Bitcoin ile her şeyi nasıl kaybedebilirsiniz?

Bitcoin nasıl kaybedilir

Kripto paraların değeri 100 milyar dolar aralığına fırladığında, nokta com balonundan bu yana en büyük “dijital altına” yakalanmak çok kolay. Ancak yarı beyni ve akıllı telefonu olan herkes tonlarca para kazanıyor gibi görünse de, kendimize kötü bir yatırımda her şeyi kaybetmenin kolay olduğunu hatırlatmanın zamanı gelmiş olabilir..

Kaçınılması gereken bazı şeyler:

Saldırıya uğrayabilir ve tüm Bitcoin’lerinizi kaybedebilirsiniz

Saldırıya uğramanın en yaygın yolu kimlik avı bağlantılarıdır. Twitter, Telegram veya Slack’da “hesabınızı acilen güncellemenizi” veya “ödül talep etmek” için Coinbase veya e-posta hesabınızı kullanarak giriş yapmanızı isteyen e-postalar veya özel mesajlar alabilirsiniz.

Bilgilerinizle donatılan saldırgan, hesaplarınızdaki şifreleri sıfırlamak için kullanabileceğiniz veya e-postanızı kullanabileceğiniz tüm popüler kripto para birimi borsalarına veya cüzdanlarına giriş yapmaya çalışacaktır..

Diğer hackleme biçimleri sosyal mühendisliğe benziyor, yanlış cüzdanınıza para göndermenize ya da “ihtiyacı olan bir arkadaşa” yardım etmenize neden oluyor.

Güvenliğinizi nasıl sağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Bilgisayarınızı güncel tutun
 • İndirdiğiniz yazılıma, özellikle Bitcoin cüzdanlarına dikkat edin
 • Kendinize bir şifre yöneticisi alın
 • Tüm hesaplarınızda iki faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştir
 • Sosyal mühendislik teknikleri hakkında bilgi edinin
 • Bitcoinlerinizi soğuk depoda güvenli bir şekilde saklayın

Yedek tohumunuzu unutursanız, tüm Bitcoin’lerinizi kaybedebilirsiniz

Şimdiye kadar Bitcoins’i kaybetmenin en yaygın yolu hacklemeden kaynaklanmıyor. Bunun yerine, insanların bir cüzdan kurmaları, bir miktar Bitcoin satın almaları veya ödeme olarak kabul etmeleri ve daha sonra telefonlarına erişememeleri, çalmaları veya çalınmaları ya da fabrikalarına sıfırlanmaları nedeniyle erişimini kaybetmeleri çok daha yaygındır. ayarlar.

Hem Android hem de iPhone’da kullanmaya değer her Bitcoin cüzdanı, 12 veya 13 kelimelik bir yedekleme ifadesiyle cüzdanınızı yedekleme seçeneği sunar. Bu yedekleme ifadesini henüz yazmadıysanız, şimdi yapın! Uygulamanıza gidin, ifadenize bakın ve bir kağıda yaz. Hiçbir yere kopyalayıp yapıştırmayın ve herhangi bir çevrimiçi hesaba veya bulut depolama hizmetine koymayın; bilgisayar korsanlığına karşı korumak için kağıda koyun.

Tüm Bitcoin’lerinizi takas edebilirsiniz

Kripto para piyasalarındaki tüm inişler ve çıkışlar ve keskin dalgalanmalarla, tüccarlar için altın madeni gibi görünebilirler. Ancak tıpkı altın madenlerinde olduğu gibi, sadece birkaç kişi onunla para kazanıyor ve bu birkaç kişi büyük olasılıkla para birimlerinin ticaretini yapmak yerine madencilik için araç satanlar..

  Batman v Superman: Kim en iyi gizli kimliğe sahip?

Piyasalar yükselirken, ticaret stratejileri ne olursa olsun hemen hemen herkesin para kazandığını düşünün. Ancak piyasayı yenmek zor ve aşağı inerken herkes para kaybediyor (borsalar hariç).

