Bankalar veya hükümetler Bitcoin’i gezegenin yüzünden nasıl silebilir?

Bitcoin'i değersiz hale getirmenin maliyeti nedir?Bankalar veya hükümetler Bitcoin'i gezegenin yüzünden nasıl silebilir?.

Lexie’nin Bitcoin e-kitabını ücretsiz indirin!

Destekçileri, Bitcoin'i kimsenin kontrol edemediği merkezi olmayan bir ağ olarak tanıttı. Gerçekten de, şu anda 70 milyar dolardan fazla değere sahip kripto para birimi denemesinin kapanması imkansız - hatta kullanıcıları bunu nasıl kapatacağını bilmiyor.

Bazı bariz şeyler elbette Bitcoin'i durdurabilir. Ancak genellikle daha fazla komplikasyon oluştururlar ve kendileri oldukça karmaşıktır.

Bir özet mi istiyorsunuz? Tl, Dr.

Bir kuruluş Bitcoin'i değersiz hale getirmek için ne yapabilirdi??

İnterneti kapat

İnternet nasıl kapatılır? Bunun özel kuruluşlar ve hükümetlerden gerektirecek yüksek miktarda işbirliği dışında, interneti nasıl kapatacağımızı bilmiyoruz. Ağ kısmen nükleer bir grevden sonra bile devam edecek şekilde tasarlandı ve tasarımla öldürme anahtarı yok. İnternetin kendisi de saldırılara karşı son derece dirençlidir ve bilgi, kapattığımız her bölümün etrafında dolanır..

İnternetin önemli kısımları kapatılmış veya hasar görmüş olsa bile, Bitcoin'in bant genişliği gereksinimleri (şu anda en az on dakikada 1 MB) radyo dalgaları veya telefon sistemi üzerinden yayın yapmak için yeterince küçük olabilir.

Bunun da ötesinde, herhangi bir kuruluş gerçekten interneti kapatmak ister mi? İnternetin kedi fotoğrafları göndermek gibi birçok kullanımı var. İnterneti kapatmanın getirdiği ekonomik zarar devasa olacak ve büyük olasılıkla hayatlara mal olacak.

Tüm düğümleri ve madencileri yok et

Bitcoin ağı, Bitcoin yazılımını dizüstü bilgisayarlarında, telefonlarında ve hatta Raspberry Pis'de çalıştıran kişilerden, gruplardan ve kuruluşlardan oluşur. Bu katılımcılardan bazıları, Bitcoin'e elektrik alışverişi yapmak için Bitcoin madencileri olarak adlandırılan özel bilgisayar çipleri de kullanıyor. Bir çeşit dijital piyangoda, ağa katılarak ağı daha güvenli hale getirenler biraz Bitcoin alabilir.

Bu Bitcoin madencileri ve düğüm operatörlerinden bazıları oldukça görünür olsa da, sistemlerini gönüllü olarak kapatmak istemeyeceklerdir. Bazı madencileri veya düğüm operatörlerini ele geçirmek veya imha etmek mümkün olabilir, ancak bu, madenciliği sadece gizlice çalışanlar için daha karlı hale getirecektir..

Yanıt olarak, Bitcoin madenciliği yeraltına gidecek ve düğümler VPN'lerin ve Tor Ağının arkasına gizlenecek. Bitcoin madenciliğinde kazanılacak para olduğu sürece insanlar katılım özgürlüğünü riske atacaklar. Örneğin, Bitcoin madenciliği, Bitcoin'in yasadışı olduğu Venezuela'da çekici olmaya devam ediyor.

Bitcoin'i yasadışı hale getirme

Bir devlet Bitcoin'i yasadışı yapsaydı, insanların Bitcoin madencileri satın almaları, Bitcoin'leri kağıt parayla değiştirmeleri veya bir mağazada ödeme olarak kabul etmeleri çok daha zor olurdu.

Ancak çevrimiçi ilaç pazarları dünyasında olduğu gibi (ki bir dereceye kadar, Bitcoin tarafından yönlendirilen), insanlar bazı kârlar için yasayı çiğnemeye çok istekli ve Bitcoin'in takma adı doğasını izlemeyi zorlaştıracak tüccarlar, sahipler ve kullanıcılar.

