Kedinizin nerede yaşadığını bilen web sitesi

[ware_item id=33][/ware_item]

Kedinizin nerede yaşadığını bilen web sitesi.


Gerçek: Kediler dikkat sever. TV'yi ekranın önünde Hollanda bölgelerini yalayan bir kedinin etrafında izlemeye çalışan herkes buna tanıklık edecek.

Ve elbette dikkatin nereden geldiği önemli değil. Hırsızlar, takipçiler, katiller ve en kötüsü, soğuk arayanlar sadece potansiyel bir sıcak tur ve inme almak için bir enayi.

Bazı yabancılarda balık bile olabilir - muhtemelen kedilerin portrelerini ve yerlerini gezegendeki herkese sürekli olarak yayınlamaları neden olabilir..

Kediler yerlerini nasıl yayınlıyor??

Tamam, teknik olarak güzel-güzel tüylü toplarının resimlerini ve yerlerini tüm gezegene yayınlayan şanssız insanlar. Ama kedileri durdurmak için hiçbir şey yapmıyorlar.

Kedinizin Nerede Yaşadığını Biliyorum Barındırma sitelerinde (Flickr, Twitpic ve Instagram gibi) 15 milyon kedi resmi izliyor ve kedinin konumunu meta verilerine gömülü enlem ve boylam koordinatlarından sabitliyor.

İnanılmaz bir şekilde, kesinlikle herkes fotoğraflarınızdan konum bulma bilgilerini alabilir. Tüm verilere, fotoğraf paylaşım web siteleri tarafından sağlanan genel API'lar aracılığıyla erişilebilir.

Iknowwhereyourcatlives.com kedilere odaklanır, ancak kedi çoğunlukla ilgisizdir (sapkınlık!). Bir kedinin sadece bir resimden nerede yaşadığını görebiliyorsanız, bir çocuğun sadece bir resimden nerede yaşadığını da görebilirsiniz..

Web sitesini söylüyor:

“Bu maceraya bir misyon düşünerek yola çıktık: Web'deki verilere ve fotoğraflara erişim kolaylığını belirtmek için.”

Kedi imajı projesi, şirketlerin müşterilerinin verilerinden nasıl yararlandığını ve bir kişinin kişisel bilgileri farkında olmadan paylaşmasının ne kadar kolay olduğunu vurgular.

Görkemli pisi bulma web sitesi, kedi resminin konumunun 7,8 metre (~ 25ft) arasında bir doğruluğa sabitlenebileceğini iddia ediyor.

Ama bunu neden yapıyorlar? Bunun kamuoyu bilinci (ve pisi resimleri) için olduğunu söylüyorlar:

"Sosyal medya kullanıcılarının bilgilerinin ve anlık görüntülerinin halka ne kadar hazır olduğunu göstermeye çalıştık."

Kedi resimlerinizi kaldırmanın tek yolu Kedinizin Nerede Yaşadığını Biliyorum

Bize bir ders vermek ve yaramaz kedi sahiplerinin ne kadar pervasız olduğunu vurgulamak için, görüntüleri siteden kaldırmanın tek yolu bunları barındırma sitenizden silmek veya resmin gizlilik ayarını değiştirmek.

Açıkçası, kedi resimleri olmayan bir internet tamamen saçma, bu nedenle ExpressVPN gizlilik ayarlarını değiştirmenizi önerir, pronto.

Bunu yaptığınızda, Kedinizin Nerede Yaşadığını Bildiğimi Bildirir, kedinizin 30 gün içinde siteden çıkarılmasına neden olur..

Çevrimiçi ortamda paylaştıklarınıza dikkat edin

Mükemmel olsa ve herkesin hemen şimdi görmesi gerekse bile çevrimiçi paylaştığınız şeylere dikkat edin!

Tüm dünyaya floof-meister'ınızın ne kadar sevimli olduğunu gerçekten göstermeniz gerekiyorsa, meta verileri fotoğraftan çıkarmak için Meta Veri Anonimleştirme Araç Seti gibi bir araç kullanın.

Kedinizin nerede yaşadığını bilen web sitesi
admin Author
Sorry! The Author has not filled his profile.