Karanlık ağın derinliklerinden en iyi 9.onion web siteleri

Karanlık web'de görülmesi gereken siteler

Karanlık ağ nedir?

Derin web internetin arama motorları tarafından endekslenmemiş kısmıdır. Derin ağın bir kısmı, karanlık ağlar olarak bilinen katmanlı proxy ağlarının içinde bulunan karanlık ağdır. Bu karanlık ağlardan Tor açık arayla en büyüğüdür. Yerel etki alanlarının son eki olan .onion, internet özgürlüğüyle eşanlamlı hale geldi.

Bu makale karanlık ağda da bulunabilir!

Tor tarayıcısını edinin (.onion tarayıcısı olarak da bilinir) ve http://expressobutiolem.onion/blog/best-onion-sites-on-dark-web/ adresine gidin..

Ancak bu karanlık ağda ne tür siteler barındırılıyor? Ne yapıyorlar ve neden oradalar? ExpressVPN en ünlü dokuz kişiyi gururla sunar:

(Not: Bu makaledeki .onion web sitelerine tüm bağlantıları açmak ve karanlık web’e erişmek için Tor Tarayıcı’ya ihtiyacınız olacaktır. Tor Tarayıcı’ya buradan ulaşabilirsiniz.)

1. Pulitzer ödüllü ProPublica

https://www.propub3r6espa33w.onion/ProPublica için soğan ana sayfası.

Bir Pulitzer kazanan ilk çevrimiçi yayın, şimdi de .onion adresine sahip ilk büyük yayındır..

ProPublica farklı şeyler yapıyor. Finansman kaynağı Sandler Vakfı ve diğer benzer organizasyonların derin cüzdanıdır..

ProPublica’nın .onion sitesi aracılığıyla çalışmalarına göz atmak iyi çalışır ve sitenin varlığı gizlilik ve ücretsiz konuşma için büyük bir kazançtır.

2. Facebook’un .onion sitesi

https://www.facebookcorewwwi.onion/

Facebook için soğan ana sayfası.

Gizlilik ve tartışmalı açık isim politikasına yönelik istilacı duruşu ile bilinen en büyük kuruluşlardan biri neden bir .onion adresine sahip olsun??

Facebook söylediğiniz ve yaptığınız her şeyi kendi platformunda toplasa da, bu bilgileri başkalarıyla paylaşmaktan memnun değil. Facebook ayrıca, birçok hükümetin web’deki yabancıların özgürce konuşmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanıyan bir araca erişimi kısıtlama girişimlerinin farkındadır..

Facebook’un .onion adresi, anonim bir hesap tutmayı çok kolaylaştırmaz, ancak sansürlendiği yerlerde Facebook’u daha erişilebilir kılar.

3. Google’ın kullanmadığı DuckDuckGo

http://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

DuckDuckGo için soğan ana sayfası.

İçerik mi arıyorsunuz, ancak gizliliğinizden vazgeçmek istemiyor musunuz? DuckDuckGo, Google’a mükemmel bir alternatiftir. Arama etkinliği tasarım gereği günlüğe kaydedilmez. Davranışınız hakkında bilgi edinme veya e-postanızı izleme ve göz atma yeteneği olmasa bile DuckDuckGo iyi sonuçlar verir. Bu da şu soruyu gündeme getiriyor: Google’ın kapsamlı gözetim teknikleri gerçekten gerekli mi??

Tor üzerinden Google kullanımı sinir bozucu olur, çünkü sık sık arama yapanları insan olduklarını kanıtlamak için captcha’lara tabi tutar. Ancak Ördek hız, güvenilirlik ve gizlilik konusunda mükemmel.

4. Gizlilik Bilinçli Wasabi Cüzdan

http://wasabiukrxmkdgve5kynjztuovbg43uxcbcxn6y2okcrsg7gb6jdmbad.onion

Wasabi Cüzdan için soğan ana sayfası.

Wasabi Cüzdan, sadece Tor Ağı’ndaki tüm verilerinizi gizlemekle kalmaz, aynı zamanda anonimliğinizi artırmak için işlemlerinize başkalarıyla ‘katılmanıza’ izin veren bir Bitcoin cüzdanıdır. Bu, kime ödeme yaptığınızı bulmanızı inanılmaz derecede zorlaştırır.

İşlem bir ücrete tabidir, ancak diğer “bardak” veya “karıştırma” hizmetlerinden farklı olarak, Wasabi’nin veya kullanıcılarının herhangi birinin sizi madeni paralarınızdan çıkarabilme riski yoktur..

5. Aktivistler için anonim e-posta ve sohbet sağlayıcısı olan Riseup

http://vww6ybal4bd7szmgncyruucpgfkqahzddi37ktceo3ah7ngmcopnpyyd.onion

Riseup için soğan ana sayfası.

Riseup, dünyanın dört bir yanındaki aktivistler için gönüllü olarak çalışan bir e-posta sağlayıcısıdır.

