ABD hükümetinin kapanmasında gizliliğiniz bir darbe alıyor

ABD hükümetinin kapatılması gizlilik sorunlarına neden oluyor

Şimdi üçüncü haftasına gelindiğinde, ABD hükümetinin kapatılması resmen tarihin en uzun oldu. 800.000'den fazla federal çalışan ücret ödemeden çalışıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi etkileri birikmeye başlıyor.

Milli parklar, havaalanı güvenlik hatları ve popüler kültürel cazibe merkezleri üzerindeki etki kolayca gözlemlenebilse de, daha endişe verici etkilerin bir kısmını belirlemek biraz daha zordur.

Yeni başlayanlar için, hem Federal Ticaret Komisyonu (FTC) hem de Federal İletişim Komisyonu (FCC) web siteleri kapalıdır, bu da tüketicilerin zor durumda kaldığı anlamına gelir. Belki de daha korkutucu olan FTC, kimlik hırsızlığı web sitesini de kapattı - insanların sahtekarlık faaliyetlerini bildirdikleri site.

Siteyi açtığınızda aşağıdakileri içeren kesin bir bildirim alırsınız:

“Hükümetin kapatılması nedeniyle şu anda bu web sitesi hizmetini sunamıyoruz. Hükümet finanse edildiğinde normal operasyonlara devam edeceğiz. ”

Bunun anlamı, devlet tarafından finanse edilen tüm favori (veya çok da sevilmeyen) tesisler üzerindeki daha az düzenleme dışında, bu kapatma, gizliliğinizi yanlışlıkla riske atabilir.

Anlatacak kimse olmadığında ne olur??

Kimlik hırsızlığı, 100.000'den fazla yeni raporun sunulduğu 2017 yılında FTC'ye ikinci en büyük tüketici şikayeti oldu. Bu, 2016'ya göre% 3'lük bir artış oldu ve geçen yıl da artması bekleniyor.

“İnsanların sahtekarlık raporları sunmaları ve belgelemeleri için uygun bir yol olmadan, bilgisayar korsanlarının hiç olmadığı kadar özgürlüğü var.”

İnsanların sahtekarlık raporları sunmaları ve belgelemeleri için uygun bir yol olmadan, bilgisayar korsanları hiç olmadığı kadar özgürdür. Bu, bir suçu bildirmeye çalışan (veya daha eski bir raporu doğrulayan) insanların temelde yasal limboda olduğu anlamına gelir.

Ve sonra robocalls ve dolandırıcı satıcıların tehdidi var. FCC etkin olmadığından, insanlar sahtekarlık numaralarını bildiremez ve gösteremez, bu nedenle bu otomatik spam çağrıları çok yaygındır.

Zaten, insanlar kapanmayı dinleyen dinleyicileri kişisel bilgilerini iletmek için bir araç olarak kullanan çağrıları bildirdiler. Özellikle bir tanesi, son kapatmanın IRS'deki duruşlarını etkilediğini iddia ederek alıcıları bağlar. Daha sonra dinleyiciden kişisel bilgileri teslim ederek "doğrulamasını" isteme devam eder.

Ne yazık ki, hangi numaraların gerçek ve hangilerinin gerçek olmadığını kontrol etme ve doğrulama yeteneği olmadan, üçüncü taraf arama engelleyicilerin çoğu yazılımlarını güncelleyemez, bu da daha gereksiz aramalara ve daha fazla kızgın müşteriye yol açar.

Gizlilik, kapanışlar sırasında arka koltuk alır

Sorunlar Washington'dan da uzak. Arizona, Phoenix'teki insanlar, kişisel e-posta adresleri iletinin her alıcısı tarafından açıkça görülebilen yüzlerce kişiye toplu randevu iptali e-postaları gönderdikten sonra İç Güvenlik Departmanı'nı hatalı hale getirdi..

Birçok yerel göçmenlik bürosu da erken kapanmaya başladı. USCIS web sitesinde belirtildiği gibi, “Bu bilgiler hızlı bir şekilde değişebilir, bu nedenle lütfen randevunuzun yapıldığı gün bu sayfayı kontrol edin.” USCIS ofisi kapanışları gizliliğinizi doğrudan etkilemese de, kişisel verilere verilen az ilgi, başka dallara da taşıyın - zaten değilse.

ABD hükümeti dünyadaki en büyük casusluk gücüdür ve topladığı tüm potansiyel utanç verici verilerle, bilgisayar korsanlarının yollarını bulmaları için daha iyi bir zaman olamazdı..

Kapatma devam ederse ne olur?

Kapanmanın ne zaman sona ereceğini tahmin etmenin bir yolu olmasa da, gizlilik ve güvenlik cephelerinde ne bekleyebilirsiniz?.

Görmek zorunda olduğunuz bir eğilim, giderek daha fazla sayıda web sitesinin etkin olmayan hale getirilmesidir. Zaten, NASA ve Adalet Bakanlığı gibi devlet tarafından finanse edilen siteler inert hale geldi ve kapatma devam ederse, eski veya süresi dolmuş güvenlik sertifikaları nedeniyle daha fazla site otomatik olarak kapatılacak. Engadget'e göre 80'den fazla TLS sertifikasının süresi zaten dolmuş.

FCC ayrıca piyasaya sürülen yeni elektronik cihazları onaylamayı da durdurdu. Bunun derhal bir etkisi olmayabilir, ancak uzun vadeli yansımalar endişe verici olabilir. Bazı gadget'lar süper invaziv yerleşik casusluk teknolojisi ile birlikte gelirse, günler, haftalar ve hatta yıllarca kabul edilmeyebilir.

Bu tehlikelerin bazıları için, hala başvurunuz var. Veri veya kimlik hırsızlığı kurbanı olduğunuzu düşünüyorsanız bankanıza başvurun ve bu arşivlenmiş sayfadaki adımları izleyin. Geri kalanı için, öfkeli bir devlet görevlisi ile aynı teknede olabilirsiniz: Tek yapmanız gereken beklemek.

ABD hükümetinin kapanmasında gizliliğiniz bir darbe alıyor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.