Batman v Superman: Kim en iyi gizli kimliğe sahip?

Batman v Superman: Kim en iyi gizli kimliğe sahip?

Dünyanın en ikonik süper kahramanlarından ikisi kendi kimliklerini nasıl saklıyor??

Yüzeyde, ortak noktaları çok fazla görünmüyor – biri lateksle gizleyen bir insan milyarderi, diğeri kendini ucuz bir takım elbise ve gözlükle gizleyen yabancı bir tanrı – ama her biri saklanmak için çok zaman harcıyor onların gerçek kimlikleri.

Açıkçası gizlilik Batman ve Kal-El (Süpermen’in gerçek adı) için çok önemlidir ve gerçek kimliklerini gizli tutma konusunda çok başarılıdırlar..

Peki, DC’nin en önemli süper kahramanlarından herhangi bir ipucu alabilir miyiz? Ve gizliliğimizi kendileri gibi önemsiyorlar mı, yoksa sadece birkaç büyük ikiyüzlü mü??

Batman ve Süpermen’in Gizli Kimlikleri Açıktır

Kim oldukları körü körüne açık görünüyor. Kimliklerinin sır olmasının tek nedeni, yazarların bunu bu şekilde yapmış olmalarıdır, doğru?

Yoksa öyle mi…

Sürpriz sınav! Bu kim?

Carlos ince-milyarderBatman değil. Yoksa öyle mi?

Bu dünyanın dördüncü en zengin adamı Carlos Slim Helu. Onu tanıyor musun? Carlos gecelerini kötü adamları dövmek için siyah lateks giymiş olarak geçirirse, bunu biliyor musun??

Gezegende bir Bat uyanıklığı olan bir kasaba varmış gibi davranalım. Bunu Carlos’a nasıl bağlarsın? Carlos’un nerede yaşadığını biliyor musun? Batman’ı daha önce hiç duymadığı ve tanımadıkları bir yerde yaşayan biriyle nasıl eşitler??

Belki sonuçta o kadar açık değil, ha?

Şimdi Süpermen Yapalım:

Bu kim?

değil-supermanBu Süpermen mi?

Bu NYC’deki bir gazeteden gazeteci.

  Sweet 32 ​​doğum günü problemini kullanıyor ancak ExpressVPN partide olmayacak

Neden bir uzaylı tanrının kendini hafif huylu bir gazeteci olarak gizlediğini düşünüyor??

Pekala… Peki Batman ve Süpermen Gizli Kimliklerini Nasıl Uzaklaştırır??

Gerçek dünyada yedi milyar insan var. Birçoğu arasında saklanacak olan Batman ve Süpermen’in kimliklerini en yakın arkadaşları ve aileleri dışında herkesten gizli tutmaları çok kolay olurdu.

Ama hepimizin içinde yaşadığı başka bir dünya var, kendinizi gizli tutmanın çok daha zor olduğu dijital bir metropol. Bu dünya elbette İnternet. Devlet gözetimi, bilgisayar korsanları ve koltuk sleuths dünyası.

Batman ve Süpermen, internete koyduklarına karşı çok dikkatli olmak zorunda kalacaklardı, kimliklerini bu zavallı şanssız halkın yaptığı gibi yakalamışlarsa.

Batman İnterneti Kullanıyor mu?

Evet. Batman’ın Yarasa Bilgisayarı Var.

Ve evet, bu gerçek bir şey. Batman araştırmasını böyle yapar. Ne de olsa dünyanın en büyük dedektifi. Kara Şövalye, Batcomputer’ı yıllar boyunca her türlü şeye saldırmak için kullandı. Görünüşe göre Gotham gerçek dünya kadar uyanık bir saldırıya eğilimli.

Batcomputer tüm dosyaları ve kayıtları almak için internete bağlı olmalıdır. Ancak Batman bir aptal değil, bu yüzden IP adresini gizlemesi mantıklı. Olmasaydı, gerçek kimliği çok çabuk bulunurdu.

Batman da bilinen bir İnternet sohbeti kullanıcısıdır ve biraz trollemenin üstünde değildir. Detective Comics Cilt 1, kitap 845’te Batman, JonDoe297 kulplu amatör bir dedektif sohbet odasını trol etti. Bunu Riddler’ı yakalamak için yaptı.

Bir forum üyesi (ipuçlarını arayan bir polis dedektifi), Riddler’ın kendi gerçek kimliğini izleyebileceğinden ve arkasından gelmesinden endişe duyuyordu. Bu özel senaryo, Batman’le ilgili değildi – muhtemelen o Batman olduğu için. Her ne kadar özel olarak belirtilmemesine rağmen, Batman internette gezinirken kendini gizlemek için bir şeyler kullanıyor..

Tahminimiz bir BatVPN.

Kimin VPN’i olmadığını biliyor musun? Bilmececi. Böylece Batman, Riddler ve Kapow’u Arkham Asylum’a kadar izlemeyi başardı.

  CA sertifikası nedir ve nasıl çalışır?

Süpermen İnterneti Kullanıyor mu?

O bir muhabir. Tabii ki.

İyi bir nokta. Ve Süpermen’in Nemesis’i, Lex Luthor?

Bu çok uğursuz bir plan, interneti on bire kadar çıkardı ve dördüncü duvarı kırdı.

Superman evrenindeki Lex Luthor’un şirketi Lexcorp, çizgi roman sayfalarından sıçradı ve bir fan toplantısında ücretsiz halka açık Wi-FI sağlamak için gerçek dünyada ortaya çıktı..

