ExpressVPN tarayıcı uzantısını kullanarak HTML5 coğrafi konumunuzu taklit etme

sıkışmış yardıma ihtiyacım var

Sıkıştı ve biraz yardıma ihtiyacım var?

Bir İnsanla Konuş

Bu kılavuz açıklayacaktır HTML5 coğrafi konumu nedir ve ExpressVPN tarayıcı uzantısı ile coğrafi konumunuzu nasıl taklit edebilirsiniz?.

HTML5 coğrafi konumu nedir?

HTML5 coğrafi konumu tarayıcıların fiziksel konumunuzu “açığa çıkarmasına” olanak tanır. Hesaplamalar IP adresinize dayalı değildir. Bunun yerine, genellikle yakındaki Kablosuz ağlar, sisteminizin konum ayarları veya cihazınızın GPS gibi bilgileri kullanırlar.

Bu nedenle, IP adresinizi gizlemek için bir VPN kullansanız bile, HTML5 coğrafi konumu hala nerede olduğunuzu belirleyebilir.

Coğrafi konumunuzu web sitelerinden nasıl gizleyebilirsiniz?

Web sitelerinin gerçek konumunuzu öğrenmesini önlemek için, konumunuzu isteyen istekleri reddedebilirsiniz.

web sitesi konumu bilmek istiyor

Ancak, bu tür isteklerin reddedilmesi, bazı web sitelerinin ve içerik sağlayıcılarının size engelleneceği anlamına gelir.

Bulunduğunuz yerde servis yok.

ExpressVPN tarayıcı uzantısı ile coğrafi konumunuzu aldatın

Konumunuzu paylaşmayı reddetmek yerine, ExpressVPN tarayıcı uzantısını kullanarak adresinizi taklit edebilirsiniz. Bu, web sitelerinin gerçek konumunuzu öğrenmesini önler.

ExpressVPN tarayıcı uzantısı Chrome, Firefox ve Safari'de mevcuttur. Daha fazla ayrıntı için ExpressVPN tarayıcı uzantısını indirme ve kullanma konusuna bakın.

Mobil kullanıcılar için

Bir iOS kullanıcısıysanız, konumunuzu aldatmanın bir yolu yoktur. Konumunuzu yalnızca web siteleriyle paylaşmayı reddedebilirsiniz.

Android kullanıcısıysanız, bir adres sahteciliği uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. ExpressVPN'in bu üçüncü taraf uygulamalarına bağlı olmadığını unutmayın.

HTML5 coğrafi konumu olmadan web sayfası düzgün yüklenmiyor

Bazen, bazı web siteleri HTML5 coğrafi konumlarına bağlı oldukları için tamamen yüklenemeyebilir. Bu durumda, aşağıdaki adımları izleyerek ExpressVPN tarayıcı uzantısındaki konum sahteciliğini kapatabilirsiniz:

  1. ana menü (≡) tarayıcı uzantısında
  2. seçmek Gizlilik & Güvenlik
  3. Kapat Konumunuzu aldatın

Önemli: Konum sahteciliği devre dışı bırakıldığında, HTML5 coğrafi konumunu kullanan web siteleri VPN'ye bağlı olsanız bile konumunuzu belirleyebilir.

ExpressVPN tarayıcı uzantısını kullanarak HTML5 coğrafi konumunuzu taklit etme
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.