Gizliliğinizi riske atan 5 yaygın uygulama – bir tane mi kullanıyorsunuz?

[ware_item id=33][/ware_item]

Gizliliğinizi kötüye kullanan uygulamalar.IlluminiPhone: Telefonunuz yaptığınız her şeyi görüyor, şişmediğinden emin olun.


Bugün mevcut olan çok sayıda uygulama ile hemen hemen herkesin çevrimiçi olarak bir tür kişisel veri var. Farkında olmayabilirsiniz, ancak uygulamalarınız gizliliğinizi ifşa ediyor olabilir. Çektiğiniz fotoğraflar, gönderdiğiniz mesajlar ve hatta kesin konumunuz toplanıp kâr amacıyla satılabilir.

Gizliliğiniz için kötü 5 uygulama türü

Farkında olmadan yakalanmayın. Özel bilgilerinizi ifşa ettiği ve potansiyel olarak sattığı tespit edilen birkaç yaygın uygulamaya hızlı bir bakış.

1. Işıma ve diğer dönem izleyicileri

Size geri izlenebilecek tüm bilgiler hassas kabul edilmelidir, ancak bir kişinin adet döngüsü hakkında potansiyel olarak invaziv bilgiler her zaman özel olmalıdır.

Ne yazık ki, gizlilik ayarlarının neredeyse hiç bilgisayarı olmayan ve yedeklemesi birkaç saat olan bir kişinin e-postalarına erişip değiştirebileceği, kullanıcının kayıtlı cinsel geçmişini kontrol edebileceği gizlilik ayarlarına sahip olduğu için Glow gibi dönem izleyicileri için durum böyle değil ve diğer samimi bilgiler.

Tüketici Raporları'ndan bir araştırmacı bulgularıyla halka açıldığında, Glow'un arkasındaki şirket gizlilik ayarlarını hızla güncelledi ve uygulamalarının güncellenmiş bir sürümünü yayınladı.

Şirketin bu güvenlik açıklarından daha önce haberdar olup olmadığına bakılmaksızın, bir uygulamanın pazarlanması söz konusu olduğunda ne kadar az gizlilik protokolünün dikkate alındığını gösterir..

2. Parlak El Feneri gibi temel yardımcı uygulamalar

Tek bir işleve sahip basit uygulamaların fotoğraflarınız, e-postalarınız veya kişileriniz gibi bilgilere erişmeniz gerekmeyeceğini düşünürsünüz, ancak yanılıyorsunuz. Popüler bir yardımcı uygulama olan En Parlak El Feneri, birkaç yıl önce bir kullanıcının GPS konumunu ve daha sonra üçüncü taraflara sattığı benzersiz cihaz tanımlayıcısını topladığı iddiaları üzerine bir FTC davası açtı..

Bu skandal ilk ortaya çıktıktan sonra bile (pardon pun), insanlar uygulamayı indirmeye devam etti ve şirkete arka planda özel olarak veri emerken para kazanmanın kolay bir yolunu verdi. İnsanları karanlıkta bırakmak hakkında konuşun.

Profesyonel ipucu: Çoğu telefonun dahili fenerleri vardır, bu da gizliliği emen uygulamaları geçersiz kılar.

3. Starbucks ve çeşitli sadakat uygulamaları

Starbucks uygulaması, çift uzun boylu frappuccino'nuzu adınızı yanlış yazmadan bir miktar tarçın tozu ile sipariş etmenizi kolaylaştırırken, temel olarak yalnızca ayrılmakla kalmayan HTTPS yerine HTTP üzerinden son derece hassas bilgileri (şifreniz ve e-posta gibi) depolamak için kullanıldı. ön kapının kilidi açıldı, tamamen açık kalıyor.

Yaralanmaya hakaret eklemek için, kredi kartı bilgilerinizi uygulamada sakladığınızda bu dikkatsiz güvenlik önlemi daha da tehlikeli hale gelir. Arka planda bir kişi sessizce kredi kartınızı alırken, mocha için ödeme yapmak için uygulamayı kullandığınızı düşünün. Korkunç düşünce.

4. MeetMe, AffairD ve diğer arkadaşlık uygulamaları

Kişisel bilgilerinizi bir tanışma uygulamasına girecek kadar zor değilmiş gibi, şimdi bu hassas bilgilerin toplanması, analizi ve satılması konusunda endişelenmeniz gerekiyor. Kullanıcıların dinlerini, yaşlarını, etnik kökenlerini, cinsel yönelimlerini ve daha fazlasını girmelerini gerektiren MeetMe gibi popüler arkadaşlık uygulamaları, her kullanıcının gizli bir kimliğini oluşturur ve daha sonra kullanıcı tarafından hiçbir bilgi sahibi veya onay almadan bu bilgileri toplu olarak veri şirketlerine gönderir.