Lex Luthor, Superman’ın bir numaralı kemer düşmanı ve Metropolis’in felaketi. Öyleyse neden ücretsiz Wi-FI vermek istiyor? Herkese açık Wi-FI’nın kötülük için kullanılabileceğini biliyor çünkü.

Daha da önemlisi, gerçek dünyadaki bir şirket, fanların kişisel bilgilerini ücretsiz bir Wi-Fi hizmeti ile gizlemek için bilinen bir kurgusal kemer kötü adamını kullandı. Ve ondan kaçtılar.

Bu kemer kötü artı bir. Lex Luthor gurur duyardı.

Batman Özel Verilerinizi Çalabilir mi?

Evet. O Batman.

The Dark Knight filminde Batman hacklenir herşey cep telefonlarını kullanıyor ve Joker’i bulmak için hepsini bir gözetim sistemi olarak kullanıyor..

Bu, herkesi gözetleme yeteneğine sahip bir kitlesel gözetim sistemiydi. Ve Batman bunu, “Kimse bu kadar güce sahip olmamalı” diyen Lucius Fox’un dehşetiyle kullandı..

Kabul ediyoruz, Lucious.

Batman, bir terörist olan Joker’i yakalamak için kitlesel gözetimin gerekli olduğunu savundu. Bunu son zamanlarda nerede duyduk? Oh evet. FBI, Apple’ın kendilerini hacklemesini sağlamaya çalışırken.

Çünkü o Batman, sadece bir kullanımdan sonra sistemi tamamen yok etti. Ama FBI olur mu? Muhtemelen değil.

Hepimiz, özgürlük için bazı özgürlüklerimizi feda ettiğimiz iddiasını duyduk, bu da bize bir oksimoron gibi görünüyor. Ancak bu iddia, ABD kolluk kuvvetlerinin her yıl 1,3 milyondan fazla özel cep telefonuna erişim talep etmesinin nedenidir. İşte bu yüzden Verizon, AT gibi şirketler&T, Apple ve Google kişisel bilgilerinizi hükümete dağıtacak.

  Okulunuz çevrimiçi etkinliğinizi izliyor; işte bu konuda neler yapabilirsiniz?

Ayrıca Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) için 1,5 milyar dolarlık bir gözetim merkezini haklı çıkarmak için kullanılan bir argüman. Her bir Amerikalının iletişimini kesmek için kullanılabilecek bir merkez.

Belki de saklanacak hiçbir şeyi olmayanlar, bu büyük gizlilik istilasına aldırmazlar. Ama yapmalılar. Batman yaptığında bile.

Lucius Fox’un dediği gibi, kimse bu kadar güce sahip olmamalıdır. Kitle korsanlığı gerçekten terörizmle savaşmanın en iyi yolu mu? Batman için bile işe yaramadığını unutmayalım. Oraya çok geç geldi ve Joker bombaları çoktan yerinde. Sıradan insanların durumu etkisiz hale getirmesi gerekiyordu – Batman değil, hükümet değil, gözetim bile değil. Sadece insanlar.

Süpermen Özel Verilerinizi Çalabilir mi?

Evet. Süpermen yabancı bir tanrıdır. Aklını okuyabilir. Üzgünüz, bir VPN bile size yardımcı olamaz.

Süpermen ve Batman’dan Daha Büyük Bir Güç Var

Bruce Wayne ve Kal-El kimliklerini güvende tutabilirler mi? Elbette yapabilirlerdi – eğer internet olmasaydı.

İnternet gözetimi baskıcıdır, Bruce Wayne eBay’den ilk kez siyah bir pelerin ve kaput siparişi vermişti. Ya da bir sohbet forumunda yanlış kelimeyi kullandığında ve NSA’nın dikkatini çektiğinde.

Süpermen gelince? Acımasız gözetim konusu olacaktı. Kesinlikle bir tehdit olarak kabul edilirdi. Onu nasıl izlediğimiz bilinmiyor, o yabancı bir tanrı, ama büyük olasılıkla onu kriptonit ile telekomünikasyon yapacağız.

Neyse ki, bu gerçek dünya. Bizi korumak için Batman’e ya da yabancı bir tanrıya ihtiyacımız yok. Özellikle koruma kavramları hükümetinki kadar müdahaleci ise. (Sana bakıyoruz, Batman).

Bizi siber suçlular, karışık hükümetler ve lateks içindeki çılgın milyarderlerden korumak için iyi bir VPN’e ihtiyacımız var*. İkisi de bizi kurtarmanın tek yolu bizi kurtarmanın tek yolu olduğuna karar vermiş gibi görünüyor..

Kanıtlamak gerekirse, ExpressVPN Batman’dan daha iyidir. Ve Süpermen de, muhtemelen.

Ne düşünüyorsun? ExpressVPN Superman ve Batman’ı kavga edebilir mi? Aşağıdaki yorumlar!

*Burada Superman’dan bilerek bahsetmedik. ExpressVPN sizi yabancı tanrılara karşı korumaz. (Veya Batman).

Öne Çıkan Resim: Bonifacius / Dollar Photo Club + Lava Lova / Dollar Photo Club
Kapow !: tang90246 / Dollar Fotoğraf Kulübü
Kötü kılık değiştirme: nito / Dollar Photo Club

Batman v Superman: Kim en iyi gizli kimliğe sahip?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.