Bu Noel Bitcoin hediye nasıl

Bitcoin hediye olarak nasıl verilir

Gecikmiş, son dakika Noel hediyesine mi ihtiyacınız var? ExpressVPN sizi koruyor!

Bitcoinler fiziksel formda mevcut değildir (bazıları hiç bulunmadığını söylüyor!). Pratik anlamda, sadece Blockchain adı verilen dağıtılmış bir defterdeki sayılardır.

Bununla birlikte, herkes onlardan bahsediyor. Finansal gazetelerden günlük haberlere kadar, Bitcoin kesinlikle çok fazla vızıltı yaratıyor. Herkesin çılgınlığı kaçırdığını nasıl hissettiğine dair kendi hikayesi vardır..

Öyleyse neden Bitcoin’i hediye olarak vermiyorsunuz? Bu kılavuz size.

1. Adım: Bitcoin cüzdanı oluşturun

Kişinizde zaten bir Bitcoin cüzdanı varsa ve adreslerini biliyorsanız, Bitcoin hediye etmek önemsizdir. Bitcoin’leri size verilen adrese göndermeniz yeterlidir. Bitti.

Ancak çoğu zaman arkadaşınızın veya ailenizin Bitcoin cüzdanı olmaz ve onlar için bir tane oluşturmanız gerekir.

Onlara uygun bir cüzdan arayın; bir Android telefonlarına sahipseniz, en iyi Android cüzdan listemizden seçim yapabilirsiniz. İOS kullanıyorlarsa, bunun için bir listemiz var. Bir PC kullanıyorlarsa veya platformlarını bilmiyorsanız, Electrum cüzdanını veya Copay’ı tercih edebilirsiniz..

Arkadaşınıza yeni cüzdan adını verin ve yedek tohumu oluşturun.

Bu tohum, tipik olarak 12 veya 13 kelimelik, büyük bir tebrik kartına yazılabilir ve hediye edilebilir!

Adım 2: Bitcoin’in nasıl çalıştığını ve Bitcoin hediyesini nasıl kullanacağınızı açıklayın

Bir başkası adına Bitcoin özel anahtarları üretmek asla iyi bir fikir değildir. Bu bir güvenlik riskidir ve insanların birbirlerinin bilgi güvenliğine güvenmelerini gerektirir, bu da gereksizdir ve paranızı çalmaya çalışan herkes için saldırı yüzeyini artırır.

Bunun yerine, hediyenizin faydalanıcısı sevdikleri ve güvendikleri bir platformda kendi cüzdanlarını oluşturmalı, Bitcoinlerinizi kullanmalı ve bunları kendi cüzdanlarına aktarmalıdır..

  Bilgisayarımda virüsten korumaya ihtiyacım var mı?

Bunu yapmak için, Bitcoin’leri kullanmak için aşağıdaki gibi bir şey gibi görünen adımları yazmanız gerekebilir:

  • Kullanmak istedikleri Bitcoin cüzdan uygulamasını indirin
  • Yeni bir cüzdan oluşturun ve yeni tohum ifadelerini yedekleyin
  • Hediyeyi oluşturmak için kullandığınız cüzdanı indirin
  • Üstün yetenekli cüzdanı yedekten geri yükle
  • Bitcoin’leri kendi seçtikleri bir uygulamada yeni oluşturulan cüzdana aktarın

Koşulları olan bir hediye verirseniz?

Kuşkusuz, birçok arkadaşınız ve aileniz Bitcoinlerin değersiz olduğunu, bir lale mani veya kısa bir süre çöktüğü için bir kabarcık olduğunu düşünebilir.

Genellikle, Bitcoins hediye olarak verildiğinde – özellikle küçük bir miktar olduğunda – yararlanıcı bunu unutur veya paraları güvensiz bir yerde tutar (e-posta gelen kutusu, dropbox veya çevrimiçi not tutma hizmeti gibi).

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı yükseldiğinde, cömert hediyenizi sadece kaybolmasını veya çalınmasını keşfetmek için hatırlayacaklar. Hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı muhtemelen hediyenizi yapmamayı istediğiniz stresli bir deneyime dönüştürecektir..

Bunun yerine, hediyeye ‘koşullar’ oluşturmak iyi bir fikirdir. Örneğin, yararlanıcıların Bitcoin’lerini kullanmak için sadece 2-12 ayları olduğunu belirtebilirsiniz, bundan sonra onları geri alırsınız. Ve kayıpları (bah humbug)!

Bitcoin’i hatırlamakla tehdit ediyorsanız, tuşların nasıl çalıştığını ve hediye ettiğiniz Bitcoin’leri nasıl ‘geri alabileceğinizi’ açıklamak çok önemlidir. Aksi takdirde, sansürsüz geri dönüşümsüz bir kripto para birimi hediye etmek ve geri alabilmek çok garip görünebilir.

Gerçek bir hediye almak için Bitcoin kullanın!

Bitcoin hakkında konuşmak, aynı zamanda gerçek bir şey hediye etmek istiyorsanız, Bitcoin ile bir şey satın almayı düşünün.

Ama yine de, elbette, Bitcoin ile satın aldığınızı rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız veya aileniz bunun hakkında konuşmak isterse, kesinlikle teknoloji ve risklerle doğrudan uğraşmak zorunda kalmadan size deneyimlerinizi soracaklardır..