Ekstra güvenlik için en iyi şifrelenmiş 4 e-posta sağlayıcısı

şifreli e-posta hizmetleri

Gmail dünyanın en popüler e-posta hizmeti olabilir, ancak bu en güvenli olduğu anlamına gelmez. Aslında Google, reklamlarını daha iyi sunmak için kullanıcıların mesajlarını düzenli olarak okumayı kabul etti. Uygulamanın o zamandan beri durduğu söylense de, Google’ın sözde güvenli mesajlarınızı ilk etapta okuyabilmesi endişeye neden olmak için yeterlidir.

Neyse ki, bugün büyük üçün yanında başka e-posta seçenekleri de var.

Şifreleme, e-posta açısından ne anlama geliyor??

Şifreli e-postalar hakkında konuşurken, her hizmetin eşit yaratılmadığını hatırlamak önemlidir: Bazı sağlayıcılar e-postaları kolayca erişilemeyecek şekilde depolarken, diğerleri parçalarınızı silen kendi kendini yok eden mesajlar sunar.

Ancak, e-postanızın içeriğini gizlemenin en güvenli yolu, oldukça iyi bir gizlilik için onları PGP ile şifrelemektir. Bazı e-posta sağlayıcıları da bunu kolaylaştırır, ancak PGP anahtarınızı bir web sitesinde bırakmayla ilgili güvenlik endişeleri vardır.

Yine de, bir alıcıdan diğerine mesaj gönderirken, meta veriler her zaman geride kalır ve bir alıcı şifrelenmemiş bir mesajlaşma hizmeti kullanıyorsa, sahip olduğunuzu düşündüğünüz gizlilik korumalarını ortadan kaldırır..

E-posta sağlayıcınızın nasıl çalıştığını ve mesajlaşma servislerinin nasıl işlediğini bilmek önemlidir.

Güvenli e-posta sağlayıcıları için ExpressVPN’in seçtikleri

Daha sağlam ve güvenli bir e-posta sağlayıcısı için pazardaysanız ExpressVPN’in en iyi seçimlerine göz atın. Ve her bir hizmetin ücretsiz bir versiyona sahip olmasıyla, hangisinin sizin için uygun olduğuna karar vermeden önce hepsini deneyebilirsiniz.

1. ProtonMail

2013 yılında geliştirilen ProtonMail, kullanıcılara meşru şifreli ve anonim mesajlaşma hizmeti sunan uzun ve saygın bir geçmişe sahiptir.

Merkezi İsviçre’de bulunan ProtonMail, bugün tartışmasız en güvenilir e-posta sağlayıcısıdır. Genellikle hassas dokümanları teslim etmek zorunda kalan Gmail ve Outlook gibi ABD tabanlı e-posta hizmetlerinin aksine, ProtonMail’in bu tür bir yükümlülüğü yoktur ve bu nedenle potansiyel olarak hassas dokümanları çevrimiçi göndermek konusunda endişelenebilecek insanlar için daha akıllıca bir seçimdir.

  Facebook’un kripto para biriminde hükümetler kapışıyor

Güvenli bir mesajlaşma servisi olarak,.

Özellikleri:

 • % 100 açık kaynak
 • Uçtan uca şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve kendini yok eden mesajlar sunar
 • Android ve iOS için özel mobil uygulamalar
 • 25 MB’a kadar dosya boyutlarına ve 500 MB’a kadar ücretsiz posta depolamasına izin verir
 • Farklı fiyatlandırma seçenekleri, ancak ücretsiz sürüm çoğu için yeterli olabilir

Sonuç olarak:

Gizliliğinize önem veriyorsanız (ve bunu yaptığınızı varsayarsak – sonuçta bu makaleyi okuyorsunuz), ProtonMail altın standart şifreli e-posta platformudur. Kendini yok eden mesajlar oluşturabilme özelliğiyle ProtonMail üyeleri, kullandıkları e-posta hizmetlerinden bağımsız olarak herhangi bir alıcıya şifreli mesaj gönderebilir.

Kullanımı kolay bir arayüz, sağlam şifreleme protokolleri ve özel mobil uygulamalar ile kesinlikle ürünün kremasıdır.

* ProtonMail hakkında daha fazla bilgi edinin.

2. Karşı Posta

4.000’den fazla PGP şifreleme anahtarı türüyle CounterMail, dikkate alınması gereken bir güçtür. Hizmetin merkezi İsveç’te bulunuyor ve gizlilik korumaları konusunda bir adım atıyor.

CounterMail ayrıca uçtan uca şifreleme kullanır ve kendi güvenli USB anahtar seçeneğini sunan tek bilinen e-posta sağlayıcılarından biridir, bu da hareket halindeyken sürekli olarak güvenli mesajlar gönderenler için mükemmel bir seçimdir.

