Çalışma, her zaman okunan hizmet şartlarının% 20’sinden az olduğunu doğruladı

[ware_item id=33][/ware_item]

Hizmet şartları belgesini parçalayan bir parçalayıcı görülmektedir.


Şirketlerin hizmet şartlarına (ToS) ilişkin olarak gerçekten okumadan sık sık ‘Kabul ediyorum’u tıklarsanız, yalnız değilsiniz.

ExpressVPN tarafından yapılan yeni bir araştırma, tüketicilerin% 80'inden fazlasının web sitelerinde yeni hesaplar oluştururken her zaman ToS'yi okumadığını ortaya koyuyor.

Kısmen suçlama, çoğu yasal sayfadan oluşan karmaşık şartlar ve koşulların dili olabilir. Ancak şirketlerin iddia ettikleri gibi yapacaklarına dair genel bir güven eksikliği de var.

Birçok kişi, bir ToS'un şirkete uygunsa bir şapka düşmesiyle değişeceğine inanıyor. Kuşkusuz, önceden haber vermeksizin değiştirme hakkının birçok ToS'de standart bir uyarı olduğu doğrudur. ExpressVPN’in anketine göre:

  • Tüketicilerin% 35'inden azı markalarını ToS'lerini korumak için güveniyor.
  • Tüketicilerin% 42'den fazlası markaların kullanıcıya söylemeden genellikle ToS'yi değiştirdiğini düşünüyor.

Bugün imzaladığınız şeyin yarın değişebileceğini düşünüyorsanız, muhtemelen ToS'u okumanın bir anlamı olmadığını hissedeceksiniz. Bunun da ötesinde, kullanıcılar çok fazla seçeneğe sahip değilmiş gibi hissedebilirler: genellikle, şartları kabul etmiyorsanız, hizmeti alamazsınız.

VPN kullanıcıları gizlilik tehlikelerini gözetiyor

Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, anket, VPN kullanıcılarının VPN olmayan kullanıcılara kıyasla ToS okuma olasılıklarının iki katı olduğunu gösteriyor. Aynı hatlar boyunca, VPN kullanıcılarının genellikle güvenliklerinden ve gizliliklerinden daha fazla haberdar oldukları görülür..

  • VPN kullanıcılarının, akıllı ev cihazlarındaki mikrofonu ve kamerayı devre dışı bırakma olasılığı neredeyse iki kat fazladır (VPN kullanmayan kullanıcılara karşı).
  • Daha fazla VPN kullanıcısı Facebook’un cinsel yönelimlerini ve siyasi parti bağlantılarını tahmin etme yeteneğinin farkındadır (VPN kullanmayan kullanıcılara karşı).
  • VPN kullanıcılarının% 64'ü iPhone / iPad'lerinin güvenliğinden emindir, VPN kullanıcılarının% 49'u.
  • VPN kullanıcılarının% 63'ü Android telefonlarının veya tabletlerinin güvenliğinden emindir, VPN kullanıcılarının% 52'si.
  • VPN kullanıcılarının% 37'si yönlendiricilerinin güvenliğinden emindir, bununla birlikte VPN olmayan kullanıcıların güveninin% 21'i.

ExpressVPN başkan yardımcısı Harold Li, “Tüketicilerin çoğunluğu hala veri güvenliği konusunda düşük bilince sahip ve kişisel bilgilerini riske atan çevrimiçi davranışlarda bulunuyor” dedi. “İnterneti kullanan herkes, bağlantılarını güvence altına almak için VPN kullanma, önemli çevrimiçi hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanma ve sosyal medyadaki gizlilik ayarlarını kontrol etme gibi temel bilgileri de içeren gizlilik ve güvenliklerini korumak için önlemler almalıdır.”

Amerika VPN teknolojisini benimsiyor

ABD'de mahremiyetin geleceği umut vericidir. Çalışma, Amerikalıların% 30'unun şu anda bir VPN kullandıklarını (benzer bir 2018 çalışmasında% 20'den daha az) söylediğini ve yarısından fazlası bilgisayar korsanlarını engellemek için bir VPN kullandıklarını söyledi. VPN kullanıcılarının yarısı, genel Wi-Fi kullanırken koruma ve güven için kullandıklarını söylüyor. Bu arada,% 42'si sitelerin onları izlemesini önlemek için VPN kullanıyor (IP adresine göre).

Çalışma, her zaman okunan hizmet şartlarının% 20'sinden az olduğunu doğruladı
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.