Başka bir tanışma uygulaması olan AffairD, kullanıcılara pazarlık ettiklerinden daha fazlasını verir. Son derece kişisel veri paketlerini HTTP üzerinden ileterek, “dizelere bağlı değil” uygulaması neredeyse herkesin görmesi için bir iz bırakır. Adınız, e-postanız, şifreleriniz vb. Açık sezon.

5. Her spor izci. hiç.

Sigorta şirketlerinin fitness takipçileri satın alan kişilere indirim sunmaya başlaması garip bir zamandır. İlk bakışta sigorta şirketleri, müşterileri fitness takipçilerinin daha aktif hale gelmeleri için kullanmaya teşvik ediyor gibi görünüyor - ve evet, kesinlikle daha sağlıklı tüketiciler ve daha düşük sigorta riskleri arasında bir ilişki var - ancak müşterilerin fitness alışkanlıklarını takip etmelerini istedikleri gerçek sebep basit: veri.

Birçok test, piyasadaki neredeyse her fitness takipçisinin (istekli Apple Watch) bile en az birkaç gizlilik kusuruna sahip olduğunu göstermiştir. FitBit, Vivosmart ve Jawbone gibi popüler izleyiciler yalnızca bir kullanıcının kesin GPS konumunu göstermez, aynı zamanda bilgilerinizi daha savunmasız bırakan daha zayıf güvenlik ayarları kullanırlar. Apple Watch tartışmasız en iyi genel güvenlik paketini sağlarken, HTTPS'nin aksine çok daha az güvenli HTTP üzerinden güncellemeler sunduğu ve gizliliğinizi kısa süreli de olsa açık bıraktığı bulundu. Yine de, gizlilikle ilgili diğer uygulamaların üzerinde kafa ve omuzlar var.

Uygulama verilerinizi gizli tutma.

Dövüşmenin ve özel eşyalarını gizli tutmanın 4 yolu

Bir 2016 çalışması, akıllı telefonlardan çıkarılan verilere baktı. Android kullanıcıları için, en yaygın olarak paylaşılan veriler bir kişinin e-posta adresidir; iPhone'lar için bir kişinin GPS verisidir. Durum ne olursa olsun, satılmakta olan bilginiz ve dolayısıyla korunmanıza yardımcı olmak için üzerinizde.

1. VPN'nizi açık tutun

Gizliliğinizi korumanın hızlı ve kolay bir yolu VPN'nizi her zaman açık tutmaktır. Bir VPN ağınızı güvence altına alacak, trafiğinizi HTTPS aracılığıyla otomatik olarak şifreleyecek ve meraklıların ve üçüncü tarafların sisteminizi ele geçirmesini önleyecektir.

2. Uygulamalarınızın nelere erişebileceğini kontrol edin

Hangi uygulamaların Google hesabınıza eriştiğinden emin değil misiniz? Google’ın güvenlik sayfasına gidin, ‘Bağlı Siteler'e gidin & Uygulamaların bağlantısını tıklayın ve hangi uygulamaların e-postanıza erişebildiğini kontrol edin. Oradan, tutmak istediğiniz uygulamaları ve hangilerini atmak istediğinizi seçebilir ve seçebilirsiniz. Hangi uygulamaların erişebileceğine şaşırabilirsiniz.

3. Sahte bir e-posta hesabı kullanın

Ayrıca, kişisel bilgileri girerken, ikincil bir e-posta hesabı oluşturmak sizin yararınıza olabilir. Bu şekilde bilgileriniz tehlikeye girerse, asla size geri izlenemez.

4. Uygulamalarınızı güncelleyin

Son olarak, uygulamalarınızı sürekli güncelleme alışkanlığı edinin. Sürekli olarak sunulan yeni özellik ve hizmetlere ek olarak, uygulama güncellemeleri daha güvenli ve daha iyi bir deneyim sunar.

Bu hikayenin ahlaki mi? Bir şirketin asla çıkarlarınızı göz önünde bulunduracağını varsaymayın. Ve bir uygulamanın ücretsiz olması, bunun için başka bir şekilde ödeme yapmadığınız anlamına gelmez.

Sonuç: Şirketlerin sizin için yapmasına güvenemeyeceğiniz için gizliliğinize dikkat edin

Ne yazık ki, şirketler her zaman bir uygulamanın erişilebilirliğinin gizliliğinden ödün vermeye değip değmeyeceğini tartarlar ve bazı durumlarda güvenlik kusurlarını ele almak için biraz zaman ayırmaları tamamen felaket (bkz: Snapchat) gerektirir..

İyi haber şu ki Apple, uygulamaların HTTPS'yi varsayılan olarak geçen yılın sonunda kullanmasını gerektireceklerini açıkladı; birkaç ay sonra Google takip etti. HTTPS yavaş yavaş norm haline gelirken, tüm uygulamalar kurallara uymaz.

Ama biz henüz karanlık çağların mahremiyetinin dışında değiliz. Demişler, Bir uygulama ücretsizse, muhtemelen başka bir yol için ödeme yapıyorsunuzdur..

Gizliliğinizi riske atan 5 yaygın uygulama - bir tane mi kullanıyorsunuz?
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.