Suçlunun pelerini: Bitcoin’in fidye yazılımlarındaki yeni rolü

[ware_item id=33][/ware_item]

Suçlunun pelerini: Bitcoin'in fidye yazılımlarındaki yeni rolü


Polislik geleneği, Başkanın Adamları tarafından popüler hale getirildi - suç faaliyetlerini ortaya çıkarmak için parayı takip ediyorsun. Sonuçta, özellikle çevrimiçi dolandırıcılık ve fidye yazılımları söz konusu olduğunda, suçun büyük çoğunluğunu motive eden paradır.

Böylece paranın bıraktığı izi izlersiniz ve bu sizi doğrudan suçlunun kapısına götürür.

Ama bir sorun var - ve maalesef bu kendi yaratımımızın bir sorunu.

Bu problem Bitcoin.

İtalyan Kamu Sektörü Bitcoin'in Fiyatını Nasıl Ödedi?

Bu yılın başlarında, İtalya genelindeki birkaç konsey ofisi fidye yazılımı kullanan saldırganlar tarafından hedef alındı.

Ransomware gasp online eşdeğerdir. Truva atı yüklendikten sonra, genellikle masum görünen e-posta ekleri aracılığıyla dosyalar bir açılış ekranının arkasına veya şifreleme yoluyla kilitlenir.

Oradan, saldırganlar, bu ödeme yapıldıktan sonra dosyaların şifresinin çözüleceği vaadiyle fidye talep ediyorlar.

İtalya kamu sektöründeki ofisler faturalarını ödeyemediklerini, belgeleri işleyemediklerini ve sertifika düzenleyemediklerini düşündüklerinde her şey durdu. Operasyonları verilerine bağlıydı.

O halde yetkililerin talep edilen ücretleri ödemek için acele etmeleri çok şaşırtıcı değil. Bu durumda, bu ücretler 400 Euro'ya eşittir ve ödenmemişse ücretin ikiye katlanması tehdidi.

Ancak saldırganlar Euro talep etmedi. Dolar istemediler.

Bitcoin istediler.

Suçun Para Birimi

Bankalardan veya hükümetlerden etkilenmeyen merkezi olmayan bir para birimi olan Bitcoin, özel doğasıyla ünlüdür. Fonlar, adlar veya iletişim adresleri gibi kişisel verileri ortaya çıkarmaya gerek kalmadan doğrudan bir Bitcoin cüzdanından diğerine taşınır.

Tasarım gereği son derece güvenlidir. Her cüzdan bir kamu-özel kimlik doğrulama anahtarından oluşur ve ödeme yapmak için yalnızca ortak anahtarın verilmesi gerekir.

Ancak bu gizlilik ve güvenlik çoğumuz için büyük bir yarar olsa da, suçlular için de bir avantajdır.

Bitcoin sayesinde, İtalyan kamu sektörünü hedefleyen saldırganlar tam bir anonimlik ile fon alabilirler. Takip etmek için para yok. Onları izlemenin yolu yok.

Aslında, saldırganlar o kadar emindi ki, Bitcoin'i nasıl kullanacaklarını bilmeyen yetkililere destek sundular. İletişim hatları sunmak için saldırının ötesine geçtiler - çünkü saldırı vektörleri ve para birimi seçenekleri onlara tam güvenlik sağladı.

Bitcoin: Fena değil!

Tabii ki, Bitcoin sadece para transfer etmek için izlenebilir olmayan bir yol arayan suçluların korunması değildir. Aslında, paranın geleceğini hepimiz için yansıtıyor gibi görünüyor.

Bitcoin, merkezi olmayan para birimi için bir emsal oluşturdu ve Bitcoin'in büyümesinin büyük kısmı piyasa spekülatörlerinin sonucuyken, para biriminin meşru kullanıcılarla da yakalandığını inkar edemez. Daha düşük ücretler, tam kontrol ve güçlü güvenlik - sevmediğiniz şey?

Bugün, Litecoin, Peercoin ve Namecoin dahil olmak üzere çeşitli alternatif para birimleri popülerlik kazanıyor. JPMorgan Chase bile kendi dijital para birimi çözümü için patent başvurusunda bulundu.

Bitcoin balonu patlasa bile, bu tür eşler arası para transferi kalmak için burada.

Ver ve al

İnternet balayı dönemi sona erdi. Yenilik zayıflamış ve bugün dünya çapında ağ bir yaşam tarzı.

Bunu göz önünde bulundurarak, birçoğumuz, güvenlik ve gizlilikten ödün vermeden - tüm verilerimizin internette ileri geri aktığı dijital bir yaşamı nasıl yaşayabileceğimizi merak ediyoruz. Aslında, ExpressVPN bile Bitcoin'i şimdi bir ödeme yöntemi olarak sunuyor.

Çözümler gelir ve gider. Güvenlik daha iyi, daha sağlam ve kullanımı daha kolay hale gelir.

Ancak risk şu: gizlilik aramaya devam ettikçe, maruz kalmayı tercih ettiğimiz insanlara veriyor olabiliriz.

Suçlunun pelerini: Bitcoin'in fidye yazılımlarındaki yeni rolü
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.