Bir gözetim durumuyla savaşmanız gereken 5 moda eşyası

Bazı pikselli insanlar bir kalabalığın içinde

Önceki bir yazıda, gerçek dünyada nasıl gizli olunacağına baktık. Bugün, konuyu daha derinlemesine inceleyelim… ve bunu yaparken nasıl harika görüneceğim?!

Dışarıdayken kaçmak için en zor şey, özellikle yüz tanıma sistemlerine bağlanırsa CCTV kameralardır. Bazı ülkelerde, kitlesel yüz tanıma sistemleri zaten bir gerçeklik haline gelmişken, diğerleri hala teknolojik ve yasal engellerle mücadele ediyor.

Soğuk zamanlarda, boyunlarımıza bir fular sartabilir, kaputu yüzümüzün derinlerine çekebilir veya hatta yüzlerimizi gizlemek için kayak gözlüğü takabiliriz. Peki ya yaz?

Neyse ki, moda cevapları var:

1. anti-paparazzi eşarp

Anti-paparazzi eşarpları, herkesin karanlıkta iyi bir fotoğraf çekmesini imkansız hale getirir. Eşarpın parçaları, herhangi bir fotoğraf veya video kamerayı karıştıran yansıtıcı malzemelerden yapılmıştır ve çok da kötü görünmüyorlar!

Dahası, malzemeyi elbiseniz, şapkanız, tişörtünüz ve hatta kolyeniz dahil olmak üzere hemen hemen tüm kıyafetlere alabilirsiniz..

2. Yüz maskeleri

Yüz tanıma işleminden kaçınmak için bir yüz maskesi takmanın iyi bir fikir olup olmadığı, aksesuarın şehrinizde ne kadar kabul edilebilir olduğuna bağlıdır. Dünyanın birçok yerinde kirlilik insanların maske takmasını yaygınlaştırdı ve bu gizlilik için kesinlikle harika.

Bununla birlikte, maske takan tek kişi sizseniz, 'maskeli maske' sizsiniz ve daha da öne çıkıyorsunuz.

3. Geçici yüz resimleri

Yüz tanıma teknolojisini kolayca kandırabilirsiniz.

Sadece kafanıza alışılmadık işaretleyiciler veya geçici dövmeler uygulayın ve makinelere fark edilmeden kalacaksınız. Bu teknik oldukça basit, ama aynı zamanda bir açıklama yapıyor. Küçük protestonuza çok az kişi katılacak, yani öne çıkacaksınız ve insan gözlemcileri tarafından kolayca tanınacaksınız.

Ama bu çok şık görünmeyeceği anlamına gelmiyor!

4. her yerde daha desenler

Bilgisayarlar yüze benzeyen herhangi bir şey tarafından kolayca dikkati dağılabilir.

Bir insan yüzünün basit yapısını taklit eden desenler kullanarak bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yüz modellerinizi ceketinize veya gömleklerinize yazdırmak. Bununla birlikte, bu yöntemin tanıma algoritmalarını yeterince karıştırıp karıştırmayacağı, muhtemelen herhangi bir acımasız otoriteden gizlemek için kullanmadan önce test edilmelidir..

5. Anti-CCTV gözlük

Gece görüşüne yardımcı olmak için, CCTV kameralarda insan gözü için görünmez Ultraviyole ışık yayan LED ışıkları vardır. Anti-CCTV Reflectacles, bu ışığı fotoğraf makinesine geri yansıtarak kameraları kör eder. Aptal CCTV kameralar.

Eğitim en iyi savunmadır

Kendi başlarına konuşlandırıldıklarında, bu gizlilik hileleri kamusal alanlardaki konumlarınızı gizlemek için çok az şey yapacaktır. Kameraların arkasındaki insanlar ve cebinizdeki cep telefonu tarafından hala takip edilebilir, örneğin.

Ancak, arkadaşlarınıza ve çevrenizdeki kişilere gizlilik sorunlarını önemsediğinizi gösterecekler ve hatta bir veya iki kişiyi sorun hakkında daha fazla düşünecekler. Bu kötü bir şey olamaz.

Bir gözetim durumuyla savaşmanız gereken 5 moda eşyası
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.