Özellikleri:

 • Tamamen anonim e-posta hizmeti
 • Merkezi İsveç’te
 • Mesajlarınızı korumak için 4.096 farklı şifreleme anahtarıyla OpenPGP kullanır
 • Linux, Mac, Android ve iOS desteğini içerir
 • Abonelik planları ayda 6,33 dolardan başlayan bir haftalık ücretsiz deneme

Sonuç olarak:

Şifreleme protokollerinin gerçek bir güç merkezi olan CounterMail, kullanıcı gizliliğine odaklanan mükemmel bir hizmettir. Sitenin kendisi Windows 95 dışında bir şey gibi görünebilir, ancak üst sınıf bir hizmettir.

CounterMail bir haftalık ücretsiz deneme sunarken, abonelik planları ayda yaklaşık 6 $ ‘dan başlıyor ve bu da onu bu listedeki en pahalı e-posta seçeneği yapıyor.

  Cryptojacking: Nedir ve buna karşı nasıl koruma yaparım?

* CounterMail hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. Posta Çiti

Snowden vahiylerinin ardından başlatılan Mailfence, kullanıcı gizliliğine odaklanan şifreli mesajlar sunan başka bir e-posta hizmetidir. OpenPGP kullanarak, bu hizmet yalnızca gönderenin ve alıcının mesajları okuyabilmesini sağlar.

Diğer şifreli e-posta sağlayıcılarının aksine, dijital imzalar, yerleşik takvimler ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi başka özellikle birlikte gelir.

Özellikleri:

 • Merkezi Belçika’da
 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanır ve spam’ı otomatik olarak algılar ve engeller
 • Son derece özelleştirilebilir e-posta ayarları içerir
 • Kullanıcıların bilgilerini Outlook ve Gmail’den içe aktarmasına olanak tanır
 • 500 MB ücretsiz depolama alanı ile 10 MB ek sınırı

Mailfence

Sonuç olarak:

Mailfence, yıllık gelirinin% 15’ini Electronic Frontier Foundation’a bağışlayan inanılmaz derecede güçlü ve çok yönlü bir e-posta platformudur. Bununla birlikte, ücretsiz sürüm genellikle çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli depolama alanı ve seçenek sunar.

Maalesef Malifence, bu makalenin yayın tarihi itibariyle özel mobil uygulamalar sunmuyor ve bu da listedeki diğer hizmetlerden önemli ölçüde daha az pratik olmasını sağlıyor. Ayrıca kullanıcıların yalnızca Mailfence veya OpenPGP kullanan kişilere şifreli mesajlar göndermesine izin verir, bu da bazı kullanıcılar için biraz daha az ulaşılabilir olmasını sağlar.

* Mailfence hakkında daha fazla bilgi edinin.

4. Tutanota

Bir başka harika açık kaynaklı e-posta hizmeti olan Tutanota, yazışmalarınızı güvende tutmak için uçtan uca şifreleme kullanıyor.

Diğer mesajlaşma servislerinden farklı olarak, alıcının hangi e-posta servisini kullansın, tüm gelen ve giden mesajları otomatik olarak şifreler – bilinen ağınızın dışında birini yazıyorsanız harika bir özellik. Bununla birlikte, şirketin merkezi Almanya’dadır ve birkaç kırmızı bayrak kaldırabilir veya etmeyebilir.

Özellikleri:

 • Tamamen açık kaynak kodludur ve tüm iletilerde uçtan uca şifreleme kullanır
 • İOS ve Android için özel uygulamalar sunar
 • Tutanota olmayan kullanıcılara şifreli mesajları okumak için güvenli bir bağlantı sağlar
 • 1 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sağlar; sınırsız depolama alanı ücreti aylık 1 euro
  E-imza nedir ve nasıl çalışır?

Tutanota

Sonuç olarak:

İki milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Tutanota, adanmış bir takipçiye sahip popüler bir hizmettir. Bununla birlikte, hizmet şu anda otomatik olarak birkaç mandal’ı düşüren PGP şifrelemesini desteklemiyor.

Özel uygulamalara ve Tutanota ağı dışındaki alıcılara güvenli mesaj gönderme yeteneğine sahip ücretsiz güvenli mesajlaşma hizmeti olarak, layık bir yarışmacı.

* Tutanota hakkında daha fazla bilgi edinin.

VPN’inizi unutma!

Bu listenin aramanızı daraltmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Her e-posta seçeneği kendi artıları ve eksileriyle birlikte gelirken, VPN’inizi her zaman açık tutarak gizlilik ante’yi her zaman yükseltebilirsiniz..

Yukarıda listelenen e-posta sağlayıcılarından herhangi birini kullanıyorsanız (veya kullandıysanız), aşağıda kendi görüşlerinizi içeren bir yorum bırakın.

Ekstra güvenlik için en iyi şifrelenmiş 4 e-posta sağlayıcısı
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.