FaceTime kusuru, cevap vermeden önce insanların sizi duymasını sağlar

İPhone gelen çağrı ekranında, her iki simge de kabul diyor. Hatta düşüş. Güzel.

Aramayı bırakmayacak olan eski kişiyi lanetlemeden önce iki kez düşünün: Apple’ın FaceTime’ında yeni bulunan bir hata, birisinin sizi arayabileceği ve telefonunuzun mikrofonunu dinleyebileceği anlamına gelir..

Başka bir deyişle, cihazınızda FaceTime zil sesi görürseniz, arayan zaten söylediğiniz her şeyi dinliyor veya yapıyor olabilir.

FaceTime hatası nasıl çalışır?

FaceTime uygulamasını açın ve bir kişiyi aramaya başlayın. Bu kişi cevaplamadan önce hızlıca kaydırın ve çağrıya kendi telefon numaranızı ekleyin.

Eklendikten sonra FaceTime, bağlantının etkin bir konferans görüşmesi olduğunu varsayar ve bu kişiyi almamış olsa bile, aradığınız kişinin sesini göndermeye başlar.

Daha da kötüsü, çağrınızın alıcısı sizi görmezden gelmek için güç veya ses düğmesine basarsa, kurbanın telefonu da video göndermeye başlayacak!

FaceTime hatalarından kendinizi koruyun

Apple sorunu çözene kadar, en iyi seçenek FaceTime’ı telefonunuzda veya bilgisayarınızın ayarlarında kapatmaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

İOS aygıtınızda FaceTime nasıl devre dışı bırakılır

  1. Ayarlar uygulamasını açın
  2. FaceTime’ı arayın ve sonuca dokunun
  3. KAPALI olduğundan emin olun

Mac’inizde FaceTime nasıl devre dışı bırakılır

  1. Mac’inizde FaceTime uygulamasını açın
  2. Menü çubuğundan FaceTime’ı seçin
  3. FaceTime’ı Kapat’ı tıklayın.

Apple, çoğu kullanıcı için sorunu gidermiş gibi görünen bu hataya yanıt olarak Grup FaceTime’ı geçici olarak devre dışı bıraktı. Bu hafta bir yazılım güncellemesi ile kalıcı bir çözüm vaat ediliyor.

FaceTime kusuru, cevap vermeden önce insanların sizi duymasını sağlar
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
  2023'de dijital gizliliğinizi yeniden tanımlayacak iki Yargıtay davası