ExpressVPN uygulamalarını nasıl doğrular?

ExpressVPN kullanıcı adı ve şifre kimlik doğrulaması.

ExpressVPN sunucuları hangi uygulamanın bir müşteriye ait olduğunu ve hangisinin ait olmadığını nasıl bilir??

Çoğu uygulamada kimlik doğrulama arka planda gerçekleşir. Bir kullanıcı oturum açtığında, uygulama her bağlandığında kendini doğrular.

ExpressVPN, kullanıcıların kimliğini doğrulamak için sertifikalar gibi alternatiflere göre önemli gizlilik ve performans avantajlarına sahip bir kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu çalıştırır.

Sertifikalar ve şifreler

Sertifikalar veya daha kesin olarak açık anahtar sertifikaları imzalı ortak anahtarlardır. VPN bağlamında, en alakalı iki sertifika sunucu sertifikaları ve istemci sertifikalarıdır.

Sunucu sertifikaları, uygulamanın, kötü niyetli bir gözetleme tarafından işletilen bir sunucunun aksine, ExpressVPN tarafından işletilen bir sunucuya bağlandığından emin olur..

  • ExpressVPN 4096 bit sertifikalar kullanır
  • Sunucu sertifikalarının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin

İstemci sertifikaları, istemcinin bağlantı kurma yetkisine sahip olduğundan emin olur, yani VPN’yi kullanır. Sertifikalar daha süslü bir seçenek gibi görünse de, kullanıcı adı ve şifre kombinasyonuna kıyasla bazı önemli dezavantajları var.

Gizlilik sertifikalarıyla ilgili sorunlar ve kullanıcı adları ile şifrelerin faydaları

Kullanıcı kimlik doğrulama sertifikaları internete düz metin olarak gönderilir. Bu güvenlik için bir sorun olmasa da – bağlantı yalnızca sertifikaların meşru olması ve bağlantının kaldırılmış olması durumunda başlatılır – her kullanıcının benzersiz bir sertifikası vardır, bu nedenle bir gözlemci bir VPN bağlantısının başlangıcını görebilir ve kullanıcının profili.

Bir sertifikanın adı veya e-posta adresi eklenmemiş olsa da, bir internet servis sağlayıcısının (İSS) veya cep telefonu operatörünün kayıtları gibi diğer bilgiler, hangi sertifikanın kime ait olduğunu çıkarmak için kullanılabilir.

Tüm İSS’ler otomatik olarak açık metin sertifikaları toplarsa, her kullanıcının hareketlerini eşleyebilir ve örneğin en yaygın bağlantı konumlarından sahibini ad ve ev adresine göre tanımlayabilir.

Daha iyi gizlilik için kullanıcı adı ve şifre kimlik doğrulaması düz metin kullanmaz. Bunun yerine, uygulama ve sunucu arasındaki bir TLS bağlantısı tüm kimlik bilgilerinin aktarımının şifrelenmesini sağlar – yani hiçbir tanımlayıcı bilgi yoktur.

ExpressVPN gizliliği tercih eder ve Kolaylık

ExpressVPN uygulamalarını kullanırken, kimlik doğrulama yöntemi kullanıcı tarafından görülemez ve olası bir gözlemci, yani gizliliğiniz daha iyi korunur.

ExpressVPN uygulamalarını değil de Tunnelblick gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, uygulamanızı ExpressVPN ağına manuel olarak bağlanacak şekilde ayarlamanız gerekir..

Kimlik doğrulama kullanıcı adınızı ve şifrenizi (ExpressVPN Panel giriş kimlik bilgilerinizden farklı olan) edinmek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

  1. ExpressVPN paneline giriş yapın
  2. Tıklayın ExpressVPN kurulumu
  3. seçmek Manuel Yapılandırma

ExpressVPN manuel yapılandırma kurulumu.

ExpressVPN panelinden her zaman alabileceğiniz için kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamanıza gerek yoktur. Ancak,,
diğer kişilerin VPN hizmetinizi kullanmasını önlemek için kimlik bilgilerinizi gizli tutun.

ExpressVPN olmayan bir uygulama ile bir cihaz kurarken, kullanıcı adı / şifre kombinasyonunuzu bir sertifikadan kopyalamak çok daha kolay ve daha uygundur.

ExpressVPN uygulamasıyla herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen Destek Ekibi ile iletişim kurun.

ExpressVPN uygulamalarını nasıl doğrular?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.