ExpressVPN, iOS için en iyi 3 Bitcoin cüzdanını inceliyor

en Bitcoin-cüzdan-ios

* Android için en iyi Bitcoin Cüzdanlarını mı arıyorsunuz? Buraya Tıkla.*

2014 kadar yakın bir zamanda, iOS için sadece bir Bitcoin cüzdanı vardı - ancak yasaklandı.

Bitcoin kullanıcıları, en popüler cüzdan yasaklanmadan 120.000 kez indirilmesine rağmen, Bitcoin'leri iPhone'larıyla güvenli ve yasal bir şekilde tutamaz ve harcayamazdı.

Yasağı protesto etmek için 6.000'den fazla kişi change.org'da bir dilekçe imzalarken, diğerleri iPhone'larını yok etmeye söz verdi, reddit'teki bir kullanıcı iPhone'larını parçalayan bir video yayınlayan herkese ücretsiz bir Google Nexus bile vaat etti.

Dikkat çekici bir şekilde, Reddit postası 2500'den fazla oy aldı, ancak daha sonra bilinmeyen nedenlerden dolayı r / all'tan kaldırıldı..

İOS Kullanıcıları İçin Şimdi Bol miktarda Bitcoin Cüzdan Seçimi Var

Bugün, ExpressVPN Apple AppStore'da 30'dan fazla Bitcoin cüzdanı buldu, sadece bir 'Bitcoin Cüzdanı' araması yaparak hızlıca bakarak. bazıları diğerlerinden daha merkezidir, bu da onları DDoS saldırılarına karşı savunmasız hale getirir. Paranız bir DDoS tarafından risk altına alınmasa da, saldırı süresi boyunca hesabınızdan potansiyel olarak kapatılabilir, bu da inanılmaz derecede sinir bozucu.

Bitcoin'inizi korumak çok önemlidir ve bir cüzdanın anahtarlarınızın şifrelemesini nasıl ele aldığı önemlidir. Bazı cüzdanlar şifrelenmiş anahtarlarınızı bir sunucuda barındırırken, diğerleri bunları telefonunuzda saklar. Telefonunuzda paranızın anahtarını tutmak ve cihazınızdan asla ayrılmalarına izin vermemek çok daha güvenlidir, ancak bu, telefonunuzun kaybolması veya hasar görmesi durumunda gerekli bir yedekleme prosedürünü gerektirir.

Bunlar ExpressVPN’in iOS için favori Bitcoin cüzdanları.

Breadwallet - Açık Kaynak ve Büyük Kullanıcı Arayüzü

Breadwallet’in ana avantajı, bağımsız bir Basitleştirilmiş Ödeme Doğrulama (SPV) cüzdanı olmaktır. Bu, Breadwallet sunucusu olmadığı anlamına gelir, sadece uygulama. Uygulama, bakiyelerinizi almak ve işlemlerinizi yayınlamak için doğrudan Bitcoin ağına bağlanır.

Breadwallet'in tıpkı Bitcoin ağı gibi% 100 çalışma süresine sahip olması garantilidir.

Anahtarlar yalnızca cep telefonunda saklanır, bu nedenle düzgün bir şekilde yedeklendiklerinden emin olmanız gerekir. Ancak iPhone'unuzu rootlamadığınız ve yeterince iyi bir şifre ile güvenli olduğu sürece (ExpressVPN altı basamak önerir), hackleme riski çok düşüktür.

Yine de, güvenli yedekleri korumak zor olabilir. Breadwallet size 13 İngilizce kelimeden oluşan bir yedek cümle verir ve bu kelimelere erişimi olan herkes Bitcoin'lerinizi tutabilir, bu yüzden bunları dikkatli bir şekilde saklamanız gerekir. Hiçbir koşulda bu kelimelerin ekran görüntüsünü yapmamalı veya çok iyi şifrelenmemişse herhangi bir elektronik belgeye kopyalamamalısınız. Parola yöneticiniz iyi bir yer olabilir, ancak aksi takdirde, bunları elle yazmak (asla yazdırmamak) ve örneğin güvenli bir yerde, örneğin bir kasada veya gizli bir yerde saklamak muhtemelen en güvenlidir..

