7 kez internet şanlı bir şekilde gülünçtü

İnternet aptalca

İnternet gerçekten çok aptalca bir yer ve korunmasız karanlık kıyılarında sadece bir aptal dolaşırdı.

100. olmayan blog gönderimi kutlamak için, en dar internet anlarını sergilemenin eğlenceli olabileceğini düşündüm.

İnternet, çevrimiçi anketinizi mahvedecek

İnternet, neredeyse her demografiden milyonlarca insanın zihnine anında erişim sunuyor.

Anket yapılacak bir yer daha iyi ne olabilir? Kolay olmalı: İnternete bir soru sorun ve gezegenin kollektif vicdanının ödüllerini alın. Sonra kar.

Ama hayır. Oh hayır, hayır, hayır. Olan bu değil. Hiç.

İnternet bir tekneye isim veriyor

2017 yılında İngiltere’nin Doğal Çevre Araştırma Konseyi (NERC) 288 milyon dolarlık yeni bir kutupsal araştırma gemisi için bir isim bulmak üzere çevrimiçi bir anket başlattı.

NERC muhtemelen RRS Kraliçesi II.Elizabeth veya RRS Stephen Fry gibi büyük ve mantıklı bir isim umuyordu. Aptallar!

İnternet yine de mantıklı olmak istemedi ve toplu olarak teknenin Boaty McBoatface olarak adlandırılması gerektiğine karar verdi.

Ne yazık ki, NERC'deki spoolsports anketi geçersiz kıldı (o zaman neden bir tane var !?) ve tekneye RRS Sir David Attenborough adını verdi.

Yine de korkma! İsveç'in Stockholm ve Göteborg şehirleri hiç olmadığı kadar Boaty'e saygı ile yeni bir tren Trainy McTrainface adını verdi.

İnternet bir balinayı adlandırıyor

Japon Balıkçılık Ajansı tarafından tehdit edilen balinalar hakkında farkındalık yaratma planının bir parçası olarak Greenpeace, bir uydu etiketi ile izleyecekleri kambur balina adını vermek için çevrimiçi bir anket düzenledi.

Greenpeace oylama için 30 isim kabul etti, aralarında şef Bay Splashy Pants idi. Daha sonra ne olduğuna dair bir fikrin var mı? Bu doğru, internet oldu.

Bay Splashy Pants, diğerleri arasında, 4chan, BoingBoing, Reddit ve Digg'in dikkatini çekti ve yukarıda adı geçen sitelerin üyeleri oy kullanmak için akın etti.

Bay Splashy Pants'in oy payı bir günden az bir sürede hızla% 75'e ulaştı. Reddit çok yatırım yaptı, geçici olarak Bay Splashy Pants'i göstermek için logolarını değiştirdiler.

Yine de mutlu bir son vardı. İlk isteksizliğe rağmen, Greenpeace adı benimsedi (NERC'yi izliyor musunuz?). Ve ekstra tanıtım, Japon hükümetini balinaları avlama planlarını terk etmeye ikna etmek için yeterliydi.

İnternet 39 yaşındaki bir adamın Taylor Swift ile tanışması için oy kullandı

Bir Boston radyo yarışması Taylor Swift ile tanışma şansı verdiğinde, 39 yaşındaki Charles Z gitmeye karar verdi.

Girişlerin çoğu, tahmin edebileceğiniz gibi, genç hayranlara tapıyordu. Bil bakalım İnternet kim kazanmak istedi?

39 yaşında bir erkek Taylor Swift ile tanışma yarışmasını kazanır.

Charles Z'den GQ dergisine şöyle dedi:

“Bir noktada, afiş 13 yaşındaki 13 mutlu kızdı, o zaman benim tuvaletimde bir akşamdan kalma, benim resmim var.”

İnternet Limp Bizkit'i önemsemiyor

2011 yılında, Teksas, Austin vatandaşları, şehrin Katı Atık Departmanı Fred Durst İnsan ve Sanat Derneği adını vermeye oy verdi.

İsim yaklaşık 30.000 oy topladı ve hatta Fred Durst'un nimetini aldı. Ancak, anketi doldurmasına rağmen, şehir kazanan isme karşı karar verdi ve onun yerine Austin Resource Recovery ile gitti. BOOOOOORING.

İnternet gerçekten patates salatası seviyor

Yine de, internetin arkasında toplanacağı anketleri adlandırmak değil,.

Bir gün Zack “Danger” Brown patates salatası için özlem duydu, bu yüzden malzemeler için gereken 10 doları yükseltmek için bir Kickstarter başlattı.

“Temelde sadece patates salatası yapıyorum,” diye açıkladı bağış toplama sayfasında. “Ne tür olduğuna henüz karar vermedim.” “Riskler ve zorluklar” bölümünde, “O kadar iyi olmayabilir. Bu benim ilk patates salatası. ”

Her nasılsa, Zack’in patates salatası viral hale geldi ve 55.000 dolardan fazla para toplamayı başardı.

Delilik mutlak.

Zack, ekstra parayı memleketinde PotatoStock adında bir parti vermek için kullandı. Tabii ki, etkinlikte çok sayıda patates salatası yaptı ve Ohio'da açlıkla savaşan hayır kurumlarına gelir bağışladı.

İyi oynadın, Zack.

İnternet, hashtag'in ne dediğini umursamıyor

# Johnny5

Susan Boyle’ın PR ajansı yeni albümünü kutlamak için bir parti düzenlemeye karar verdi. Yeterince basit, şöyle düşünebilirsiniz: Susan. Albüm. Parti.

Eğlence, PR ajansı tanıtım için masum bir Twitter hashtag'i hazırladığında başladı:

#Susanalbumparty

İşte o zaman internet fark etti.

Özetle: İnternet çok saçma

Ne yolculuk ama. 101 gönderi! En sevdiğim muhtemelen spam blogumun Google tarafından spam olarak işaretlenmesiydi. Ya da "Lou Reed VPN" için tamamen araştırılmamış olarak Google sıralamasında zirveye çıktığımda, Nisan aptalları da eğlenceliydi.

Gerçekte, ExpressVPN'e ilk geldiğimde, VPN'in tatilde iPlayer'ı nasıl izlediğimi düşündüm. Ama şimdi internete bir tane olmadan bağlanamazdım - bu delilik.

İnternet salak hikayeniz var mı? Listeden kaçırdığım herhangi bir kraker var mı? Onları duymak isterim, bu yüzden lütfen hikayelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

7 kez internet şanlı bir şekilde gülünçtü
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.