ExpressVPN: Sektör Lideri DNS Sızıntı Koruması ile Daha İyi Gizlilik ve Güvenlik

ExpressVPN: Daha İyi Gizlilik

Bazen bir VPN, trafiğinizin geri kalanı VPN tüneli tarafından korunsa bile cihazınızın DNS (Alan Adı Sistemi) sorgularını koruyamayabilir. Bu tür DNS sızıntıları, ISS'niz veya DNS sağlayıcınız gibi yetkisiz varlıkların VPN'iniz açık gibi görünse bile ziyaret ettiğiniz web sitelerini ve kullandığınız uygulamaları görmesini sağlayarak gizliliğiniz ve güvenliğinizden ödün verebilir.

Bu nedenle ExpressVPN bu tür sızıntıları çok ciddiye almaktadır. DNS'inizin sızabileceği ve düzeltmelerle karşılaşabileceği karmaşık senaryoları araştırmak için çok zaman harcıyoruz. Amacımız sizi akla gelebilecek her koşulda DNS sızıntılarından korumak ve ExpressVPN'in VPN endüstrisinde gizlilik ve güvenlik standartlarını yükseltmesi.

Mühendislik ekibimiz kısa süre önce ağ bağlantılarını değiştirdiğinizde (örneğin, bağlantınız Ethernet'ten Wi-Fi'ye değiştiğinde) oluşabilecek belirli bir DNS sızıntısı sınıfını tanımladı ve düzeltti. Araştırmamız, bu tür sızıntının piyasadaki en büyük VPN hizmetleri arasında bulunduğunu göstermektedir. Bu blog gönderisinde üç şeyi açıklayacağız: sorun, nasıl yeniden üretileceği ve kendiniz nasıl test edeceğiniz.

Sızıntı senaryosu: Wi-Fi ve Ethernet arasında geçiş yaparken DNS sızıntıları

Wi-FI ve ethernet arasında geçiş yaparken DNS sızıntıları

Aşağıdaki ortak durumu göz önünde bulundurun:

 • Dizüstü bilgisayarınız ile evdesiniz ve Kablosuz ağa bağlısınız
 • VPN uygulamanızla bağlanıyorsunuz
 • Bir süre göz attıktan sonra önemli bir iş e-postası alırsınız
 • Ev ofisinize gidin ve dizüstü bilgisayarınızı bir Ethernet kablosuna bağlayın

Birçok durumda, testlerimiz bu senaryoda bir DNS sızıntısı oluşturmanın mümkün olduğunu gösterdi. Mac ve Windows için ExpressVPN'in en son sürümü ile gizliliğinizin korunacağından emin olduk ve bu koşullarda sızıntı olmadığından emin olabilirsiniz.

Bu sızıntıyı kendim için nasıl test edebilirim?

Bu sızıntıya karşı savunmasız olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, kendiniz test etmeyi deneyebilirsiniz.

 • Ethernet kablonuzun takılı olmadığından emin olun
 • Bir Kablosuz ağa bağlı olduğunuzdan emin olun
 • VPN uygulamanızla bağlantı kurun
 • ExpressVPN’in DNS sızıntı test cihazını veya üçüncü taraf bir test cihazını kullanın
 • Listelenen yalnızca bir DNS sunucusu görmelisiniz (Şekil 1)
 • ExpressVPN kullanıyorsanız, test cihazımız size tanınmış bir sunucumuz olduğunu da söyleyecektir (Şekil 2)
 • Ethernet kablonuzu takın
 • DNS sızıntı sayfasını yenileyin — DNS sızdırıyorsa, artık farklı bir DNS sunucuları listesi göreceksiniz

Bu test VPN sağlayıcınızdan bağımsız olarak çalışmalıdır.

Şekil 1:
Bağlantınızı DNS sızıntıları açısından test edin

Şekil 2:
DNS sızıntılarını test edin

DNS sızıntıları gizliliğinizi ve güvenliğinizi nasıl azaltır?

Alan Adı Sistemi (DNS) internet için esastır. Bir web sitesini her ziyaret ettiğinizde, doğru sunucuya bağlandığınızdan emin olmak için DNS kullanırsınız. Ne yazık ki, bu aynı zamanda DNS isteklerinizi gören herkesin ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerinin kaydını tuttuğu anlamına gelir. Bu nedenle, gizliliğiniz ve güvenliğiniz için özel, sıfır bilgili bir DNS kullanmak ve VPN'nizin DNS sızıntılarını önlediğinden emin olmak önemlidir.

ExpressVPN’in güvenilir, sızdırmaz VPN hizmetleri sunmaya odaklanması

ExpressVPN'i kullandığınızda, bize güvendiğinizi biliyoruz ve bu yüzden onu korumak için çok çalışıyoruz. Pratikte, bu, ürünlerimizi sürekli olarak, gizliliğinize yönelik sızıntıları da içeren tehditlere karşı hız, güvenlik ve uyanıklıkta kalmak üzere güncellemek anlamına gelir..

VPN'nizin sızdırmaz olduğuna nasıl güvenebilirsiniz? Herhangi bir VPN'in% 100 sızdırmaz olduğunu kesinlikle kanıtlamanın bir yolu olmasa da, kullanıcıların karşılaşması beklenen kullanım senaryolarını ve kalıplarını tespit edebiliyoruz ve kapsamlı testlerle bu durumlarda hiçbir sızıntı olmamasını sağlıyoruz - ve tam olarak bu ExpressVPN odaklanmıştır. ExpressVPN olarak, açık ve şeffaf olarak ürünümüze olan güveninizi artırmayı amaçlıyoruz. Araştırmalarımızı, araştırmalarımızı ve iyileştirmelerimizi ifşa ederek ve size sızıntıları kontrol etme gücü vererek, ürünümüzde olduğu gibi kendinize güveneceğinizi umuyoruz.

Teknik indirimi edinin

Peki, VPN bağlantılarınız hala bağlı gibi görünse bile ağ bağlantılarını değiştirirken DNS sızıntıları neden ortaya çıkabilir? Teknik genel bakışımızda daha fazla bilgi edinin.

ExpressVPN: Sektör Lideri DNS Sızıntı Koruması ile Daha İyi Gizlilik ve Güvenlik
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.