Breadwallet gerekli ağ ücretini otomatik olarak hesaplar ve değiştirmenize izin vermez. Bitcoin ücretleri son birkaç ay içinde oldukça önemli hale geldiğinden, ExpressVPN fazla ödeme yapmak istememe arasında bölünüyor, ancak düşük ödemenin bilinmesi, işlemlerin birkaç saat hatta günlerce limboda kalmasına neden olabilir. ExpressVPN’in testlerinde, işlem başına yaklaşık 0,03 - 0,05 ABD doları, birkaç blok içinde onaylanan ödemeleri görmek için yeterli görünüyordu, ancak ücretler (Breadwallet tarafından önerilen şekilde) 0,50 ABD dolarına kadar yükseldi. Bu Breadwallet’in hatası değil, aslında ücret tahminleri çok sofistike görünüyor.

Breadwallet Artıları ve Eksileri

 • Mükemmel kullanılabilirlik ve basit kullanıcı arayüzüne sahip açık kaynaklı cüzdan
 • % 100 çalışma süresi ve kolay yedekleme mekanizması
 • Güvenilir ücret tahmini, ancak ekstra özellik yok
 • Tüm değerleri bit cinsinden (Bitcoin'in milyonda biri) gösterir, bu harika olabilir, aynı zamanda kafa karıştırıcı olabilir
 • Gelen fon bildirimi yok

expressvpn-breadwallet

Copay - Birçok Özellik

Copay, Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay tarafından inşa edildi ve adını bir sigorta döneminden ödünç aldı. Bir ödeme genellikle, sigortalı bir hastanın reçeteli ilaçlar veya tıbbi tedavi ödemelerinin bir kısmını kapsayan sürecini tanımlar..

Bitpay’ın şartlarına göre, bir ödeme, birden çok tarafın imzaladığı bir ödemedir. Örneğin, kuruluşunuzun bağışlarını güvence altına almak için böyle bir adres oluşturabilirsiniz, bu da Qubes Projesi'nin yaptığı şeydir.

Copay açık ara en kullanıcı dostu çoklu imza cüzdanı ve bu yüzden yüksek övgü hak ediyor.

Copay ile altı adede kadar fotokopi makinesi için bu tür çok imzalı cüzdanlar oluşturabilirsiniz. Bu kopyalayıcıların ayrı kişiler olması gerekmez, örneğin, işlem başına iki imza gerektiren üç kopyalayıcı içeren bir cüzdan oluşturabilirsiniz (3'lü işlem olarak adlandırılır).

Bir copayer, kuruluşunuzun bir yöneticisinin elinde bir telefon olabilir, ancak telefonunuz, bilgisayarınız veya hatta bir kağıt yedeklemesi de olabilir. Her işlem yapıldığında, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi iki farklı yöntemle onaylanması gerekir. Bu, bilgisayarınız veya telefonunuz saldırıya uğramış olsa bile, bir saldırganın fonları çalamamasını sağlar. Her iki cihazı aynı anda hacklemeleri gerekir, tartışmasız çok daha zor.

Ne yazık ki, bu tür çoklu imza işlemleri Bitcoin blok zincirine daha ağır bir yük getiriyor, bu da normal işlemlerden önemli ölçüde daha pahalı oldukları anlamına geliyor. Örneğin, 2 / 3'lük bir işlem, normal bir işlemden yaklaşık iki ila üç kat daha pahalıdır.

Copay'ın bir başka artısı, desteklediği özelliklerin miktarıdır. Aynı anda birçok cüzdanınız olabilir ve her birine farklı adlar ve renkler verebilirsiniz. M-cüzdan hizmetinin URL'sini de değiştirebilirsiniz, bu da kendi sisteminizi çalıştırmak istiyorsanız harikadır - bir şirketin Bitpay'e bağımlılığını azaltmak için yapmak isteyebileceği bir şey. M-cüzdan bildirimleri almak için bir e-posta adresi ekleyebilir veya her bir cüzdanınız için ek "harcama şifreleri" belirleyebilirsiniz.