1999’da Seattle’daki aktivistler tarafından kurulan şirket, o zamandan beri dünya çapında altı milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Bir bülteni birden çok dilde yayınlar ve yalnızca web sitesi için Soğan hizmetlerini değil, tüm e-posta ve sohbet hizmetlerini de çalıştırır..

5. Bilim Kurgu

http://scihub22266oqcxt.onion/

Sci-hub için soğan ana sayfası.

Sci-Hub, dünyanın bilimsel bilgisini özgürleştirmeyi amaçlayan bir platformdur.

2011 yılında Kazakistan’dan Alexandra Elbakyan tarafından kurulan şirket, 50 milyondan fazla araştırma makalesine ev sahipliği yapıyor ve ücretsiz olarak sunuyor. Bu, yetersiz fonlu bilimsel kurumların yanı sıra bireylere, dünyanın kolektif bilgisine benzeri görülmemiş bir erişim sağlar, insanlığın hastalıklara, kuraklıklara ve açlığa son verme arayışını artıracak kesin bir şey.

6. SecureDrop bilgileri anonim olarak sızdırabilmenizi sağlar

https://secrdrop5wyphb5x.onion/

SecureDrop için soğan ana sayfası.

SecureDrop, herkesin yerel haber kuruluşu için yükleyebileceği bir yazılımdır. Muhabirlerin sızan bilgileri güvenli bir şekilde, daha sonra açabilecekleri elektronik bir ‘ölü posta kutusuna’ bırakmasını kolaylaştırır.

Araç ayrıca gazetecilerin kaynaklarıyla özel olarak iletişim kurmalarını sağlayan bir işleve sahiptir. SecureDrop, ProPublica, The Guardian, The Intercept ve The Washington Post gibi birçok haber kuruluşu tarafından kullanılmaktadır. Dünyanın en korkulan hükümetlerinin sızdırılmış belgelerine göz atmak istiyorum?

7. Gerçek CIA

ciadotgov4sjwlzihbbgxnqg3xiyrg7so2r2o3lt5wz5ypk4sxyjstad.onion

CIA için soğan ana sayfası.

Tor’un beklenmedik bir geçmişi var. İlk olarak ABD Deniz Kuvvetleri tarafından yabancı ülkelerde yayınlanan muhbirlerin bilgileri güvenli bir şekilde geri göndermelerine yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Bu ruhla CIA, dünyadaki insanların kaynaklarına güvenli bir şekilde erişmesine yardımcı olmak için bir Soğan sitesi başlattı.

8. Keybase kriptografik profil bağlantı sistemidir

http://fncuwbiisyh6ak3i.onion

Keybase için soğan ana sayfası.

Keybase, çevrimiçi kimliklerinizin varlığını kriptografik bir şekilde birbirine bağlamanızı kolaylaştırmayı amaçlayan heyecan verici bir kimlik hizmetidir. PGP anahtarınızı yükleyebilir veya sitenin sizin için bir tane oluşturmasını sağlayabilir ve Twitter profilinizi, Github hesabınızı veya Bitcoin adresinizi kriptografik olarak bağlamak için kullanabilirsiniz.

Keybase, sizi taklit etmek isteyen saldırganlar için çıtayı önemli ölçüde yükseltiyor.

9. .onion üzerindeki Gizli Wiki

http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

Gizli Wiki için soğan ana sayfası.

Arama motorlarının erişemediği içerikleri nasıl keşfedersiniz? İnternetin eski günlerinde olduğu gibi, karanlık web de Gizli Wiki gibi çok sayıda site dizinini korur.
Topluluk tarafından düzenlenen bu .onion Wikipedia, karanlık web’de çalışan çok çeşitli hizmetlere ve kaynaklara bağlantılar içerir. Bu bağlantıların çoğu geçersizdir ve hatta daha fazlası dolandırıcılık veya potansiyel olarak yasadışı faaliyetlere bağlanır. Dikkatle tıklayın!

Bu listede, daha uzun ve daha güvenli Sürüm 3 soğan URL’sine sahip olan tek sitedir.

Çok daha fazla harika site

Bu, ExpressVPN’in ziyaret etmeye değer .onion alan adları listesidir, ancak bunlar buzdağının ucu bile değildir. Dışarıda çok fazla içerik var (uyar, ancak hepsi iyi şeyler değil).

Ayrıca beğendik:

BBC: https://www.bbcnewsv2vjtpsuy.onion/
New York Times: https://www.nytimes3xbfgragh.onion/
Korsan Koyu: http://uj3wazyk5u4hnvtk.onion/
Démocratie Katılımcı: http://dp742web5fzh674o.onion/

Ancak, Soğan’ın bir Soğan sitesi olmadığını bildirmekten dolayı üzgünüz: https://www.theonion.com/

En sevdiğiniz .onion siteleri hangileri? .Onion adresi olmasını istediğiniz siteler var mı? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın!

Karanlık ağın derinliklerinden en iyi 9.onion web siteleri
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.