#DeleteFacebook ve bu uygulamaları kullanın

Facebook simgesini sil

Yani #DeleteFacebook? Aferin. Facebook’un yaygın veri toplama çabaları çok uzun zamandır kontrolsüz hale geldi ve sosyal medya platformlarının sizi ne kadar bildiğine ışık tuttu.

Ancak uygulamalarına ve özelliklerine güveniyorsanız, Facebook'tan ayrılmak zor olabilir. Messenger olmadan arkadaşlarınız ve ailenizle nasıl iletişimde kalmalısınız? Veya herkesin doğum günlerini hatırlayın?

Neyse ki, daha güvenli, sponsorlu içerikle daha az tıkanmış ve Facebook'tan daha iyi alternatif uygulamalar ve özellikler var. İşte Facebook tasfiyenize başlamanız için birkaç uygulama.

Mesajlaşma ve Grup Sohbetleri için Sinyal Kullan

Signal, mesajlarınızı güvende tutmak için uçtan uca şifreleme kullanan basit, özel bir mesajlaşma uygulamasıdır. Basit bir şekilde tasarlanmış ve açık kaynaklı olan Signal, kişilerinizdeki herhangi bir kişiyi ücretsiz olarak mesajlamanızı ve aramanızı sağlar ve çoğu işletim sisteminde kullanılabilir. Belki de en önemlisi, Signal uygulaması reklam içermez ve sizi izlemez. dönem.

Edward Snowden'den bile bir onay mührü alıyor!

Ben her gün Signal kullanıyorum. #notesforFBI (Spoiler: zaten biliyorlar) https://t.co/KNy0xppsN0

- Edward Snowden (@Snowden) 2 Kasım 2015

Haberlerinizi Feedly'den alın

Facebook (ve bu konuda Twitter ve Google) tarafından önceden sıralanan haberler tarafından bombardımana uğramak yerine, Feedly uygulamasıyla okuduklarınızı kontrol edin. İlgilendiğiniz yayınlara abone olun ve istediğiniz gibi sıralayın.

Facebook, Google veya Twitter'da algoritmaların okumayı dikte etmesini istemiyor musunuz? İstediğiniz neredeyse her içeriğe abone olabileceğiniz ve gördüklerinize karar verebilecek bazı derebeyi olmayan bir RSS okuyucu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Feedly'i okumamın büyük çoğunluğu için kullanıyorum.

- (((Yair Rosenberg))) (@Yair_Rosenberg) 22 Mart 2018

Facebook etkinliklerinin yerini alacak Eventbrite

Yaklaşan etkinlikleri kontrol etmek veya kendi etkinliklerinizi düzenlemek için Facebook’un Etkinlikler sayfasına benzer şekilde çalışan Eventbrite'a göz atın. Bölgenizdeki (veya dünyanın her yerindeki) etkinliklere göz atın veya hiçbir şey olmuyorsa kendinizinkini yapın.

Letgo çevrimiçi şeyler Alış / Satış için harika

Eşyalarınızı çevrimiçi olarak satın almak ve satmak için (Craigslist olan mayın tarlasına başvurmak zorunda kalmadan) yeni bir platform bulmak istiyorsanız, Letgo, Facebook’un Marketplace'ine mükemmel bir alternatiftir. İOS ve Android cihazınızda kullanılabilir, öğenizi listeleyebilir, yerel alıcılarla pazarlık yapabilir ve ödemenizi tahsil etmek için onlarla tanışabilirsiniz.

Doğum Günü Hatırlatıcıları için iyi bir eski moda Takvim deneyin

Dürüst olalım; Facebook'ta 'arkadaş olduğunuz' insanların doğum günlerinin yarısını daha az umursamazsınız. Yığılmayı temizleyin ve yalnızca önem verdiğiniz arkadaşlarınızın ve ailenizin adlarını ve doğum günlerini takviminize veya takvim uygulamanıza kaydedin.

İleriye dönük bilgi: Çevrimiçi dezenformasyon kullanmaktan korkmayın

Facebook, Twitter, Google ve diğer birçok sosyal medya platformu sizi tanımlamak ve hedeflemek için kullanılabilecek kişisel bilgiler ister - bazen reklamlar için, bazen de daha uğursuz bir şey için. Yukarıda belirtilenler gibi uygulamaları kullanmak için kaydolurken farklı bir e-posta kullanın ve hesaba farklı bir ad ekleyin.

Privacy International kurucusu Simon Davies'in ExpressVPN'e bu ayın başlarında söylediği gibi:

Temel düzeyde, dezenformasyon kullanın. Asla bir şey vermeyin. Sosyal ağlarda bile gerçek doğum tarihinizi, konumunuzu veya gerçek adınızı vermeyin.

Unutmayın, kullandığınız ürün ücretsizse, o zaman ürün sizsiniz! Dezenfeksiyonla daha zor hale getirin ve onunla eğlenin!

#DeleteFacebook ve bu uygulamaları kullanın
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.