Copay ayrıca Ledger ve Trezor donanım cüzdanları için entegrasyonlarla birlikte geliyor.

Copay Artıları ve Eksileri

 • Yüksek güçlü, kullanımı kolay çoklu imza cüzdanı
 • Birçok özellik
 • Anahtar yönetimi için merkezi bir sunucuya bağlıdır - kesintiler için risklidir. Gelen fonlar için bildirim gönderir.

copay-Bitcoin-cüzdan

Luxstack - Fantastik Entegre Seçenekler

ExpressVPN, bu cüzdanın neden profil resmi ekleme seçeneği sunduğunu gerçekten anlamıyor, ancak bir cüzdana en azından hoş bir dokunuş veriyor.

Luxstack cüzdanı yalın ve gezinmesi kolaydır ve muhtemelen başka hiçbir cüzdan işlemlerinizi daha hızlı yapmanıza izin vermez.

Yedekleme işlemi diğer cüzdanlarla aynı şekilde çalışır, ancak Copay’ın veya Breadwallet’in sistemi kadar pürüzsüz olmasa da şifreli bir tohum oluşturmak için farklı bir yol sunar..

Cüzdanınızı yedeklemek için telefonunuzun şifresini girme seçeneğiniz vardır, ardından yalnızca kurtarma tohumu için yeni bir şifre seçin. Bu daha sonra şifrelenmiş yedeklemenize kopyalanıp yapıştırılabilir ve herhangi bir yere kaydedilebilir.

M-cüzdan yedeklemesi yalnızca bu yöntemi kullanarak dört basamaklı bir parola ile güvence altına alındığından, muhtemelen kaba kuvvet saldırısına dayanmayacaktır, bu nedenle ExpressVPN yalnızca parola yöneticinize koymanızı veya bu özelliği hiç kullanmamanızı önerir..

Yararlı özellikler arasında Bitcoin pazarlarını uygulama içinden görüntüleyebilme ve Apple Watch desteği yer alıyor.

Uygulama, bir işlem için zaman zaman çok fazla olabilen veya Bitcoin işlemleri için yüksek talep dönemlerinde çok az olabilen, gecikmelere ve karışıklığa yol açan sabit bir ücret (100 bit) kullanır.

Luxstack Artıları ve Eksileri:

 • Apple Watch'u destekler
 • Piyasaları izlemek için entegre seçenekler
 • Karmaşık yedekleme seçenekleri. Bir kağıda yedek yazmak için daha iyi sopa!

luxstack inceleme

Breadwallet ExpressVPN’in iOS için Favori Bitcoin Cüzdanı

Breadwallet, ExpressVPN’in açık favorisidir. Uygulama inanılmaz derecede kaygan, kullanımı kolay ve her zaman ücretleri doğru alıyor.

Bitpay’in Copay'ı, çok imzalı cüzdanların kullanımını kolaylaştırma karmaşık sürecini değiştirdi. Bir kuruluş için para tutuyorsanız, diğerlerinden daha merkezi olsa bile bu 1 numaralı seçiminiz olmalıdır..

Eğer bir tüccarsanız veya bir Apple Watch'a sahipseniz, Luxstack muhtemelen ilk tercihiniz olacaktır.

Ankete katılan tüm ExpressVPN cüzdanları, her işlem yaptığınızda farklı bir adres verir. Bu gizlilik için iyidir, ancak açık arayla işlemlerinizi anonim yapmaz. Yüksek düzeyde gizlilik veya anonimlik istiyorsanız, ExpressVPN'in Bitcoin Anonimlik Kılavuzu'na bakın.

Öne Çıkan Resim: gn8 / Deposit Fotoğraflar

ExpressVPN, iOS için en iyi 3 Bitcoin cüzdanını inceliyor
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.