Mine boş Bitcoin blokları

Bitcoin'i durma noktasına getirmenin ve değersiz hale getirmenin tek garantili yolu, ağa kendiniz katılmak ve içeriden bozmaktır.

Bitcoin yazılımında belirtilen kurallara uyduğu sürece herkesin anonim olarak sisteme katılabilmesi Bitcoin'in anarşist doğasının bir parçasıdır. Örneğin, hiçbir kural blokların geçerli olması için işlemlerle doldurulması gerektiğini belirtmez, bu nedenle bir madenci teorik olarak sadece boş blokları çıkarabilir.

Tüm bloklar boş olsaydı, kimse Bitcoin Blockchain'de işlem yapamazdı ve para gönderme yeteneği olmadan değersiz olurdu.

Küresel Bitcoin bilgi işlem gücünün sadece% 10'u ile bir kuruluş Bitcoin ağını önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kötü operasyon genişledikçe, sonunda toplam hash gücünün% 50'sine ulaşacak ve BÜTÜN blokları boş tutmalarını sağlayacak..

Bitcoin düğümleri en uzun geçerli blok zincirini geçerli olarak kabul eder, bu nedenle bir grup toplam karma gücünün% 50'sinden fazlasına sahipse, sonunda bloklarını işlemlerle doldurmayı tercih eden diğer dürüst madencilerden daha uzun bir zincir oluşturabilirler..

Bitcoin'in kurucusu, sahte Satoshi Nakamoto şöyle açıklıyor:

“Dürüst zincir ile saldırgan zincir arasındaki yarış Binom Rastgele Yürüyüş olarak nitelendirilebilir. Başarı etkinliği, dürüst zincirin bir blok uzatılması, potansiyelinin +1 oranında artırılması ve başarısızlık olayı, saldırganın zincirinin bir blok uzatılması ve boşluğu -1 azalmasıdır. ”

Bankalar veya hükümetler Bitcoin'i gezegenin yüzünden nasıl silebilir?

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, Bitcoin'i nasıl yok edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Çok sayıda Bitcoin madencisi satın alın

Şu anda, Bitcoin ağının toplam sağlama gücü saniyede yaklaşık 5,7 Exahash'dır. Bu saniyede 5,7 x 10 ^ 18 Hashes. Antminer S9 gibi modern bir Bitcoin madencisinin en son modeli saniyede yaklaşık 14 Terrahash veya 14 x 10 ^ 12 üretir.

Bu şu anda tüm pazarda şu anda faaliyette olan yaklaşık 400.000 Antminer S9'a eşdeğer olduğu anlamına geliyor, ki bu da her biri 1099 ABD Doları'nda her birinin fiyatı yaklaşık 447 milyon ABD Doları'na mal olacak.

Toplam bilgi işlem gücünün% 50'sini elde etmek için, ağa dünyanın toplam bilgi işlem gücünün toplamını eklemeniz gerekir. Daha fazla madenci ağa katıldıkça, herkesin madenciliği zorlaşıyor. Bitcoin fiyatı yükselmezse, başkalarının benim için kârsız hale gelecektir ve toplam ağın% 50'sini almak için çok fazla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Madencileri çevrimiçi olarak sattıklarından daha ucuza da inşa edebilirsiniz, ancak marjlar çok büyük değildir..

Bir kuruluşun yatırım yapmayı beklemesi gerekir Saldırıyı başlatmak için 350-400 milyon dolar.

2. Adım: Tüm madencileri çalıştırın

Bir Antminer S9 1372 W tüketir, bu nedenle 400.000 Antminer 548.800 kW tüketir. Saatte 548.800 kWh (yılda 4.800 GWh). Perspektif olarak, dünyanın en büyük nükleer güç istasyonu olan Ontario, Kanada'daki Bruce Nükleer Güç İstasyonu, bir yılda yaklaşık 47.000 GWh üretiyor.

Bitcoin'in 550 MW güç tüketimi, San Francisco gibi bir şehrin yaklaşık 1 / 10'u kadardır. Bitcoin hala bir grubun açık pazardaki Bitcoin saldırısı için elektrik sağlayabilecek kadar küçük.

