bir PGP anahtarıyla şifreleyin ve çevrimiçi ortamda kendinizi koruyun

Facebook PGP'nizi içe aktardıktan sonra, bu gönderiyi ziyaret ederek parmak izini çapraz kontrol edebilirsiniz. Gelecekte, Facebook'tan bir e-posta aldığınızda, e-posta istemciniz imzanın teslim edilip edilmediğini (veya almama).

Facebook e-postalarınızı şifrelemenin başka bir avantajı daha var. Tüm iletiler şifreli olarak imzalandığından, hangilerinin yasal Facebook iletileri hangilerinin kimlik avı postası olduğunu söylemek kolaydır.

Unutmayın: Çevrimiçi ortamda güvende olun! Her zaman koruma kullanın!

Saldırılamayan bildirimler: Facebook'u bir PGP anahtarıyla şifrelemek kolaydır
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.