Distopik veriler: Arama geçmişim bana işime nasıl mal oldu?

ISS'm bana işime nasıl mal oldu?

Aşağıda, internet gizliliğinin kötüye kullanılmasının tehlikelerine bakan hayali bir dizinin parçası yer almaktadır. ExpressVPN, İSS'lerin özel verilerinizi rutin olarak en yüksek teklif verene sattığı karanlık ama çok gerçekçi bir geleceğe giriyor.

14 Ocak 2019: Görüşme günü.

Gergindim; Yıllardır iş görüşmem yoktu. “Umarım biçim çok fazla değişmemiştir,” diye düşündüm koridordan inerken.

“Beş yıl içinde kendini nerede görüyorsun.”
"AP Kimya'yı burada öğretiyorum, efendim."
"Gemiye hoş geldin oğlum!"

Evet, büyük olasılıkla böyle bir şey olurdu, diye düşündüm müdürün ofisinde oturum açtığım gibi. Roanoke Collegiate Academy tipik iyi donanımlı, muhafazakar hazırlık okulunuzdur. Muhtemelen hala insanlara “oğul” diyorlar.

Tam olarak benim tarzım değil, ama bu maaş çekine ihtiyacım vardı. Neredeyse 11 aydır hiç öğretmen olmadan iş öğretmek için avlanıyordum ve çaresiz olmaya başladım.

Bekleme odasında otururken, bu röportajdan önce temizlediğim tüm sosyal medyayı zihinsel olarak geçtim. Facebook? Gıcırtılı temiz. Instagram? Lekesiz. Twitter? Çok tertemiz kendimi zar zor tanıyabiliyordum.

“James! İçeri gel. Tanıştığımıza memnun oldum! ”Profesör Finch kapıda durdu, el uzatıldı.

“Seninle tanıştığıma memnun oldum,” dedim güvenle elini daha az güvenle sallarken. Neden benimle daha önce başka bir şekilde tanışmış gibi “şahsen” kelimelerine komik bir vurgu yaptı?

"Lütfen oturun.".

“Tahmin edebileceğiniz gibi, burada öğretim kadrosu için çok sayıda başvuru sahibiyiz,” dedi Profesör Finch karşımda otururken. “Genellikle sistemimiz tarafından işaretlenen adaylarla buluşmak için uğraşmıyoruz, ancak CV'niz bizzat birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak istediğimiz kadar etkileyici.”

“İşaretlendi mi?” Hala gülümsüyormuşum gibi görüneceğini umarak sert yuttum.

"Evet. Tamam, ben doğru anlayacağım. ”Profesör Finch masasında kendisine doğru bir kağıt açtı. “Online başvuru formunuzda, son üç yıldır eğlence amaçlı uyuşturucu kullanmadığınızı belirttiniz.”

Ah, İsa.

"Bu doğru."

"Durumun böyle olduğundan emin olmak istiyoruz," dedi Finch, gözler sanki gerçeği arıyormuş gibi. “Burada çok sayıda etkileyici genç zihin var.”

Tanrım, kimya laboratuvarına Walter White'a gideceğimi düşünüyorlar mı?

“Başvuruma güvensizlik için bir neden var mı efendim?” Ben dehşet göstermek için bir “Efendim” ekledim. Yoksa öfkeli mi gelmeliyim? Bu beni daha inandırıcı yapar mı yoksa bu işi zaten kaybetmiş olsaydım?

Finch neredeyse gülümsedi. “Yıllar boyunca çoğu adayın sadece duymak istediğimizi söylediğini gördük. Bu nedenle, yolda hoş olmayan bir durumdan kaçınmak için, bize her adayın daha… tam bir resmini vermek için internet servis sağlayıcılarından veri almaya başladık. ”

Dondum. Web tarama geçmişim. Son zamanlarda uyuşturucuyla ilgili bir şey aradım mı? Eğer öyleyse, gizli mod kullandığımdan eminim. Her zaman yaparım. Gizli modu kullanırsam geçmişimi göremezler, değil mi? SAĞ?

Finch iç karışıklığımı hissediyor gibiydi. “James, esrara anormal bir ilgi duyduğuna inanmak için nedenimiz var.”

Tıbbi esrar. Kahretsin. Geçen hafta sonu kanser hastaları için yabancı ot tedavileri konusunda oldukça kapsamlı araştırmalar yaptım. CNN'de okumaya başladım ve internet tavşan deliğinden aşağı indim.

“Ah, o!” Alnımı etki için vurdum. “Kemoterapiden geçen bir amcam var ve iştahı için iyi olacağını düşündü, ancak bilgisayarlarda çok iyi değil, bu yüzden onu onun için araştırdım. Kendim uyuşturucu ile ilgilenmiyorum. ”

Finch masasındaki kağıtlardan birini çevirmeden önce on saniye kadar hissettiği şey için sessizdi.

“Verilerimize göre, 12 Ocak günü 16:13, esrar kimyasalları.”

Bok. “Şey, dediğim gibi, amcam bilmek istiyordu…”

“Sonra aradın, THC nasıl sentezlenir.”

“Efendim, hiç ilaç yapmayı düşünmedim, sadece merak ettim…”

“Bildiğinizden eminim ki, Virginia Eyaleti'nde tıbbi esrar yasadışı ...”

Artık öfkemi tutamadım. “Profesör Finch, uyuşturucular hakkında bilgi edinmek beni suçlu yapmıyor!” Demek istediğim, Tanrı aşkına, ne tür bir fen bilgisi öğretmeni kimyasalları, hatta yasadışı olanları bile merak etmiyor?

“Hayır, James, seni suçlu yapmıyor,” Finch aşağıya baktı, sonra yüzünü buruşturdu.

“Ne yazık ki, bu okulda öğretmen olmanız da uygun değil. Yalan söylemiyor da. ”

Finch kapıyı açmak için ayağa kalktı. Bir an oturdum, suskun, sonunda binada yürümeden önce bittiğini fark ettim. Ayağa kalktım ve uzaklaştım, sersemlettim.

"İş aramada iyi şanslar," dedi Finch arkamdaki kapıyı kapatırken.

Gizli mod, web tarama geçmişinizi İSS'nizden Gizlemez. ExpressVPN bunu yapar. Kendinizi bu kadar uzak olmayan distopyalara karşı korumak için kullanın.

Distopik veriler: Arama geçmişim bana işime nasıl mal oldu?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.