Saldırganın mevcut en ucuz güç kaynağını seçtiği varsayılırsa, kWh başına yaklaşık 0,04-0,06 ABD Doları'na mal olur, yani elektrik için ~ 22,000-33,000 ABD Doları veya kabaca Yıllık 192 milyon ABD doları—Sadece Bitcoin bloklarını boş tutmak.

Devam eden güç maliyetleri ne zaman duracak?

Diğer madenciler yavaş yavaş kayboldukça, günlük elektrik tüketimi yavaş yavaş azalabilir. Diğerlerinin ne kadar süre dayanmak istediği belirsizdir - belki bir ay yeterlidir, ancak bir yıl veya daha uzun sürebilir. Harcamaların daha da artması durumunda, saldırganın bir saldırıyı sürdürmek için daha fazla madenci alması ve elektriğe daha fazla harcama yapması gerekebilir.

Bir saldırgan, diğer madencilerin çabucak iflasa kaymasını umuyor. Madencilere para telafi etmek zor olurdu, çünkü sadece Bitcoin'i mayınlayabilirler (ve Bitcoin artık öldü) ve bu nedenle yeniden satış değerine sahip olmayacaklar.

Kim bir Bitcoin saldırısını finanse edebilir??

Bitcoin, tek bir günde dünya çapında 1 milyar dolara yakın işlemle 70 milyar dolarlık bir varlıktır. Bir organizasyon, bir saldırının ilk haftalarında kaçınılmaz olarak değerinin çoğunu kaybedeceği için, Bitcoin'i doğru anda kısaltarak bazı yatırımları telafi etmeye çalışabilir..

Büyük bankaların piyasa değeri yaklaşık 340 milyar dolar (JP Morgan Chase), 95 milyar dolar (Mitsubishi UFJ) veya 145 milyar dolar (HSBC). Aralarında, bir Bitcoin saldırısını finanse etmek için yeterli para toplayabilirler, ancak yarım milyarın yutması (hissedarlarına haklı çıkması) zor olacaktır..

Bununla birlikte, bir hükümet veya hükümet partisi Bitcoin'i devralmak isterse, vergi mükelleflerinden fon talep etmeleri nispeten kolay olacaktır. Ve gereken toplam miktar muhtemelen ABD savunma bütçesinin binde biri ile karşılaştırılabilir..

Bir Bitcoin saldırısı nasıl durdurulabilir?

Bitcoin topluluğunun bir saldırıyı durdurmak ve Bitcoin'i kurtarmak için yapabileceği birkaç şey var. İlk başta madencilerin, her saldırıda Bitcoin'lerine anlamsız işlemler ekleyerek saldırganın yanıt verebileceği işlemleri eklemelerini isteyebilirler..

Sonunda, Bitcoin geliştiricileri Bitcoin'in iş kanıtı algoritmasını değiştirecek ve saldırganları (ve herkesin) Bitcoin madencilerini değersiz hale getirecekti. Diğer madenciler hızla yerini alacaktı ve saldırının devam etmesi için daha fazla yatırım yapılması gerekecekti.

Tl, Dr.

Bitcoin'i işe yaramaz hale getirmenin en iyi yolu, boş bloklar çıkarmak ve herkesin transfer yapmasını imkansız hale getirmektir, bu da Bitcoinleri değersiz hale getirir.

Olurdu yeterli Bitcoin madencisi üretmek için yaklaşık 350-400 milyon ABD doları ve Bitcoin'i işe yaramaz hale getirmek için ayda yaklaşık 16 milyon. Saldırgan, piyasayı kısaltarak bunlardan bazılarını geri alabilir, ancak büyük bir banka için bile, bunun yükseltilmesi zor olacaktır.

Topluluk, bir saldırıyı işe yaramaz hale getirmek için kollarını birkaç hile yapacak ve bu da devam etmesini sağlamak için daha fazla yatırım gerektirecek.

Bankalar veya hükümetler Bitcoin'i gezegenin yüzünden nasıl silebilir?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.