EFF’in HTTPS Everywhere ve ExpressVPN ile daha güvenli göz atın

EFF’in HTTPS Everywhere ve ExpressVPN ile daha güvenli göz atın

İnternet trafiğinizi şifrelemek, çevrimiçi etkinliğinizi izlemeye veya kurcalamaya karşı koruduğu için gizliliğiniz ve güvenliğiniz için çok önemlidir. Sektör lideri VPN şifrelememiz, ExpressVPN’in verilerinizi ve iletişiminizi korumasının temel yollarından biridir. Bugün size ekstra bir koruma katmanı sunuyoruz: Artık HTTPS Everywhere özelliğine sahip ExpressVPN Chrome uzantısı.

Varsayılan olarak etkin olan HTTPS Everywhere, otomatik olarak binlerce büyük web sitesinin daha güvenli HTTPS sürümüne yönlendirilmenizi, bu sitelerle olan bağlantınızı şifrelemenizi ve standart HTTP’den önemli ölçüde daha fazla güvenlik sağlamanızı sağlar. Dahası, VPN’ye bağlı olsanız da olmasanız da çalışır.

[Zaten ExpressVPN kullanıyor musunuz? Chrome uzantısını buradan edinin.]

Her Yerde HTTPS: Daha fazla gizlilik ve güvenlik

EFF’in HTTPS Everywhere ve ExpressVPN ile daha güvenli göz atın

HTTPS Everywhere, dijital gizliliği ve özgür konuşmayı savunan, kâr amacı gütmeyen lider bir kuruluş olan Electronic Frontier Foundation (EFF) tarafından geliştirilmiştir. ExpressVPN uzun zamandır EFF’nin sadık bir destekçisi olmuştur ve HTTPS Everywhere projesinin güvenlik ve gizlilik avantajlarını ExpressVPN Chrome uzantısının kullanıcılarına getirmekten gurur duyuyoruz.

Yeni seçenek, uzantının ayarlar menüsünde açılabilir veya kapatılabilir. Özellik her etkinleştirildiğinde, tarayıcınız, HTTPS Everywhere kural kümelerinin kapsadığı ziyaret ettiğiniz herhangi bir sitenin güvenli HTTPS sürümüne otomatik olarak bağlanır.

HTTPS, sizinle ziyaret ettiğiniz site arasındaki trafiğin şifrelenmiş olduğundan ve sitenin gerçekten bağlanmak istediğiniz trafik olduğundan emin olmanızı sağlar. Chrome, web sitesinin adresinin solunda yeşil bir asma kilit simgesi ve “Güvenli” etiketi görüntüleyeceğinden HTTPS aracılığıyla bağlı olduğunuzu söyleyebileceksiniz.

Ne yazık ki, HTTPS’yi destekleyen birçok site hala varsayılan olarak HTTP’dir ve HTTPS etkin sitelere bağlantılar genellikle bunun yerine daha az güvenli HTTP sürümüne yönlendirir. Ayrıca, bir HTTP sitesi sizi HTTPS sürümüne yönlendirdiğinde ve yeşil asma kilit gösterilse bile, ortadaki adam saldırısına karşı savunmasız olabilirsiniz. ExpressVPN Chrome uzantısındaki HTTPS Everywhere özelliği, mümkün olduğunda her zaman doğrudan HTTPS sürümüne bağlı olduğunuzdan emin olarak bu sorunları giderir.

ExpressVPN ve HTTPS Everywhere: Birlikte daha iyi

HTTPS kullanmaya ek olarak bir VPN’e bağlanmak, trafiğinizi güvenli bir tünel üzerinden kanalize ederek gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırır. Bu, bir site HTTPS’yi tam olarak desteklemese bile çevrimiçi etkinliğinizin şifreleme ile korunmasını garanti etmeye yardımcı olur. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının veya internet servis sağlayıcılarının hangi siteleri ziyaret ettiğinizi görmesini engeller, hangi HTTPS tek başına gizlemez.

  FaceApp’ın popülaritesi gizlilikle ilgili endişelere yol açıyor, ancak ne zaman öğreneceğiz?
EFF’in HTTPS Everywhere ve ExpressVPN ile daha güvenli göz atın
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.