Geçerli bir strateji, Bitcoin’leri bir borsada alıp satmak ve daha sonra bunları Bitcoin borsasına erişimi olmayan kişilere sayaç üzerinden satmak olabilir. Bununla birlikte, bu önemli sahtekarlık riskleri taşır ve ticaret yaptığınız kişiler hakkında kişisel bilgi toplamak veya hatta döviz bozdurmak için kaydolmak gibi bir göreviniz olabileceğinden, ülkenizdeki yasaları dikkatlice incelemeniz gerekir..

Uzun vadede baskın strateji, piyasayı yenmek için değil satın almak ve tutmaktır. Bitcoin’de yasal yatırımcı koruması yoktur ve borsaların çoğu hisse senedi ve emtia piyasalarının uygulanmadığı yasal gri bir alanda bulunmaktadır. Fiyat manipülasyonu ve hile her yerde mevcuttur.

 • Bitcoinlerinizi yalnızca kontrol ettiğiniz bir cüzdanda tutun ve asla bir değişimde bulunmayın
 • Gerektiğinde satın alın ve satış yapın, ancak değişken ve riskli varlık ticareti konusunda önemli bir eğitiminiz olmadıkça piyasayı zamanlamaya çalışmayın.

Bir aldatmaca Bitcoin kaybedebilir

Genellikle, “çeşitlendirme” oldukça sağlam bir yatırım tavsiyesi gibi görünür. Tüm paranızı asla tek bir hisse senedine veya tek bir endüstriye koymayın.

Tasarruflarımızı etrafa yaymamız ve büyümesine izin vermemiz söyleniyor, bu da dizin fonlarına, izleyicilere yatırım yapabileceğiniz veya popüler endekslerin etrafına yayılabileceğiniz düzenlenmiş pazarlarda iyi çalışıyor. Düzenleyiciye (büyük ölçüde) sadece gerçek işlerde faaliyet gösteren, stoklama için denetlenen ve onaylanan şirketlerin hisse senedi listesine güvenebilirsiniz. Bir şeyin listelendiği yerlerde, hisse senedinin, tahvilin veya diğer güvenliğin itibarı için de bir ölçüt vardır.

Kripto dünyasında, herkes bir kripto para birimi oluşturabilir veya bir “İlk Para Teklifi” (ICO) başlatabilir ve birçok dolandırıcı bunu kendi yararına kullanıyor. Reklamcılık için çok para yatırıyorlar ve “bir sonraki büyük şeyi” inşa ettiklerini iddia ediyorlar ve yüksek getiri vaat ediyorlar.

 • Teknolojisi, ekonomisi, kurucu ekibi ve çevresindeki düzenleme de dahil olmak üzere satın aldığınız ürünü anladığınızdan emin olun.
 • Yatırım yaptığınız ürünü kullanın. Çalışıyor mu? Hata var mı? Senin için yararlı mı?
 • Büyük iddialara ve iade vaatlerine dikkat edin
 • Yatırım nihayetinde başarısız olursa ne olur? Tüm paranı kaybedecek misin? Mali olarak iyi olacak mısın? Tüm faturalarınızı ödeyebilecek misiniz??
 • Aklı başında kal, Bitcoin çözücü kal

  Kripto para birimleri hala yeni ve geliştirilme aşamasında. Yeni bir finans çağının vahşi batı dönemi, bu da büyük fırsat ve önemli risk anlamına geliyor. Dikkatli, paranoyak ve şüpheli kalmak normalden daha önemlidir.

  • Bitcoinlerinizi koruyun
  • Bilgisayarınızın güvenliğini sağlama
  • Serin bir kafa tutun
  • Sabırlı olun
  • Yatırımlarınızda muhafazakar olun
  • VPN şirketlerinden çok fazla yatırım tavsiyesi almayın
  Bitcoin ile her şeyi nasıl kaybedebilirsiniz?
  admin Author
  Sorry! The Author has not filled his profile.